5-й тиждень вагітності — якщо не прийшли місячні

На п’ятому тижні вагітності жінка в більшості випадків вже знає про свій стан, так як у неї не прийшли чергові місячні. У цей період не варто тягти зі зверненням до акушера-гінеколога, адже це самий небезпечний період для позаматкової вагітності. Плід росте, а разом з ним збільшується і ризик раптового розриву тканин і кровотечі.

Як розвивається вагітність на п’ятому тижні

Більшість жінок не відчувають змін у своєму стані. Але деяких жінок турбують слабкість, дратівливість, порушення сну, нудота, поганий апетит (або, навпаки, підвищений апетит), нудота і блювота, збільшення і болючість молочних залоз.

На початку п’ятого тижня вагітності довжина зародка досягає 4-5 мм. У нього вже є голова, вигин тулуба, але поки ще немає ручок і ніжок. Головка складає більшу частину довжини всього тіла. Тіло вкрите шкірою, яка сформувалася з первинних сегментів мезодерми — клітин, розташованих між тілом плоду і плодовими оболонками. Протягом перших п’яти тижнів вагітності відбувається розподіл мезодерми на сегменти, які називаються сомітамі. З сомитов надалі утворюються шкіра, скелет і м’язи плода.

У цей час за розвитком плоду необхідно спостереження, так як можливі такі ускладнення, як позаматкова вагітність і патологічна вагітність.

Позаматкова вагітність

Головна небезпека на цьому терміні — це позаматкова вагітність, тобто імплантація плодового яйця не в порожнині матки, а в іншому місці: в матковій трубі (найчастіше), в яєчнику, у черевній порожнині і так далі. Так як зародок швидко росте, то вже до п’яти тижнях при позаматкової вагітності може відбутися розрив тканин і внутрішня кровотеча. Відбувається це раптово, так як на перших тижнях позаматкова вагітність по відчуттях нічим не відрізняється від звичайної.

При розриві маткової труби виникає різкий біль, невелике маткова кровотеча (у вигляді менструації) і внутрішня кровотеча, що супроводжується появою різкої слабкості, блідості, а потім падінням артеріального тиску і втратою свідомості.

Для того щоб уточнити, де саме знаходиться плодове яйце, проводиться ультразвукове дослідження (УЗД), яке вже на ранніх етапах може виявити позаматкову вагітність.

На ранніх термінах позаматкова вагітність не завжди видно на УЗД, тим не менше, її можна запідозрити і спостерігати за вагітною жінкою. У таких випадках лікар призначає динамічне дослідження гормону вагітності — хоріонічного гонадотропіну людини (ХГЛ — цей гормон з’являється в крові і сечі жінки з другого тижня вагітності і кількість його швидко наростає), яке проводиться кілька разів і визначає, наскільки швидко наростає в крові кількість цього гормону . Недостатня кількість ХГЧ або повільне наростання його кількості говорить про те, що вагітність може бути позаматковою.

Крім того, через певний проміжок часу призначається повторне УЗД. Під таким спостереженням життя вагітної жінки ніщо не загрожує. Неправильне прикріплення плодового яйця вимагає оперативного втручання і краще це зробити в плановому порядку, тоді можливе збереження прохідності маткової труби. Консервативні методи лікування позаматкової вагітності недостатньо надійні і не завжди безпечні.

Пам’ятайте: для виключення позаматкової вагітності необхідно якомога раніше стати на облік в жіночій консультації.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.