Аципол при вагітності: чи припустимо застосування?

Аципол дозволено приймати вагітним жінкам. Терапевти жіночих консультацій (вони мають спеціальну підготовку з ведення вагітних жінок) призначають цей препарат при дисбактеріозі і для профілактики грибкових уражень слизових оболонок (кандидомікозу статевих органів і кишечника).

Проблеми, які виникають зі здоров’ям під час вагітності

Під час вагітності змінюється гормональний фон жінки, що сприяє зниженню імунітету. Так як знижується захист організму від інфекцій, в організм проникають збудники, які раніше мирно існували на шкірі і слизових оболонках, не викликаючи захворювань. До таких інфекцій належать, насамперед, грибкові інфекції, спричинені дріжджоподібними грибками роду Кандіда. В результаті у жінки розвивається кандидомікоз (кандидоз) слизових оболонок зовнішніх статевих органів, який часто поєднується з кандидозом кишечника.

Зниження імунітету часто призводить також до порушення співвідношення між нормальною і умовно-патогенною мікрофлорою кишечника, тобто до дисбактеріозу. Дисбактеріоз може початися вже на ранніх термінах вагітності і якщо його не лікувати, то на пізніх термінах він може принести жінці багато неприємностей. Виражається дисбактеріоз у відчутті постійно роздувся живота (ознаки метеоризму), кишкових кольках і нестійкому стільці, коли проноси чергуються із запорами.

Нарешті, дисбактеріоз буде сприяти ще більшому зниженню імунітету через те, що імунна система кишечника не зможе працювати як належить. Все це призводить до того, що у жінки під час вагітності можуть початися різні гнійно-запальні захворювання, наприклад, гнійнички на шкірі обличчя. Для вагітної жінки це небезпечно, так як інфекція по кровоносних судинах може проникати в самі різні органи і тканини.

Як оздоровити організм вагітної жінки

Вагітним жінкам з метою оздоровлення призначаються пробіотики і пребіотики — препарати, що відновлюють нормальний обсяг корисної мікрофлори кишечника. Аципол є пробіотиком, це означає, що він містить колонії мікроорганізмів, які є представниками нормальної мікрофлори кишечника.

До складу аціпол входять живі лактобактерії та інактивовані прогріванням кефірні грибки, в яких міститься специфічний водорозчинний полісахарид. Ці два компоненти, взаємно підсилюють дію один одного і приводять до відновлення нормальної мікрофлори кишечника.

При цьому лактобактерії відновлюють об’єм нормальної мікрофлори, а специфічний водорозчинний полісахарид кефірних грибків створює в кишечнику середовище, що сприяє очищенню від шкідливих мікроорганізмів і продуктів обміну. У результаті відбувається очищення слизової оболонки кишечнику і стимуляція роботи лімфоїдної тканини, розташованої в його стінках. Це призводить до того, що лімфоїдна тканина починає активно продукувати імунні клітини, що, безумовно, підвищить несприйнятливість організму жінки до різних інфекцій.

Результат спочатку позначиться на стані шлунково-кишкового тракту: покращиться апетит і колір обличчя, живіт перестане здуватися, пройдуть кишкові кольки. Але найголовніше — нормалізується стілець. Це дуже важливо для вагітної жінки з двох причин. Перша причина полягає в тому, що постійні запори сприяли повторному всмоктуванню продуктів обміну з кишечника в кров, тобто отруєння організму. Позбувшись від цього, жінка відчує бадьорість і прилив сил.

Друга причина, чому позбавлення від закрепів так важливо для вагітної жінки, полягає в тому, що при запорах у другій половині вагітності у більшості жінок розвивається геморой, який може викликати сильні болі і утворення тромбів у цій області. Підвищений тромбоутворення при вагітності небезпечно тим, що можуть затромбіроваться кровоносні судини плаценти, а це вже загрожує ускладненнями з боку плода. Тому акушери-гінекологи та терапевти жіночих консультацій намагаються запобігти формуванню геморою. Допоможе в цьому також аципол, який оздоровить шлунково-кишковий тракт.

Правила прийому аціпол вагітними жінками

Перш за все, жінка повинна знати, що жоден препарат (навіть самий нешкідливий, такий, як аципол) вона не має права почати приймати самостійно. Тільки за умови повного контролю з боку лікарів жіночої консультації жінці може бути гарантований благополучний результат вагітності та народження здорової дитини.

Аципол вагітним жінкам зазвичай призначають короткими курсами (не більше семи днів) по п’ять доз на прийом три — чотири рази на добу. Але можливо, лікар вважатиме за потрібне застосувати іншу схему прийому.

Аципол при вагітності може позбавити жінку від багатьох проблем.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.