Аденоїди у дітей — лікування: задумайтеся про операції

загрузка...

Що таке аденоїди, відомо багатьом батькам не з чуток: найменша застуда і ніс у дитини надовго перестає дихати. А якщо аденоїди великі, то і поза загостренням вони не дають дитині дихати. Багато хто вважає, що аденоїди потрібно видаляти якомога раніше. Чи варто це робити?

Аденоїди або аденоїдит?

Аденоїди — це розростання носоглоткову мигдалини, яка в нормі завжди присутня у дітей і лише після дванадцяти років починає атрофуватися. Аденоїди (так само, як піднебінні мигдалини) складаються з лімфоїдної тканини, основна функції якої — захист організму від вторгнення бактерій і вірусів. Якщо дитина часто хворіє простудними захворюваннями, то лімфоїдна тканина носоглоткової мигдалини розростається — це її природна реакція на інфекцію. Але інфекція з часом починає викликати запалення і самої носоглоткової мигдалини, такий стан називається аденоідітом.

Для того щоб аденоїди не росли далі, існує тільки один вірний засіб: не хворіти простудними захворюваннями. Вилікувати аденоїди неможливо, вони можуть зменшитися в розмірі тільки з віком або після операції. А ось попереджувати і лікувати аденоїдит можна і потрібно, адже чим більше хворіє дитина, тим більше розростаються аденоїди, і порушується носове дихання.

Так може бути варто видалити аденоїди відразу, як тільки вони з’явилися? Доведено, що для дітей це не вихід з положення, адже лімфоїдна тканина стримує проникнення інфекції і якщо видалити якусь її частину, то інфекція може прорвати заслін і спуститися далі, в бронхи і легені.

Але на певному етапі аденоїди у дітей все ж потрібно видаляти — у тому випадку, якщо вони заважають дихати вдень і вночі і порушують нервово-психічний і фізичний розвиток дитини.

Так що ж робити, як і коли лікувати аденоїди і коли їх видаляти? Консервативне лікування аденоїдів — це профілактика і лікування аденоидитов, а для оперативного лікування існують цілком певні свідчення.

Профілактика аденоідіта

Як не банально це звучить, але шлях тут один — зміцнення імунітету дитини. Тільки міцний імунітет може захистити його від простудних захворювань, загострень аденоідіта і подальшого розростання аденоїдів.

Профілактика починається з загартовування. Найпростішим методом загартовування є перебування на свіжому повітрі. Встановлено, що дитина повинна перебувати на свіжому повітрі щодня не менше трьох годин при будь-якій погоді. А в теплу пору року можна гуляти і 5:00. Це не означає, що взимку в холод він повинен гуляти три години поспіль. Краще цей час розбити на кілька виходів і стежити за дитиною, щоб він не був одягнений занадто тепло (спітніє і тут же підхопить застуду), але і не замерз. Краще, якщо прогулянка буде поєднуватися з рухливими іграми.

Можна проводити і водні процедури загартовування. Найкраще почати з прохолодних ножних ванн перед сном. Починають такі ванни з кімнатної температури і трьох секунд, щотижня температуру води знижують на градус і додають секунду. Після ванночки ніжки дитини потрібно розтерти махровим рушником і одягти прості шкарпеточки.

Профілактику аденоідіта можна проводити і медикаментозними способами. Сьогодні існують лікарські препарати, які дозволяють без захворювання виробити в дитини імунітет до найпоширеніших збудників, що викликають інфекції носоглотки. До таких препаратів належать бронхо-муна, рибомуніл і ІРС-19. Якщо щорічно навесні та восени проводити повний курс профілактичного лікування одним із цих препаратів, то захворюваність дитини значно знизиться, а деякі діти припиняють хворіти зовсім.

Підняти імунітет допомагають і вітамінно-мінеральні комплекси, їх краще приймати на початку весни, коли організм вже використав усі свої запаси, а в овочах і фруктах вітамінів майже не залишилося.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.