Аборт методом вакуумної аспірації і його наслідки

Вибір медикаментозного або хірургічного аборту залежить від історії хвороби пацієнтки, від терміну вагітності, наявності можливих варіантів, місця проживання і від бажання самої пацієнтки. Наприклад, в США вакуумна аспірація є найпоширенішим методом здійснення абортів на термінах вагітності до 12 тижнів (на першому триместрі). Крім того, на ранніх термінах вагітності ефективним методом є медикаментозний аборт (прийом препарату для переривання вагітності).

Близько 90% всіх абортів відбуваються в ході першого триместру.

Випадки, коли після аборту, жінка не може більше завагітніти, досить рідкісні. Зачаття дитини можливо вже через кілька тижнів після аборту. Необхідно уникати сексуальних контактів, поки організм не відновиться, що займає не менше одного тижня. Протягом перших тижнів після аборту варто використовувати протизаплідні засоби, а також презервативи для запобігання виникнення інфекції.

Зміни гормонального фону після переривання вагітності можуть стати причиною депресії. Якщо протягом двох тижнів після аборту не припиняються такі симптоми, як стомлюваність, безсоння або сонливість, надмірний апетит або його відсутність, смуток, душевна порожнеча, тривога або дратівливість, необхідно звернутися до лікаря і пройти курс лікування.

Перед проведенням процедури вакуумної аспірації працівники лікарні або хірургічного центру дають рекомендації, як підготуватися до процедури аборту.

Відразу після проведення процедури пацієнток на короткий період поміщають в післяопераційну палату, де вони перебувають під наглядом медсестер. Перед тим, як відпускати пацієнток додому, лікарі та медсестри дають їм рекомендації щодо того, як пришвидшити процес відновлення організму після процедури і куди звертатися при виникненні яких-небудь проблем.

Існує два методи вакуумної аспірації при аборті:

 • Метод ручної вакуумної аспірації. Дана процедура може проводитися через 5-12 тижнів після закінчення останнього менструального періоду (початок першого триместру). Процедура передбачає використання спеціального шприца для відсмоктування плода. Аборт за допомогою даного методу роблять не скрізь, але в деяких географічних зонах цей метод більш доступний, ніж апаратна вакуумна аспірація.
 • Метод апаратної вакуумної аспірації. Даний метод широко використовується на термінах вагітності від 5 до 12 тижнів (перший триместр). Апаратна вакуумна аспірація увазі використання порожнистої трубки (канюлі), яку за допомогою спеціального пристрою приєднують до посудини і насоса, який створює низький тиск. Канюля поміщається в матку, включається насос, і тканини плоду обережно видаляються з матки.
 • Процедура ручного вакуумної аспірації

  Вся процедура ручної вакуумної аспірації зазвичай займає від 5 до 15 хвилин. Без ризику для здоров’я цю процедуру можна провести в лікарні за допомогою місцевого знеболювання і нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП), наприклад, ібупрофену. Процедура включає в себе наступні етапи:

 • Пацієнтку укладають на стіл для огляду в позу, в якій проводиться гінекологічне дослідження, тобто спина знаходиться на столі, а стопи на спеціальних власниках.
 • У піхві вводять медичне дзеркало.
 • Піхва і шийку матки очищають за допомогою антисептичного розчину.
 • У шийку матки вводиться препарат, що викликає оніміння (місцевий анестетик).
 • Якщо є необхідність, шийку матки трохи розширюють шляхом введення невеликого пристрою. Але в більшості випадків цього не потрібно.
 • Через шийку матки в матку вводять тонку трубку. До трубки прикріплюється портативний шприц, за допомогою якого плід відсмоктується з матки. Після видалення тканин плода матка стискається. Багато жінка під час процедури відчувають своєрідні спазми. Спазми проходять після видалення з матки трубки. Деякі жінки відчувають нудоту, слабкість або покриваються потім. Але, як правило, такі прояви виражені менш яскраво, ніж за час процедури апаратної вакуумної аспірації.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.