Аборт на ранній стадії і його переваги

загрузка...

Незважаючи на величезний вибір протизаплідних засобів, аборт до цих пір залишається методом вирішення проблеми небажаної вагітності. У Росії щорічно проводиться до двох мільйонів абортів, і це тільки офіційні дані. Але що ж робити, якщо жінка не планувала дитину найближчим часом, а вагітність трапилася? Їй страшна сама процедура і її можливі наслідки. Існує прекрасна альтернатива традиційному аборту — це аборт на ранній стадії. Тому, чим раніше жінка звернеться до лікаря зі своєю несподіваною і небажаною вагітністю, тим більше шансів у неї потрапити на аборт, який проводиться на ранніх термінах.

Аборт на ранній стадії

Аборт на ранній стадії, або міні-аборт, проводиться на термінах до 5-6 тижнів, тобто до 21 дня затримки менструації. Ця маніпуляція здійснюється в амбулаторних умовах за допомогою спеціального апарата — вакуум-аспіратора. У цьому апараті створюється негативний тиск, за допомогою якого стає можливим відшарувати і витягнути плодове яйце з матки.

Відмінності міні-аборту від традиційного аборту

Традиційний аборт проводиться до 12 тижнів вагітності. Чим більше термін вагітності, тим активніше в організмі йде гормональна перебудова, спрямована на виношування і народження дитини. Аборт порушує цю перебудову, вносить збій у роботу внутрішніх систем і органів і для відновлення організму потрібен значний час, а також збільшується ризик можливих ускладнень. Відповідно, чим менше розмір порожнини матки і плодового яйця, тим менше ушкоджуються судини і менше ускладнень. У виробництві аборту на більш пізніх термінах використовуються металеві інструменти: розширювачі шийки матки (вони травмують шийку і викликають надалі істміко-цервікальної недостатність), кюретка, за допомогою якої проводиться вишкрібання порожнини матки, найчастіше занадто «добре», аж до базального шару (що може призвести до безпліддя). Під час операції аборту на ранній стадії використовується гнучка пластмасова канюля з малим діаметром, яка не порушує м’язовий апарат шийки матки (знижує ризик невиношування в майбутньому) і якої практично неможливо перфорувати матку. Крім того, для виробництва міні-аборту не потрібно наркоз, що сам по собі шкідливий для організму, вся процедура проводиться під місцевим знеболенням.

Переваги аборту на ранній стадії

Виходячи з перерахованих відмінностей, можна виділити достоїнства міні-аборту:

 • короткий період загоєння раневої поверхні в порожнині матки;
 • практично відсутні важкі ускладнення, які можуть призвести до безпліддя;
 • можливе застосування на дуже ранніх термінах;
 • немає травматизації шийки матки;
 • не займає багато часу (вся операція не більше 1,5-2 хвилин);
 • слизова матки отримує мінімальні ускладнення.
 • Післяопераційний період після міні-аборту

  Після проведення аборту на ранній стадії пацієнтці необхідно полежати 30-40 хвилин. Через дві години вона вже може повернутися до свого звичайного життя. Кров’янисті виділення після міні-аборту незначні, можуть дещо посилитися через два-три дні, це реакція організму на гормональну перебудову, і в цілому, кров’янисті виділення тривають до семи-десяти днів.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.