Аденоїди у дорослих: неприємне лікування

Аденоїди — це розростання носоглоткову мигдалини, яка розвинена тільки до 12 років, а потім починає зменшуватися в розмірах. До 16-20 років зберігаються лише невеликі залишки цієї мигдалини, а у дорослих вона повністю атрофується (зменшується в об’ємі). Тим не менш, іноді аденоїди зустрічаються і в дорослих.

Як часто і чому з’являються аденоїди у дорослих

Як з’ясувалося в останні десятиліття, аденоїди у дорослих — це не таке вже й рідкісне явище, але їх не завжди вдається виявити. Справа в тому, що носоглотка дорослої людини влаштована трохи не так, як у дитини і аденоїди неможливо побачити при звичайному огляді або промацуванні. Їх можна виявити тільки при риноскопії — дослідженні за допомогою спеціальної оптичної апаратури. А так як риноскопії з’явилися порівняно недавно, то і виявляти аденоїди у дорослих також стали нещодавно.

Аденоїди у дорослих можуть з’являтися з різних причин, в тому числі у зв’язку з генетичними особливостями. Такі аденоїди можуть залишитися з самого дитинства. Але найчастіше причиною розростання аденоїдів є часті і тривало перебігають запальні захворювання носоглотки. Так як носоглоткова мигдалина складається з лімфоїдної тканини (ця тканина затримує інфекцію), то при інфекції вона розростається. Якщо інфекція пройшла швидко, то і мигдалина швидко зменшується, а якщо процес тривалий, то можуть з’явитися аденоїди.

Ознаки аденоїдів у дорослих

Так само, як і у дітей, основною ознакою аденоїдів у дорослих є порушення носового дихання. При застудах з носа починає виділятися рясне гнійне відокремлюване. Ще один майже постійна ознака аденоїдів — головний біль, так як аденоїди ускладнюють дихання, а значить надходження повітря в легені і звідти в тканини. Від цього в першу чергу страждає тканину головного мозку, яка не може нормально функціонувати в умовах нестачі кисню.

При великих аденоїдах знижується слух (аденоїди закривають слухову трубу), змінюється голос. Вночі хворого може турбувати кашель і хропіння.

Аденоїди бувають трьох ступенів:

 • I ступінь — днем носове дихання нормальне, але вночі у горизонтальному положенні кров приливає до аденоїди, вони набрякають, тому хворий дихає лише через рот;
 • II ступінь — ротом хворий дихає вже і вдень, і вночі, хрипить у поза;
 • III ступінь — аденоїди дуже великі, починаються ускладнення у вигляді зниження слуху і порушення мови.
 • Аденоїди у дорослих можуть викликати хронічні запальні захворювання верхніх і нижніх дихальних шляхів, так як хворі дихають через рот і холодне повітря надходить відразу в дихальні шляхи. Виникають ускладнення і з боку вух: гострі отити та зниження слуху. Крім того, аденоїди — це постійне джерело інфекції в організмі, який в будь-який момент може викликати важкі ускладнення з боку внутрішніх органів — міокардит, гломерулонефрит, ревматизм.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.