1 січня — початок нового життя

Перед кожним новорічним гулянням ми витрачаємо певну кількість часу, щоб постаратися вигадати, що ж хочемо побажати нашим близьким у наступаючому році. Проблема дійсно цікавою, тому як всі найважливіші речі повторюються в побажаннях кожен рік — здоров’я, щастя, любові, матеріального благополуччя, злагоди в родині, і так далі, і в тому ж дусі. Разом з тим є одне новорічне побажання, яке було б дуже актуальним, адже воно має для інших таке ж важливе значення, як і для нас. Це побажання успішно змінити своє життя і самого себе.

Не секрет, що 1 січня багато людей вибирають в якості точки відліку для якихось нових починів, як початок шляху до чогось позитивного і перший крок у боротьбі з чимось негативним. Зміст цієї «дороги у світле майбутнє» може бути найрізноманітнішим: кинути палити, позбутися зайвої тяги до спиртного, схуднути на кілька кілограмів, побороти свою боязкість і нерішучість у спілкуванні … Спільним є саме бажання — змінити себе.

І тут Новий рік, як не дивно, грає з нами зую жарт. Тому що в ці святкові дні навіть дорослим людям починає здаватися, що життя не така вже складна штука, що в ній завжди є місце добрим чарівникам, дідам морозам і Санта-Клаусом, які допоможуть нам домогтися бажаного. Більш того, ми й самі на себе починаємо дивитися трохи по-іншому — нам здається, що раніше ми не отримали бажаного лише через непорозуміння, по нещасливому збігу обставин, а тепер у нас все вийде.

І ми з натхненням починаємо новий рік з чесних спроб зробити з собою те, що ми хочемо домогтися в результаті. Викидаємо у відро для сміття пачку сигарет, записуємося в тренажерний зал мул і купуємо собі додому комплект гантелей, даємо собі слово більше і не дивитися в бік пляшки з пивом, горілкою або вином. Але ось що говорять дані статистики: із загальної кількості людей, на Новий рік давали собі та іншим клятвені обіцянки змінитися, до наступного січня може з чистою совістю констатувати виконання поставлених завдань лише кожен дев’ятий. У решти не склалося, і кожен знайде цьому логічне пояснення і правдоподібне виправдання. І з не меншим ентузіазмом, ніж 12 місяців тому, на цей Новий рік дасть собі обіцянку змінитися з 1 січня.

Чому так відбувається? Причини, звичайно ж, можуть бути найрізноманітніші і індивідуальні, і цих причин можна нарахувати тисячі. Але якщо спробувати знайти в них щось спільне, то вийде, що ми завжди зупиняємося на півдорозі і в самому його початку тому, що не володіємо достатньою рішучістю долати виниклі труднощі, які виникнуть неодмінно. Тут постає інше, не менш важливе питання — як знаходити в собі сили ці перепони долати, у чому шукати стимул для продовження боротьби?

Відповіді може бути тільки два. Перший з них в даний час швидкими темпами набирає популярність і стає найпоширенішим. Західні вчені-психологи запевняють нас, що головним фактором успішності будь-якого починання є фактор удачі. При цьому під удачу і везіння вони підводять серйозну наукову базу. Для зручності ними навіть складена формула успіху. Записуйте: УДАЧА = ХАРАКТЕР + ЗДОРОВ’Я + Самоповага. У поняття «характер» в даному випадку вкладаються всі особистісні характеристики людини (комунікабельність, темперамент, світогляд — оптиміст чи песиміст, і так далі). Під «здоров’ям» мається на увазі не тільки фізичне самопочуття, але також і фінансове благополуччя, і кількість друзів. У «самоповага» крім відповідного рівня самооцінки вкладається ще й почуття гумору.

Крім того, на шляху до оволодіння удачею, за запевненням деяких вчених, потрібно пройти три етапи самонавіювання. На першому ви говорите собі: «щедроти життя невичерпні, і навколо є все, щоб задовольнити інтереси всіх; потрібно лише ширше розкрити очі, щоб побачити удачу». На другому етапі необхідно подивитись на життя, як на пригоду, а не як на важке випробування. На третьому етапі потрібно повірити в те, що кожен день дає величезну кількість можливостей скрізь — треба лише навчитися їх побачити.

Такий перший шлях — стати успішним і ловити удачу за хвіст. Другий шлях набагато складніше, важче і непривабливим. Тут не потрібно відточувати свої мисливські інстинкти і настроювати всі свої сенсори на пошук, вистежування і заарканіваніе удачі (наприклад, деякі з прихильників «вдалою» теорії радять побільше спілкуватися з успішними людьми — мовляв, енергетика успіху перекинеться і на вас). Тут потрібно зрозуміти одночасно просту і неймовірно складну річ — потрібно змінити самого себе. А точніше, змінити свій підхід до будь-якої справи, в тому числі такого важливого, як перетворення свого життя. Головне тут, як це не здасться банальним, не відступати і не здаватися. І пам’ятати, що якщо не все, то дуже багато залежить саме від вас.

Вчені психологи (інші, не ті, які головним вважають удачу) з’ясували, що з тих людей, які все-таки виконують свої новорічні обіцянки і досягають своїх новорічних цілей, більшість самі себе ставили в умови, коли їм просто необхідно було рухатися далі. Наприклад, чоловіки, які поставили собі за мету схуднути, досягали результату не тоді, коли носилися з глобальною метою «ех, мені б схуднути і придбати фігуру, як у Бреда Пітта у фільмі« Троя »». Успіху вони домагалися тоді, коли ставили маленькі, конкретні, досяжні на короткому відрізку часу цілі — наприклад, скинути півкіло за тиждень або за ту ж тиждень довести кількість віджимань з 10 до 11. Чоловіча психологія — це психологія досягнення конкретної мети, глобальні завдання чоловіків насторожують і переконують у своїй недосяжності.

Внутрішні механізми жінки дещо інші. Для жінок має значення саме головне завдання, той світлий образ, який вони собі намалювали в кінці шляху. Якщо вже ми взялися наводити приклади із схудненням, то продовжимо цю тему. Все та ж наукова статистика стверджує, що серед жінок, клятвено пообіцяли собі в новому році стати тонше в талії і елегантніше в стегнах, набагато вище відсоток домоглися успіху серед тих, хто цими своїми планами поділився з подругами. Виходить, що лише добрих намірів для зміни самого себе недостатньо, потрібно поставити себе в такі умови, коли ви найбільш ефективно, нехай поступово і під непорядними приводами, але все одно будете рухатися до мети.

Нехай другий спосіб неприглядніше, неприємніше, важче, але особисто мені він чомусь більше подобається. Хоча кожен вибирає сам.

Олександр Бабицький

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.