Аборт в домашніх умовах — смертельно небезпечно

Інтернет повний питань про те, як зробити аборт у домашніх умовах. Адже зараз це так просто — прийняв таблетку і чекай, коли буде викидень. Так чому ж гінекологи дають такі таблетки тільки самі, а жінкам цього робити не дозволяють? Може бути, тут мають місце матеріальні інтереси?

Що таке аборт у домашніх умовах

Природа влаштувала жіночий організм так, що позбавитися від вагітності вона може, тільки ризикуючи власним життям. Саме тому всі аборти, зроблені вдома (незалежно від способу), називаються кримінальними, тобто протизаконними. А будь протизаконна дія тягне за собою покарання для того, хто це зробив (не для жінки, а для того, хто їй допомагав).

Раніше, коли аборти були офіційно заборонені, від кримінальних абортів гинуло стільки жінок, що, врешті-решт, держава була змушена дозволити їх проводити в лікувальних закладах. При цьому ніхто ніколи не заперечував, що і медичні аборти дають різні ускладнення, іноді дуже важкі.

Чому ж сьогодні, коли зробити аборт у медичній установі не представляє жодних проблем, постає питання про аборт у домашніх умовах? Відповідь дуже проста: через повного нерозуміння суті питання. Так, аборт, особливо таблетований, зробити дуже просто. Але жоден поважаючий себе гінеколог не стане робити такий аборт без попереднього обстеження жінки і без ультразвукового контролю, тому що на відміну від своїх пацієнтів, він прекрасно знає, чим може загрожувати уявна простота такої процедури.

Чим може загрожувати

Ускладнення можуть виникнути після будь-якого виду аборту, але а в медичному закладі з ними швидко справляються, в той час як вдома вони можуть стати смертельними.

Самими серйозними ускладненнями абортів є маткові кровотечі, які можуть виникнути після будь-якого виду аборту, в тому числі після таблетированного. Наскільки сильна кровотеча буде у тієї чи іншої жінки передбачити заздалегідь неможливо, тому якщо проводиться таблетований аборт і жінку відпускають додому, їй даються чіткі інструкції, в яких випадках вона повинна негайно викликати швидку допомогу.

Не менш серйозним ускладненням домашнього аборту буває інфікування. При цьому інфекція може потрапити з кровоточить порожнину матки як зовні, так і зсередини, наприклад, якщо у даної жінки є якийсь запальний процес в області жіночих статевих органів. Саме тому жінку перед будь-яким абортом обов’язково обстежують. Інфекція після аборту в домашніх умовах може протікати дуже швидко і тяжко. Волею-неволею доведеться звертатися за медичною допомогою, ось тільки наслідки такої інфекції будуть для жінки плачевними: швидше за все, вона ніколи не матиме дітей.

Крім того, навіть після успішно закінчився аборту, завжди починається загострення хронічних запальних захворювань жіночих статевих органів, навіть тих, які раніше протікали безсимптомно, їх обов’язково потрібно буде пролікувати.

Часто під час таблетированного аборту відбувається неповне видалення плідного яйця. Якщо такий аборт проводиться під контролем гінеколога і ультразвукових досліджень, то нічого страшного не відбувається, просто призначаються додаткові лікарські препарати, що сприяють скороченню матки. Якщо і це не допомагає, то проводять вискоблювання порожнини матки. У домашніх умовах у жінки може тривало тривати кровотеча, що призведе до залізодефіцитної анемії або раптово почнеться сильна кровотеча, що вимагає негайної допомоги. Що залишилися в порожнині матки тканини плідного яйця будуть служити джерелом інфекції і нескінченних запальних захворювань.

Іноді в домашніх умовах робиться інструментальний аборт (вискоблювання порожнини матки). Сьогодні такі аборти рідкісні, тим не менш, вони трапляються. І найстрашнішим ускладненням при них буває порушення цілісності стінки матки (перфорація), пошкодження інструментом великих судин, кишечника, сечового міхура і інших органів малого тазу. Все це призводить до важких ускладнень, у тому числі до перитоніту (запалення очеревини — тонкої оболонки, що вистилає зсередини черевну порожнину) і до загибелі жінки. Безумовно, такі прориву дуже рідко, але трапляються і в медичних установах, але там це не так небезпечно, так як жінці завжди може бути надана адекватна допомога. У домашніх умовах жінці з таким ускладненням допомогти неможливо.

Існують і інші ускладнення після абортів, які проявляються через кілька місяців і навіть років після абортів. Це різні запальні захворювання статевих органів, гормональні порушення, на тлі яких формуються такі захворювання, як ендометріоз, дисфункція яєчників, безплідність. Наслідки абортів можуть проявитися і ускладненнями під час вагітності та пологів.

Аборт — це операція і дуже непроста, тому не варто проводити її в домашніх умовах.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.