Аденоїди: фізіотерапія — навіщо вона потрібна?

загрузка...

Фізіотерапевтичні методи, звичайно, застосовуються при лікуванні аденоїдів. Їх застосовують в основному для того, щоб зміцнити захисні сили організму (імунітет) і при запальних процесах в носоглотці. Вилікувати аденоїди за допомогою фізіотерапевтичних процедур не вийде.

Загальні принципи фізіотерапевтичного лікування аденоїдів

Фізіотерапія — це комплекс методик лікування захворювань за допомогою різних фізичних факторів (електричного струму, магнітного поля, світла, тепла). Більшість цих методик ефективні, якщо їх проводити в комплексі з іншими лікувальними заходами. При цьому фізіотерапевтичні методи лікування можуть знизити медикаментозне навантаження на організм хворого у вигляді різних лікарських препаратів.

Під дією фізіотерапевтичних процедур активізуються захисні сили організму, обмінні процеси, поліпшується кровообіг, лімфовідтікання, зменшуються запальні явища. Все це сприяє більш ефективному і швидкому лікуванню захворювання. Найбільш ефективно такий вплив на самому початку захворювань. Застосовують фізіотерапевтичні методики і для профілактики захворювань або їх загострень.

Чи можна вилікувати аденоїди одними фізіотерапевтичними методами? Безумовно, ні, фізіотерапія повинна бути однією з ланок комплексного лікування. Тільки тривале цілеспрямоване лікування, як поза загостренням, так і при загостренні запального процесу (аденоїдиті) може призупинити процес розростання носоглоткову мигдалики або аденоїдів.

Фізіотерапевтичні методи можуть застосовуватися окремо або у вигляді комплексу процедур. Комплекс фізіотерапевтичних процедур призначає лікар-фізіотерапевт.

Світлотерапія при аденоїдах

З методів світлотерапії при лікуванні аденоїдів застосовується ультрафіолетове опромінення (УФО, КУФ-терапія) та вплив лазерним променем (лазеротерапія).

УФО внутріназальной найчастіше застосовується під час загострення адноідіта — ультрафіолетові промені вбивають збудників інфекції і підсушують запалену слизову оболонку носа. УФО всього тіла застосовується як загальнозміцнююча процедура, сприяюча відновленню імунітету, що є профілактикою захворювань носоглотки і, відповідно, подальшого зростання аденоїдів.

При загостренні захворювання (аденоїдиті) проводиться також лікування короткохвильовим ультрафіолетовим випромінюванням, так звана КУФ-терапія. Під її впливом гинуть збудники інфекції.

Лазезеротерапія сьогодні вважається мало не альтернативою оперативному лікуванню. Але це, головним чином, у дітей, у дорослих вона навряд чи зможе виконувати цю роль. Найкраще лазерного впливу піддаються невеликі (I-II ступеня) аденоїди. Місцевий вплив лазерного променя активізує захисні сили організму, покращують кровообіг в місці дії. Розроблені спеціальні методики лазеротерапії при аденоїдах, які дозволяють попередити подальше їх розростання.

Електролікування при аденоїдах

Електролікування застосовується в основному при загостренні аденоідіта. Призначаються такі фізіотерапевтичні процедури, як електрофорез, УВЧ, магнітотерапія, КВЧ-терапія.

За допомогою електрофорезу в порожнину носа можна водити різні лікарські розчини (наприклад, димедрол, хлористий кальцій, йодистий калій), що сприяють зменшенню набряку і запального процесу.

УВЧ (магнітні поля ультрависокої частоти) застосовується при загостренні захворювання, це вплив також сприяє зменшенню запального процесу.

Магнітотерапія — це вплив високо-і низькочастотних змінним або постійним магнітним полем. При цьому виникають електричні струми, що призводять зміни фізико-хімічних властивостей клітин різних тканин організму, прискорюються обмінні процеси. Місцевий вплив магнітним полем поліпшує нервову і судинну регуляцію області, яка піддається впливу, а також здатність тканин пручатися інфекції (місцевий імунітет).

КВЧ-терапія (украй високочастотна терапія) являє собою вплив на організм за допомогою енергії електромагнітних хвиль діапазону вкрай високих частот через певні точки на тілі людини, що викликає у організму «спогад» про той час, коли він був здоровий. Метод практично не має протипоказань.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.