Абдомінопластика — чи варто віддавати ваш живіт під владу хірурга?

Якщо присідання, скручування і дієти не допомагають зробити живіт ідеально плоским , можливо, варто подумати про таку операцію, як абдомінопластика. В ході цієї операції видаляють зайвий жир і шкіру, які заважають знайти живіт своєї мрії, а значить, і струнку талію. Однак важливо врахувати те, що це серйозна операція, і перш ніж прийняти остаточне рішення, потрібно зібрати багато інформації, проаналізувати всі «за» і «проти» — і, звичайно, не поспішати. Абдомінопластика — не паличка-виручалочка для ледачих, а останній засіб для тих, хто перепробував всі, і прийшов до висновку, що неінвазивні методи не допоможуть упоратися зі складками і жиром на животі. Таким чином, абдомінопластику ні в якому разі не слід розглядати як альтернативу традиційним методам схуднення.

Кому підходить абдомінопластика

абдомінопластика можна робити чоловікам і жінкам з, в цілому, гарним здоров’ям. До цієї операції часто вдаються жінки, у яких м’язи і шкіра залишилися сильно розтягнутими після вагітності. Вона також може бути корисна чоловікам і жінкам, у яких шкіра і м’язи живота сильно розтягнуті в результаті ожиріння. Операцію має сенс проводити тільки після успішного лікування ожиріння.

Зазвичай абдомінопластику не рекомендують жінкам, які в майбутньому планують народжувати дітей, а також тим, кому ще належить скинути багато кілограмів.

В залежності від бажаного результату, операція може тривати від одного до п’яти годин. Зможе пацієнт відправитися додому в день операції, або йому доведеться залишитися в лікарні, залежить від складності конкретної ситуації.

абдомінопластика проводять з використанням загального наркозу.

Тип абдомінопластики залежить від очікуваних результатів; його визначають ще в ході консультацій з лікарем.

Повна абдомінопластика. В ході операції на нижній частині живота, приблизно на лінії росту лобкового волосся, роблять розріз від стегна до стегна. Потім лікар видаляє частину шкіри, жирової і м’язової тканини.

Часткова абдомінопластика використовується зазвичай в тих випадках, коли основні відкладення жиру і складки шкіри розташовані нижче пупка. Операцію проводять за допомогою ендоскопа, завдяки чому для її здійснення достатньо лише невеликих надрізів. Як правило, часткова абдомінопластика займає не більше двох годин.

Підготовка до абдомінопластиці

Якщо ви курите, вам доведеться відмовитися від цієї звички за кілька тижнів до операції — точний термін визначить лікар. Як правило, потрібно не палити як мінімум протягом двох тижнів до і після операції. Куріння підвищує ризик ускладнень і уповільнює відновлення організму.

До операції необхідно харчуватися збалансовано, уникаючи як переїдання, так і нестачі калорій і корисних речовин. Правильне харчування відіграє ключову роль у відновленні після операції.

Іноді лікар рекомендує припинити приймати деякі медикаменти за кілька днів або тижнів до операції.

Перш ніж відправлятися на операцію, переконайтеся, що у вас вдома є:

 • Лід;
 • Зручний одяг, яку легко знімати і одягати;
 • Вазелін — їм ви будете змащувати шви;
 • Знеболюючі (запитайте лікаря, які саме знеболювальні можна буде приймати після операції, і купіть їх заздалегідь).
 • Ускладнення

  Протягом декількох днів після операції більшість пацієнтів відчувають біль, з’являється набряклість в області живота. Дискомфорт може зберігатися протягом декількох тижнів або місяців. Крім того, можуть спостерігатися такі симптоми, як оніміння, синці і втому.

  Серед рідкісних і небезпечних ускладнень абдомінопластики — інфекції, кровотечі і утворення згустків крові. Ризик ускладнень збільшується, якщо у пацієнта є такі порушення, як діабет, погана циркуляція крові, хвороби серця, легень, або печінки.

  Відновлення

  Повне відновлення після абдомінопластики займає кілька місяців. Повернутися на роботу можна буде приблизно через місяць (якщо вона не пов’язана з інтенсивними фізичними навантаженнями). Як мінімум на шість тижнів пацієнту слід різко обмежити фізичну активність.

  Після абдомінопластики пацієнту необхідно дотримуватися правильного харчування. Надлишок калорійної їжі не завадить відновленню, однак може запросто зруйнувати результат операції, яка вимагає від пацієнта багато часу, сил, не кажучи вже про гроші. Тому настійно рекомендується ще до абдомінопластики проконсультуватися з дієтологом.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.