Аденоїди: видалення — як підготуватися до операції?

Аденоїди більш другого ступеня лікуються оперативно та це не примха доктора. У медицині накопичено багатий досвід спостережень за разрастающимися вегетациями аденоїдних тканини, та висновок однозначний: видаляти. Великі розміри аденоїдів заважають адекватному носовому подиху, що призводить до неправильного розвитку лицевого скелета та порушує кровопостачання мозку, у зв’язку з чим у дитини знижуються увага і пам’ять. Ще вони закривають внутрішній слуховий прохід, а це може загрожувати порушенням слуху та мови.

Підготовка до операції

Психологічна підготовка полягає у відкритому обговоренні з дитиною майбутньої йому операції. Батьки повинні розповісти про причини, які викликали її необхідність, що ця проста операція проведена вже дуже багатьом дітям, після чого їх життя значно покращилася, сказати, що операція проводиться швидко і сильного болю дитина не зазнає, і що після маніпуляції він буде відразу з батьками .

Така підготовка необхідна, так як невідомий страх завдає більшої шкоди психіці.

Фізіологічна підготовка включає в себе огляд фахівців і передопераційне обстеження, виконання рекомендацій лікаря. У день, коли проводиться операція, дитині заборонено їсти і пити — це важливий момент, тому що під час операції може виникнути блювота, а це загрожує розвитком серйозних ускладнень.

Операція

Діти дуже вразливі, тому багато дорослих, які перенесли аденотомию в ранньому дитинстві, пам’ятають її досі. Справа в тому, що в аденоїдної тканини немає нервів, і раніше операції з їх видалення проводили без знеболювання. Досвідчений лікар кюреткою швидко зрізав аденоїди, а дитина була надійно фіксований його помічниками.

В даний час операція проводиться під місцевою чи загальною анестезією. Місцева анестезія проводиться за допомогою розпилювання або змазування спеціальними анестетиками, добре знеболює, але дитина спостерігає, що відбувається, наляканий, а вид власної крові може викликати стан тривалого стресу. Тому останнім часом операцію роблять під загальним наркозом. Це оптимальний варіант для дитини, так як він не бачить саму операцію і не відчуває страху від інструментів і самого процесу.

Аденоїдні вегетації видаляються з допомогою спеціальних інструментів, проводиться ендоскопічний контроль, так як, якщо залишається навіть маленький шматочок аденоїдів — надалі він може вирости до значних розмірів, що іноді вимагає повторної операції. Видалення аденоїдів за допомогою лазера і методом заморожування поки не прийняті більшістю клінік, так як гідності від їх застосування дорівнюють недоліків.

Операція проводиться швидко, і дитина переводиться в палату під нагляд батьків.

Післяопераційний період

Відразу після операції у дитини може бути кровохаркання або блювота згустками крові — це нормально, просто рана ще не зажила, а кров подразнює стінки шлунка. Потрібно мати під рукою серветки або рушник, щоб вчасно допомогти дитині. Кровотеча повинна зупинитися протягом двадцяти хвилин після операції.

Протягом доби можливе підвищення температури тіла до фебрильних цифр, для її зниження можна використовувати аспірин та інші розріджують кров засоби. Три доби рекомендований напівпостільний, охоронний режим із забезпеченням дитині свіжого повітря і оптимальної температури навколишнього середовища.

Протягом трьох-десяти діб дотримується щадна дієта, що полягає у вживанні дитиною тільки рідкої і протертою, нераздражающей їжі в теплому вигляді. На п’ять діб призначаються судинозвужувальні краплі в ніс, а потім — в’яжучі до десяти днів. Це допомагає нормалізації дихання.

Охоронний режим без фізичних навантажень призначається на місяць після операції, в цей час рекомендовано займатися спеціальною дихальною гімнастикою. Якщо операція і післяопераційний період пройшли гладко — дитина швидко забуде про це етапі свого життя, в минулому залишаться й вічно відкритий рот, поганий слух, зниження пам’яті та уваги. Дитина почне краще засвоювати навчальний матеріал і радувати батьків своїми оцінками і здоровим зовнішнім виглядом.

Світлана Шимкович

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.