Яким повинен бути вчитель?

загрузка...

Система освіти в Росії, як відомо, є не найпродуктивнішою. Однак, незважаючи на це, традиція виховання наших вчителів вважається прекрасним прикладом того, яким повинен бути педагог. Сьогодні ми поговоримо з вами, дорогий читачу, про те, хто такий справжній учитель і що він з себе представляє. Отже:

Яким повинен бути вчитель?

Спробувавши уявити ту аудиторію, яку зацікавить дана стаття, ми прийшли до висновку про те, що в своїй основі, її складуть молоді початківці вчителя або тренери, а також ті люди, яким небайдуже якість навчання. У зв’язку з цим ми спробуємо виділити ті риси особистості людини, які допоможуть йому стати справжнім педагогом.

Справжній учитель — це людина, перш за все, відповідальний і розуміє свою відповідальність. Справа в тому, що педагог або будь-яка людина, який якимось чином передає інформацію тим, хто з нею не знайомий, розширює кругозір людей. Саме тому він відповідальний за якість інформації та за її правдивість.

Не секрет, що людина, одного разу чогось навчившись, буде важко справлятися з тим, щоб змінити звичну структуру своєї діяльності. Саме тому дуже важливо навчити людину правильної поведінки. Основа будь-якої діяльності визначає її успішність. Це стосується абсолютно всього, що є в нашому житті. Саме з цією тезою і пов’язана така якість, як сумлінність педагога. Воно полягає в тому, що вчитель, володіючи правильною інформацією, вчить людину правильної поведінки. Багато досвідчені педагоги намагаються отримати від своїх учнів зворотний зв’язок. Вони дають завдання написати твір, яким повинен бути вчитель.

Ще одна важлива якість вчителя полягає в тому, щоб уміти знайти свій унікальний підхід в навчанні до кожного з його учнів. Дане вміння дуже складно в освоєнні, так як воно вимагає величезного терпіння і максимального докладання зусиль, для того щоб знайти цей підхід. Як відомо, кожна людина унікальна, тому в освіті працюють тільки загальні принципи. Різні деталі і трюки в освітньому процесі повинні бути вміло використані в залежності від конкретної навчальної особистості і конкретної ситуації, що склалася. Проте, не можна не враховувати той факт, що вчитель — теж людина, чиї сили далеко не безмежні. Дуже важко, а часом практично неможливо знайти підхід до кожного учня, якщо в класі у вчителя тридцять чоловік. Тридцять чоловік зі своїми особливостями і можливостями. В цьому і полягає головний недолік системи освіти в Росії. Надмірна універсалізація виключає можливість повноцінного розвитку особистості, знань і навичок конкретного учня. Ми вважаємо, що подальший розвиток педагогічної системи має піти шляхом індивідуалізації. Спільність принципів потрібно зберегти, ну а різні прийоми і підходи розвинути глибше. Тільки таким чином, ми отримаємо утворення, яке подарує нашому суспільству зрілих, умілих і розумних людей, що в кінцевому підсумку призведе до загального прогресу і процвітання.

Важлива якість вчителя полягає в тому, щоб він був відкритим новому досвіду. Простіше кажучи, вчитель повинен бути сучасним. Сучасний вчитель зобов’язаний створювати щось нове у своєму особистому освітній системі, і брати успішні атрибути в інших представників педагогічного колективу. Сучасність, також, — це і вміння бути в курсі останніх розробок в освітній сфері. Сучасність — це прагнення і бажання вчителя використовувати нові технології та активно впроваджувати їх у свою систему навчання. Сучасність — це і прогресивні погляди на глобальні проблеми суспільства і соціального життя, так як вчитель працює не тільки над розвитком конкретних умінь і навичок учня, але також і над їх адаптацією в нашому складному неоднозначному світі.

Якими ще якостями повинен володіти вчитель? Хороший учитель не може не володіти такою якістю, як прагнення до творчості. Відомий факт, будь-яке застосування уяви і нестандартний підхід у будь-якій діяльності не тільки по-справжньому зацікавлюють людей, але і допомагають добитися більш високих результатів. Учитель повинен уміти підтримувати і розвивати творчу жилку своїх учнів. Учитель зобов’язаний створювати умови для того, щоб його учні змогли застосовувати не тільки закріплені в традиціях схеми виконання діяльності, але ще й підключати свою уяву. Дуже важливо бачити тих учнів, які цього потребують особливо гостро. Саме в дитячому і підлітковому віці, дитина отримує єдиний шанс в житті розвинути свою уяву і підвищити рівень інтелекту.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Освіта. Додайте в закладки постійне посилання.

Прокоментувати статтю: