Адвантан: крем — для дітей такий самий, як і для дорослих

Адвантан у вигляді крему для зовнішнього застосування призначається, як дорослим, так і дітям. Але якщо доросла людина може дозволити собі користуватися таким кремом деякий час без призначення лікаря, то дітям (особливо, до року) батьки самостійно застосовувати його не можуть.

При яких захворюваннях у дітей застосовується крем Адвантан

Деякі діти вже народжуються з алергією, перші прояви якої розвиваються зазвичай на другому-третьому місяці життя у вигляді атопічного дерматиту (раніше це захворювання називалося ексудативним діатезом). При атопічний дерматит на почервонілих і оточених ділянках шкіри з’являються дрібні бульбашки з прозорим або кров’яним вмістом. Лопаючись, вони утворюють ділянки мокнення, поряд з яким сусідять засохлі коричневі скоринки. Якщо до такого запального процесу приєднується бактеріальна інфекція, то стан дитини ще більше погіршується. Дитина з атопічним дерматитом дуже неспокійний, погано спить і смокче груди, відстає в нервово-психічному та фізичному розвитку.

На другому або третьому році життя ці явища зазвичай проходять і на зміну їм приходять явища нейродерміту. При цьому в області складок шкіри з’являється щільний набряк, почервоніння, дрібна висипка, сильний свербіж, лущення з великою кількістю лусочок. Під час загострення на шкірі щік, шиї, ліктьових згинів і в інших місцях шкіра потовщується, стає сухою, на ній видно чітко виражений шкірний малюнок. Дітей турбує сильний свербіж. Надалі атопічний дерматит і нейродерміт можуть трансформуватися в інші алергічні захворювання, наприклад, в бронхіальну астму.

Зустрічаються у дітей і контактні дерматити. При зіткненні з яким-небудь дратівливим шкіру речовиною на ній з’являються набряк, почервоніння і дрібні бульбашки з прозорим вмістом. Якщо контакт стався з речовиною, що викликає алергію, то розвивається алергічний контактний дерматит. При цьому всі запальні елементи на шкірі точно такі ж, як і при простому дерматиті, але з’являються вони не відразу, а через деякий час.

При шкірних проявах алергії у дітей часто призначають крем Адвантан.

Як крем Адвантан діє на дітей

0,1% крем Адвантан застосовується для лікування дорослих і дітей. У його склад входить основна діюча речовина метилпреднізолон (у 1 г крему міститься 1 мг діючої речовини, який відноситься до глюкокортикоїдних засобів — ГКС) та допоміжні речовини, які допомагають основним проникати в шкіру. Крем відрізняється від мазі тим, що в його складі менше жиру і більше води.

Крем Адвантан швидко всмоктується в шкіру дитини і діє місцево, проникаючи в клітини шкіри. Адвантан пригнічує утворення простагландинів, які сприяють розширенню дрібних кровоносних судин, і стимулює дію на судини адреналіну, який їх різко звужує. Це призводить до швидкого зняттю набряку, почервоніння, свербіння та болі.

Як правильно застосовувати крем Адвантан в дитячому віці

Крем Адвантан застосовують дітям після чотирьох місяців тільки за призначенням лікаря. Його наносять на уражені ділянки шкіри дитини тонким шаром один раз в день. Не можна наносити крем на дуже великі ділянки шкіри: у дитини шкірне дихання розвинений набагато краще, ніж у дорослого. До того ж дуже велика доза Адвантан може надати загальний вплив, у тому числі дати побічні ефекти.

Тривалість лікування дитини не повинна перевищувати одного місяця, в іншому випадку можуть почати проявлятися побічні ефекти цього препарату, як місцеві, так і загальні.

Протипоказання

Не можна наносити крем Адвантан при туберкульозі шкіри та при будь-яких вірусних ураженнях шкіри. Це буде сприяти поширенню інфекції. Особливо небезпечно застосування Адвантан при вітряній віспі і герпетичних висипаннях у дитини (наприклад, на губах).

Не можна наносити крем Адвантан і в тому випадку, якщо навколо рота дитини є подразнення шкіри (дерматит), а також при підвищеній чутливості до нього організму дитини і у віці до чотирьох місяців.

Як проявляється побічна дія

Якщо крем Адвантан наноситься правильно і курсами, призначеними лікарем, то, як правило, ніяких побічних ефектів не виникає. У рідкісних випадках на шкірі дитини можуть з’являтися почервоніння, печіння, свербіж і бульбашки з прозорим вмістом.

Якщо ж застосовувати крем неправильно, дуже довго (більше місяця), то виникають місцеві побічні ефекти у вигляді атрофії окремих ділянок шкіри, появи на ній розтяжок — це наслідок того, що під дією ГКС руйнується білок колагенових волокон, вони зменшуються в об’ємі і розриваються, утворюючи білі смужки — розтяжки або стрії. На шкірі дитини в місцях постійного тривалого нанесення крему можуть виникати білі плями, судинні зірочки і так далі.

Крем Адвантан застосовується дітям лише за призначенням лікаря.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.