Аципол в таблетках: лікування дисбактеріозу для дорослих

Аципол в таблетках — зручна форма лікарського препарату для дорослих, тоді як для дітей більше підійде аципол у флаконах або капсулах. Тим не менше, і дітям можна давати таблетки, попередньо подрібнивши їх і розчинивши у воді. Таблетки аціпол потрібно зберігати в холодильнику.

Для чого приймають аципол в таблетках

Останнім часом спостерігається значне збільшення частоти і тяжкості гострих інфекційних захворювань, їх тривале, не піддається лікуванню протягом і перехід течії з гострого в хронічне. Все це безпосередньо пов’язано з розвиваються при лікуванні дисбактеріозами, які майже завжди супроводжують основне захворювання. Проявляється дисбактеріоз як ознаками порушення роботи шлунково-кишкового тракту (болі в животі, його здуття, запори і проноси), так і виникненням алергічних уражень шкіри та інших алергічних реакцій.

Численні симптоми дисбактеріозу обумовлені виникненням обмінних порушень, в тому числі порушень водно-сольового обміну, імунітету, появи дефіциту вітамінів та інших процесів, які призводять до ще більшого ураження організму в цілому.

Тому таке велике значення надається усунення причин, що викликала порушення мікрофлори кишечника, відновленню складу корисної мікрофлори і її загублених функцій. Велике значення при цьому мають бактеріологічні препарати, які в даний час поділяють на три групи: пробіотики (складаються з корисних бактерій — мешканців кишечника), пребіотики (складаються з речовин, що підтримують життєдіяльність нормальної мікрофлори) і синбіотики (містять пробіотики та пребіотики).

Аципол в таблетках містить корисні для кишечника бактерії, тому відноситься до пробтотікам. Його приймають з цільно відновлення нормальної мікрофлори кишечника і придушення умовно-патогенної мікрофлори.

Як діють пігулки аціпол

Діючим початком аціпол є живі лактобактерії, які здатні витіснити з кишечника широкого спектр патогенних і умовно-патогенних бактерій. Відбувається це за рахунок того, що лактобактерії продукують біологічно активні речовини (кислоти, перекис водню, лізоцим), які пригнічують життєдіяльність шкідливою для організму мікрофлори. Лактобактерії виділяють також необхідні організму ферменти і вітаміни, покращують травлення і обмін речовин, мають імуномодулюючу дію, відновлюючи природну опірність організму інфекції.

Крім лактобактерій в аціпол є також полісахарид кефірних грибків, який змішуючись з лактобактеріями, підсилює їх дію. Таблетки аціпол мають своєрідний кисломолочний запах і смак. В одній таблетці міститься 5 доз препарату, більше ста живих ацидофільних бактерій і майже міліграм полісахариду кефірних грибків.

Аципол є антагоністом шкідливою для кишечника мікрофлори за рахунок того, що під його впливом виробляються біологічно активні речовин, що пригнічують життєдіяльність патогенної мікрофлори. Крім того, аципол бере участь у перетравленні їжі, обмінних процесах в стінці кишечника, відновлює нормальну мікрофлору кишечника. Під впливом аціпол (головним чином, полісахариду кефірних грибків) кишечник очищається, і звільняються його імунні структури, пригнічені раніше патогенної та умовно-патогенною мікрофлорою, що сприяє відновленню загальної опірності організму інфекції (імунітету).

Кому призначають таблетки аціпол

Таблетки аціпол призначають дітям і дорослим при лікуванні таких гострих кишкових інфекцій, як бактеріальна дизентерія, сальмонельоз. При цьому відновлюється нормальна мікрофлора кишечника і пригнічується життєдіяльність збудника інфекції. Аципол можна призначати в комплексі з антибактеріальними препаратами.

Призначають аципол і при хронічних захворюваннях органів травлення, які майже завжди протікають з явищами дисбактеріозу, особливо в разі нестачі в кишечнику лактобактерій (це визначається шляхом бактеріологічних досліджень калу). Відновлення нормальної мікрофлори кишечника оздоровлює всі органи шлунково-кишкового тракту, а також весь організм в цілому.

Аципол надає хороший ефект при лікуванні тривалих кишкових розладів, причина виникнення яких не з’ясована, а також після тривалого або частого застосування антибіотиків. Відновлення обміну речовин і імунітету допомагає боротися з гнійно-септичними захворюваннями, з приводу яких і призначалися антибіотики.

Таблетки аціпол (по п’ять доз в одній таблетці) призначають дорослим і дітям з трьох років по таблетці чотири рази на день за півгодини до їжі. При лікуванні гострих кишкових інфекцій курс лікування триває протягом тижня. При хронічних захворюваннях шлунково-кишкового тракту, які супроводжуються довгостроково протікає дисбактеріозом, таблетки аціпол приймають не менше двох тижнів.

Таблетки аціпол — зручна для дорослих форма лікарського препарату.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.