Адвантан — крем для лікування хронічних захворювань шкіри

Крем Адвантан застосовується для лікування багатьох шкірних захворювань. Особливо показана ця лікарська форма Адвантан при жирній шкірі з себореєю. Під дією крему Адвантан моментально проходить набряк, почервоніння, свербіж і біль. Але тривало крем Адвантан застосовувати не можна.

Як крем Адвантан діє на шкіру

Група лікарських форм Адвантан розроблена спеціальним відділом по виробництву лікарських препаратів для лікування шкіри фармацевтичної компанії Байєр (Німеччина).

До складу всіх лікарських форм (крему, мазі, жирної мазі та емульсії) входить синтетичне глюкокортикоїдну засіб (ГКС) — метилпреднізолон. Цей препарат діє тільки місцево, у кров потрапляє настільки мала його кількість, що при недовгому застосуванні Адвантан його можна не враховувати.

Після нанесення на шкіру всі лікарські форми Адвантан діють місцево, проникаючи в ДНК клітин шкіри і запускаючи активний механізм впливу на шкіру біологічно активних речовин. Так, під дією Адвантан різко зменшується кількість простагландинів, які сприяють розширенню дрібних кровоносних судин. Одночасно активізується дію адреналіну, який чинить судинозвужувальну дію. В результаті зникають набряк, почервоніння, біль і свербіж, тобто знімається запалення.

Загальна дія ГКС доповнюється впливом на шкіру різних лікарських форм, зокрема, крем Адвантан містить мало жиру і багато води. Він застосовується для лікування гострих і підгострих запальних процесів при жирній шкірі без вираженого мокнутия (мацерації) як на гладкій, так і на волосистій частині.

При яких захворюваннях і як застосовується

Крем Адвантан застосовується при різних запальних процесах на шкірі, в тому числі при атопічному дерматиті (природженому алергічному захворюванні), простому контактному і алергічному контактному дерматиті (при впливі на шкіру дратівної або викликає алергію речовини), різних видах екземи.

При всіх цих захворюваннях крем Адвантан легко проникає в шкіру і має виражену і дуже швидке вплив. При цьому спадає набряк, почервоніння шкіри, проходять свербіж і біль.

Крем наносять на уражені ділянки шкіри тонким шаром один раз на день щодня до появи значного поліпшення. При значному запальному процесі можливе накладення оклюзійної пов’язки герметично закриває поверхню тіла від проникнення повітря і рідини. У перші дві години крем випаровує рідину, знімає запалення і охолоджує поверхню шкіри, а потім, коли рідина випарується, діє як мазь.

Тривалість застосування крему Адвантан у дорослих хворих не повинна перевищувати трьох місяців підряд. Дітям його можна застосовувати більше місяця поспіль.

Коли крем Адвантан застосовувати не можна

Крем Адвантан не можна застосовувати у випадку, якщо запальний процес на шкірі викликаний туберкульозом або сифілісом — зниження імунітету, викликане кортикостероїдами, буде сприяти поширенню інфекції.

Також небезпечно застосування крему Адвантан при бактеріальної та грибкової інфекції. Тим не менш, при вираженому запальному процесі, набряку, свербежу і болю його все ж доводиться застосовувати. Але в цьому випадку застосування Адвантан слід поєднувати з призначенням протимікробних та протигрибкових препаратів.

А от при вірусній інфекції адвантан можна застосовувати ні в якому разі. Застосування глюкокортикоїдів може викликати швидке «розповзання» вірусної інфекції. Наприклад, при застосуванні Адвантан при герпетичної рецидивуючої інфекції висип буде захоплювати все нові ділянки шкіри.

Не можна застосовувати крем Адвантан дітям до чотирьох місяців, при підвищеній чутливості до нього організму хворого, висипу на тлі введення вакцини і при хронічному шкірному захворюванні розацеа.

З обережністю застосовують акрем двантан при вагітності та годуванні дитини грудьми. На шкіру молочних залоз його не завдають.

Чи можуть бути побічні ефекти

При нетривалих курсах лікування ніяких побічних ефектів зазвичай не буває. Але якщо застосовувати Адвантан більше трьох місяців підряд дорослим і більше місяця дітям, то поява побічних ефектів можливо.

Побічні ефекти звичайно носять місцевий характер, це білі депігментовані плями, судинні зірочки, розтяжки і ділянки атрофії на шкірі, зайве оволосіння окремих ділянок шкіри, гнійничкові висип і т.д. Можливі також алергічні реакції, але вони зустрічаються вкрай рідко.

Загальний вплив на організм може проявитися у вигляді підвищення внутрішньоочного тиску (глаукоми) при регулярному нанесенні крему Адвантан на шкіру навколо очей протягом тривалого часу.

Крем Адвантан — ефективний засіб від запалення і свербежу в області шкіри.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.