Аципол — інструкція: як приймати пробіотик

Аципол — це пробіотик, тобто препарат , який містить бактерії, які допомагають перетравлювати їжу в кишечнику. Застосовується аципол для відновлення мікрофлори кишечника при дисбактеріозах різного походження, для профілактики і лікування гострих і хронічних кишкових інфекцій, алергічного дерматиту, харчової алергії і для стимуляції імунітету у ослаблених хворих.

Механізм дії аціпол

Аципол є препаратом, який регулює рівновагу кишкової мікрофлори, тобто правильне співвідношення між нормальною мікрофлорою (її основу складають біфідобактерії, лактобактерії, деякі штами кишкової палички та інші корисні бактерії) і умовно-патогенною мікрофлорою, яка здатна викликати запальний процес у кишечнику.

До складу аціпол входять ацидофільні лактобацили і інактивовані прогріванням кефірні грибки, що містять особливий водорозчинний полісахарид, які є антагоністами патогенних і умовно-патогенних мікроорганізмів. Після курсу лікування аціпол відновлюється порушена рівновага і проходять ознаки дисбактеріозу. Таке лікування сприяє відновленню захисних сил організму (імунітету), так як у кишечнику знаходиться велика кількість лімфоїдної тканини, яка є основою імунітету. Після такого лікування оздоровлюється весь організм, у тому числі поліпшується перебіг алергічних захворювань.

Показання та протипоказання для прийому аціпол

Аципол випускається в таблетках, у капсулах і у вигляді сухої речовини у флаконах. Призначають його при порушенні співвідношення між нормальною і умовно-патогенною мікрофлорою (дисбактеріозі), гострих кишкових інфекціях (бактеріальної дизентерії, сальмонельозі, ротавірусної інфекції), хронічних запальних захворюваннях кишечнику будь-якого походження (хронічних ентероколітах), після тривалого курсу антибіотиків з приводу важких гнійно-септичних захворювань, при важких постійно рецидивуючих захворюваннях бронхо-легеневої системи, нирок і сечовивідних шляхів, що вимагає частого застосування антибіотиків, при важких алергічних захворюваннях (бронхіальній астмі, атопічному дерматиті), а також для підвищення захисних сил організму.

Прийом аціпол протипоказаний при підвищеній чувствітельноcті організму хворого до компонентів препарату та дітям до тримісячного віку. Виробники також рекомендують з обережністю призначати аципол при грибкових захворюваннях, наприклад, при кандидозі кишечника.

Як правильно приймати аципол

Дозу аціпол і тривалість його прийому підбирає лікар залежно від віку, основного захворювання та важкості дисбактеріозу.

Дорослі приймають таблетки або капсули аціпол цільними, запиваючи кип’яченою водою. Маленьким дітям таблетки розтирають, а капсули розкривають, висипаючи їх вміст, а потім розводять водою.

Якщо використовується аципол у флаконах, то флакон розкривають і доливають туди воду з розрахунку одна чайна ложка на одну дозу препарату (на флаконі обов’язково вказується кількість містяться в ньому доз). Сухий препарат повинен розчинитися протягом не більше п’яти хвилин, утворюючи однорідну білувату суспензію.

Дітям аципол можна давати з трьох місяців. З лікувальною метою до року його призначають по п’ять доз два — три рази на добу під час їжі. Після року його застосовують також по п’ять доз від двох до чотирьох разів на добу. При гострих кишкових інфекціях аципол приймають не менше тижня. Більш тривалі курси прийому призначають при затяжних і хронічних захворюваннях кишечника.

Для профілактики аципол призначають у віці після двох років по п’ять доз один раз на добу протягом двох тижнів. Іноді через деякий проміжок часу (зазвичай не частіше, ніж через місяць) курси повторюють, зазвичай такі призначення роблять ослабленим хворим, що страждають хронічними захворюваннями.

Так як аципол є бактеріальним препаратом, при його застосуванні слід звертати увагу на стан упаковки та правила його зберігання:

 • якщо цілісність внутрішньої упаковки препарату порушена (таблетки або капсули розкриті, флакон розкритий) або на ній немає маркування, то застосовувати його не можна;
 • якщо змінена форма і колір капсули або таблетки, а також колір сухої речовини у флаконі і в ньому є які-небудь сторонні включення, то застосовувати препарат не можна;
 • якщо закінчився термін придатності препарату, то його також застосовувати не можна;
 • зберігати аципол потрібно при температурі не вище десяти градусів.
 • Побічні ефекти, що можуть виникнути при застосуванні аціпол і його передозування

  Побічних ефектів при застосуванні аціпол зазвичай не буває, крім, звичайно, алергічних реакцій. Не було також і випадків його передозування.

  Аципол — якісний сучасний пробіотик, широко застосовуваний сьогодні в клінічній практиці.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.