Аденома передміхурової залози — як допомогти чоловікові?

Передміхурова залоза — це невеликий орган розміром з волоський горіх. Вона знаходиться нижче сечового міхура, охоплює уретру, і виробляє простатичний сік, що є компонентом сперми. Проблеми з простатою є поширеними серед чоловіків старше п’ятдесяти років. Більшість з них успішно лікуються і не завдають шкоди статевої функції.

Одна з таких проблем — аденома передміхурової залози, або доброякісне збільшення простати. Зазвичай її виявляють в ході ректального огляду. Зазвичай аденома починає розвиватися у чоловіків у віці трохи старше тридцяти років, але вона прогресує повільно і перші симптоми виявляються, як правило, лише після п’ятдесяти років.

Аденома передміхурової залози спостерігається приблизно у половини чоловіків старше п’ятдесяти років, але лише 10% з них потребують лікування. Вона не є прекурсором злоякісних захворювань.

Симптоми аденоми передміхурової залози

При цьому порушенні розмір передміхурової залози збільшується, в результаті чого вона може стискати уретру, яка проходить через центр простати. Це може ускладнити струм сечі з сечового міхура через уретру. Через це позиви до сечовипускання стають частішими, але саме сечовипускання утруднено. Більш серйозними проблемами, пов’язаними з аденомою передміхурової залози, є інфекції сечостатевих шляхів і, як наслідок, повне блокування уретри. У деяких випадках це призводить до пошкодження нирок.

Лікування

У більшості випадків аденому передміхурової залози не потрібно лікувати — достатньо проходити медичної обстеження раз на рік, щоб стежити за розвитком аденоми. Лікування призначається в тих випадках, коли аденома простати викликає серйозні симптоми.

Медикаментозне лікування

Для лікування аденоми передміхурової залози може бути призначений прийом таких лікарських засобів:

 • Альфа-блокатори розслаблюють гладкі м’язи передміхурової залози і шийки сечового міхура, що дозволяє полегшити обструкцію, викликану збільшеною простатою. Побічними ефектами альфа-блокаторів можуть бути головні болі, втому, або нудота. Найбільш часто використовуються такі альфа-блокатори, як тамсулозин, альфузозину, теразозин і доксазозин. Поліпшення симптомів, як правило, настає протягом декількох тижнів, хоча альфа-блокатори і не впливають на розмір простати;
 • Інгібітори 5-альфа-редуктази блокують перетворення чоловічого гормону тестостерону в передміхуровій залозі в його активну форму — дигідротестостерон. Оскільки збільшення простати прямо пов’язане з ДГТ, ці препарати за термін від 6 до 12 місяців зменшують розмір передміхурової залози в середньому на 25%. До інгібіторів 5-альфа-редуктази відносяться фінастерід і дутастерид. Побічними ефектами фінастериду можуть бути зниження лібідо, проблеми з ерекцією і / або сім’явипорскуванням.
 • Хірургічні методи лікування

  Хірургічні методи використовуються для лікування аденоми передміхурової залози, якщо вона не піддається медикаментозному лікуванню, або якщо викликає дуже серйозні симптоми.

 • трансуретральна резекція простати (ТУРП). За допомогою спеціального інструменту, який вводять в уретру через пеніс, зрізають частину тканини внутрішньої частини простати, щоб поліпшити відтік сечі з сечового міхура.
 • Лазерні процедури. Для лікування аденоми передміхурової залози існує ряд лазерних процедур, в ході яких також видаляється тканина, що викликає обструкцію. Відновлення після лазерних процедур проходить швидше, ніж після ТУРП, але для деяких пацієнтів вони не так ефективні.
 • Мікрохвильова терапія. У ході процедури енергія мікрохвильових хвиль використовується для поступового зменшення розміру простати.
 • При виборі методи лікування слід ретельно зважувати всі переваги і ризики. Найбільш ефективним способом лікування є ТУРП, але вона ж потенційно найнебезпечніша. Втім, у більшості випадків лікування аденоми передміхурової залози проходить успішно, без серйозних ускладнень.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.