Аднексит: лікування — допоможе адекватна терапія

загрузка...

Лікування аднекситу тривалий і проводиться в кілька етапів. Позбутися від гострого аднекситу назавжди, збільшити періоди ремісії при хронічному запаленні придатків матки допоможе адекватна і своєчасно призначена терапія. На жаль, не всі жінки віддають собі звіт у тому, що відсутність або не доведене до кінця лікування загрожує різними ускладненнями і наслідками. Запальний процес часто переходить в хронічну форму, що в майбутньому гарантує, як мінімум двічі на рік, проходити профілактичну терапію. Аднексит підступний ще й тим, що він часто є причиною безпліддя, виникнення позаматкової вагітності і мимовільних викиднів.

Лікування гострого аднекситу

Лікування гострого аднекситу комплексне і проводиться тільки в стаціонарі. Хворим призначається постільний режим, створюється психічний спокій. У харчуванні обмежуються гострі страви і алергенні продукти (шоколад, цитрусові, яйця, солодощі, гриби). Споживання рідини збільшують за рахунок мінеральних вод, морсів і соків. Продукти, що викликають метеоризм і запори протипоказані (бобові, капуста). На надлобкову область прикладають грілку з льодом (знеболюючий і протизапальний ефект).

Основа в лікуванні гострого аднекситу — це призначення протизапальної та антибактеріальної терапії. Вибір антибіотиків виробляють з урахуванням чутливості до них бактерій. Доза антибіотиків повинна забезпечувати найбільшу їх концентрацію у вогнищі запалення. Застосовують антибіотики фторхінолонового ряду (ципрофлоксацин, ципролет), цефалоспорини (кефзол, цефазолін, цефтріаксон), аміноглікозиди (гентаміцин, амікацин) та інші. Зазвичай введення антибіотиків внутрішньом’язове, але у важких випадках використовують внутрішньовенні інфузії. При наявності чи підозрі на анаеробну флору призначають метронідазол у таблетках або внутрішньовенно (МЕТРОГІЛ).

При вираженій інтоксикації (висока температура, слабкість, загальне нездужання) проводять масивну інфузійну терапію сольовими розчинами (5% глюкоза, фізіологічний розчин) і декстранами (реополіглюкін, поліглюкін) в обсязі не менше 2-2,5 літрів на добу.

Велике значення в лікуванні гострого аднекситу мають нестероїдні протизапальні засоби (індометацин, ібупрофен, кетопрофен). Дані лікарські засоби призначаються з метою пригнічення синтезу простагландинів, які є джерелом болю. Нестероїдні протизапальні препарати призначаються перорально в таблетках.

Місцеве лікування полягає у введенні в задній звід піхви тампонів з маззю Вишневського і іхтіоловой маззю. З знеболюючою метою і поліпшення кровопостачання в малому тазу застосують спазмолітики (папаверин, но-шпа) і анальгетики (кеторол, баралгін, спазган).

При наявності піосальпінкс і тубооваріальні утворення в поєднанні з пельвіоперітонітом (запаленні очеревини малого тазу) показано хірургічне втручання (лапароскопія або лапаротомія). Під час операції видаляються гнійні освіти, розсікати спайки і промивається черевна порожнина з подальшим введенням в неї розчинів антибіотиків.

Лікування хронічного аднекситу

Принципи лікування хронічного аднекситу в стадію загострення збігаються із заходами, що проводяться при терапії гострого аднекситу (антибіотики, протизапальні і знеболюючі препарати, інфузійна терапія).

Після стихання запальних явищ в придатках призначається терапія, спрямована на стимуляцію імунітету (ін’єкції алое, метилурацил, аутогемотерапія). Важливу роль у лікуванні хронічного аднекситу грають фізіопроцедури (УФ-опромінення, УВЧ, СМТ, електрофорез лікарських засобів). Фізіопроцедури сприяють розсмоктуванню спайок, зменшенню больових відчуттів і нормалізації менструальної функції. Також рекомендується проведення гінекологічного масажу, лікувальної фізкультури та психотерапії. Хороший ефект при лікуванні хронічного аднекситу надають лікувальні грязі, лікування парафіном, ванни і піхвові зрошення мінеральними водами. Хворим хронічним аднекситом рекомендується санаторно-курортне лікування, але не раніше шести місяців після загострення.

Ганна Созінова

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.