Аднексит як наслідок частої зміни партнерів

Аднексит, або запалення придатків, це запальне захворювання, що вражає яєчники і маткові труби. Окремо запалення маткових труб називається сальфінгіт, а запалення яєчників — оофорит.

Що викликає аднексит

Аднексит можуть викликати різні мікроорганізми, зокрема: хламідії, мікоплазми, уреаплазми, ентерокок, гонокок, стрептокок. Найбільш часто це захворювання розвивається після аборту, пологів, після установки внутрішньоматкової спіралі; бактерії-збудники також передаються статевим шляхом.

Інфекції, що потрапляють на слизову оболонку піхви, проникають в маткові труби і яєчники. У результаті запалення порушується зв’язок між маткою і яєчниками, що в гіршому випадку може призвести до безпліддя. Однак не у всіх жінок інфекція призводить до запалення придатків. Для того щоб захворювання почало розвиватися, потрібні певні передумови, наприклад: наявність інших запальних захворювань, порушення гігієнічних правил, постійний стрес, застуда і так далі. При відсутності чинників, які ослаблюють імунну систему, ймовірність прояву симптомів аднекситу мала.

При аднекситі багато жінок скаржаться на біль у нижній частині живота, локалізовану ліворуч або праворуч і незвичайні вагінальні виділення. У деяких хворих аднекситом підвищується температура — так буває при гострій формі захворювання.

Без своєчасного лікування аднексит перетікає в хронічну форму, яка характеризується регулярними і досить частими загостреннями. Поширеним ознакою хронічного аднекситу є порушення менструального циклу — воно зустрічається більш ніж у половини пацієнток з таким діагнозом. У хворих аднекситом жінок зустрічаються і такі симптоми, як сильні болі при місячних, порушення сну, дратівливість, знижена працездатність, а також болі при сексуальних контактах, що неминуче призводить до зниження лібідо і пов’язаним з цим психологічним проблемам.

Якщо звернутися до лікаря негайно після появи симптомів гострого аднекситу, ймовірність повного одужання буде досить велика.

Діагностика

Після вивчення анамнезу та бесіди з пацієнтом лікар проводить гінекологічний огляд, який дозволить визначити локалізацію болю. Хоча процедура огляду при аднекситі може бути дуже болючою для пацієнтки, це необхідно для того, щоб лікар міг зробити попередні припущення про діагноз.

Під час обстеження для аналізів береться зразок вагінальних виділень. Іноді для підтвердження або спростування діагнозу також потрібен аналіз крові. При підозрах на інфекції сечовивідних шляхів роблять аналіз сечі, а іноді і тест на вагітність — якщо лікар припускає, що болі можуть бути викликані позаматковою вагітністю. У деяких випадках також проводять лапароскопію, щоб виключити такі стани, як апендицит і позаматкова вагітність.

Лікування аднекситу

У більшості випадків для лікування використовуються антибіотики і болезаспокійливі; іноді призначається постільний режим. Оскільки аднексит може бути викликаний не один видом мікроорганізмів, іноді призначається прийом декількох антибіотиків. Партнерам хворих аднекситом також рекомендується здати аналізи та пройти необхідне лікування.

Для лікування деяких ускладнень аднекситу використовуються хірургічні методи лікування, наприклад, дренування абсцесу або видалення пошкоджених маткових труб, якщо захворювання не вдається вилікувати за допомогою антибіотиків. У рідкісних і дуже складних випадках також потрібне видалення матки і яєчників.

Прогноз для пацієнток залежить від того, як скоро вони звернулися до лікаря. Втім, іноді аднексит не піддається лікуванню і це призводить до постійних болів у спині, частим і дуже інтенсивним менструальним кровотеч і болів при статевому акті. Досить велика ймовірність розвитку безпліддя. Маткові труби можуть виявитися заблокованими рубцевою тканиною, в результаті чого яйцеклітини не зможуть потрапляти з яєчників в матку. Багато жінок не здогадуються про це до тих пір, поки не звернуться до лікаря після тривалих і безрезультатних спроб завагітніти.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.