Абсцес — чому так небезпечні гнійники?

Абсцес — це гнійне запалення, в результаті якого в тканинах утворюється порожнину, в якій скупчується гній. Існують різні види абсцесу.

Абсцес зуба

Абсцес зуба — це скупчення гною всередині зуба, викликане бактеріальної інфекції. Інфекція може стати наслідком карієсу. Такі абсцеси можуть також утворюватися в кістки, яка підтримує структуру зуба (альвеолярна кістка) і усередині ясен.

Абсцес головного мозку

Абсцес головного мозку — дуже рідкісне, загрозливе життя стан. Скупчення гною викликано бактеріями, які проникають в головний мозок в результаті травми черепа, хірургічної операції, або ж залишилися там після попередньої інфекції.

Абсцес бартолінової заліза

Це порушення характеризується скупченням гною в одній з бартолінових залоз, які розташовуються по сторонах входу в піхву. Абсцес утворюється в результаті блокування залози.

Абсцес печінки

Абсцес печінки може бути викликаний інфекцією черевної порожнини, наприклад, апендицитом, а також інфекцією крові і жовчних проток.

Абсцес шкіри

Абсцес шкіри може розвинутися в будь-якому місця. Вони розвиваються, коли через бактеріальної інфекції в шкірі накопичується гній.

Абсцеси шкіри можуть розвиватися під поверхнею шкіри (підшкірний абсцес) або на шкірі (шкірне абсцес).

Абсцес спинного мозку

Абсцес цього типу з’являється в результаті інфекції, що розвивається всередині хребта, через що гній накопичується навколо спинного мозку.

аноректальної абсцес

аноректальної абсцес утворюється в прямій кишці і анусі. Причинами цього можуть бути інфекції, що передаються статевим шляхом, заблоковані залози, або інфекції.

перітонзіллярний абсцес

Такі абсцеси з’являються в області голови і шиї і зазвичай розвиваються в результаті тонзиліту (інфекції мигдалин).

Абсцес може з’явитися у будь-якої людини, і практично на будь-якій ділянці тіла. Дуже часто вони з’являються у в цілому здорових людей.

Маленькі абсцеси зазвичай зникають без спеціального лікування. При великих абсцесах може знадобитися лікування антибіотиками і дренування. Без лікування такі абсцеси збільшуються, стають все більш хворобливими і, нарешті, розриваються.

Симптоми абсцесу залежать від його типу. Причинами появи абсцесів в переважній більшості випадків є бактеріальна інфекція.

Лікування

Для лікування абсцесів використовують три основних засоби: антибіотики, дренаж, і хірургічні методи. У легких випадках, втім, можна обійтися теплими компресами, які знімають запалення і прискорюють одужання.

Антибіотики призначають в залежності від того, які саме бактерії викликали інфекцію.

Дренаж проводять під місцевим наркозом; під час цієї процедури з абсцесу відкачують гній. Як правило, після цього він перестає рости і шкіра на його місці швидко відновлюється. У деяких випадках дренування необхідно проводити кілька разів.

Якщо абсцеси дуже великі і розташовані глибоко, для їх видалення доводиться використовувати хірургічні методи.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.