Аборт на пізньому терміні — тільки за медичними показниками

Аборт на пізньому терміні пов’язаний з великим ризиком для здоров’я і навіть життя жінки, адже в цей час плід уже досить розвинений і часто життєздатний. Під абортом на пізньому терміні зазвичай розуміють вимушене (штучне) переривання вагітності після 20 тижнів. Аборт на пізньому терміні офіційно виконується тільки за медичними показаннями. Аборт на пізньому терміні — амбулаторна процедура, яка не вимагає госпіталізації. Переривання вагітності на пізньому терміні може бути рекомендовано лікарем при важких фізичних або розумових патологіях, що спостерігаються з боку матері або плоду.

На думку противників абортів, штучне переривання вагітності на пізньому терміні повинно бути прирівняне до вбивства, адже на 20 тижні вагітності плід вже цілком життєздатний. Прихильники абортів, навпаки, відстоюють право жінки на переривання вагітності на будь-якому терміні, якщо існує загроза життю або здоров’ю матері.

Процедура аборту на пізньому терміні

Існують різні методи виконання аборту на пізньому терміні. Вибір методу визначається терміном розвитку плоду (тобто терміном вагітності), який розраховується шляхом підрахунку тижнів з першого дня останнього менструального циклу матері. З абортом на пізньому терміні пов’язано виконання трьох основних процедур.

 • Розширення і видалення плоду: шийку матки розширюють і за допомогою щипців і всмоктуючої трубки видаляють ембріон. Після видалення плоду залишки ембріональної тканини видаляють за допомогою вакуумної аспірації. При відсутності ускладнень тривалість процедури в середньому становить від 10 хвилин до півгодини. Після процедури можлива кровотеча. Розширення і видалення плоду виконується при перериванні вагітності в другому триместрі.
 • Аборт шляхом часткового народження (також відомий як IDX (Intact dilation and extraction) або DX) проводиться в кілька етапів, які займають 2-3 дні. Виконується проедура в такий спосіб: шийка матки розширюється, плід за допомогою щипців витягується назовні за ніжку, але так, щоб головка (з якої плід в основному і складається) залишилася в шийці матки. Потім ножицями надрізається шия на стику з головкою і в проріз вставляється трубка, що проходить всередину черепа. Через цю трубку відсмоктується мозок. Після цього головка стискається і легко відсмоктується через піхву. Ця процедура виконується на третьому триместрі і в дуже рідких випадках
 • Ранні штучні пологи: це дуже болюча процедура, яка проводиться вкрай рідко. Такий метод переривання вагітності заснований на збудженні скорочувальної активності матки за допомогою медикаментів. У процесі підготовки до штучного переривання вагітності таким чином в мішок з навколоплідної рідиною запроваджується особливий розчин кухонної солі, що призводить до загибелі плоду.
 • Аборт на пізньому терміні, необхідний за показаннями патології плода, виконується методом стимуляції ранніх пологів або розширення і видалення плоду.

  Показання до аборту на пізньому терміні

 • Жінка не знає про свою вагітність (не розпізнала ознаки вагітності)
 • Порушення місячного циклу
 • Помилка при розрахунку останнього менструального періоду
 • Жінка боялася розповісти про вагітність батькам / партнеру, в результаті чого рішення про аборт приймається занадто пізно
 • Жінці знадобилося надто багато часу, щоб зважитися на аборт (після першого триместру)
 • Жінка не могла отримати кваліфіковану медичну допомогу і зробити аборт на ранньому терміні
 • Жінка пережила емоційну травму після розриву відносин з партнером (розрив відбувся через вагітність)
 • Жінка не знала, що можна зробити аборт
 • Пізно виявлені патології плоду
 • Серйозні проблеми зі здоров’ям у жінки
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.