Як вижити в лісі?

загрузка...

v Відео — «Як вижити в лісі»

Щороку влітку любителі грибів, ягід, полювання, риболовлі вибираються в ліс, хтось заради задоволення, хтось заготовлює продукти на зиму, але більшість людей, не замислюється над тим, що вони можуть заблукати. У когось з собою навігатор, хтось просто добре знає ліс. Але що якщо протягом вже декількох годин ви як і раніше блукаєте? Про те, як вижити в лісі взимку і влітку, і буде наша стаття.

Отже, перше, що варто зробити, це заспокоїтися, швидше за все, вам доведеться ночувати під відкритим небом. Про що ж вам слід подбати?

Стоянка

Насамперед вам необхідно знайти місце вашого нічлігу. Воно повинно бути сухим, не дивлячись на те, що це буде зробити дуже важко. Мох, листя дуже добре вбирають воду, тому, будьте впевнені, земля майже всюди буде волога, навіть якщо дощ пройшов кілька днів тому, ранкова роса так же осідає в грунті. Коли ви знайшли підходяще місце, можна приступити до будівництва. У теплу пору року підійде навіс або курінь. Навіс робиться просто: необхідно застромити 2 півтораметрових кола, з розгалуженнями на кінці і вбити їх у землю, на відстані близько 2х метрів (довжина спального місця). Зверху в розгалуження вставляється товста палиця, і вже на неї укладаються жердини, з підвітряного боку. Чим більше, тим краще, але можна обмежитися 4-5 жердинами. Жердини зміцнюються до палиці м’якими гілками або мотузкою. На них укладаються гілки з густим листям, лапник, кора дерев за типом черепиці, починаючи знизу вгору, щоб кожний наступний ряд перекривав попередній. Так само можна зробити двосхилий курінь, додавши з другої сторони ще один скат і закривши один з входів лапником. Щоб вода не заливалася в курінь, навколо обкопувати невеликий рів для відводу води.

Вогонь

Він необхідний для зігрівання, подачі сигналу рятувальникам, просушування одягу, приготування їжі, кип’ятіння води. Якщо ви вмієте розводити вогонь, то ваші шанси на виживання значно збільшаться, а якщо ні — бережіть сірники, запальничку, горючі суміші як можна довше. Краще не дати багаття потухнути, ніж його знову доведеться розпалювати. Заздалегідь підготуйте інші гілки, деревину, щоб не втратити вогонь. Стружка, гниль висохлого дерева, смола ялинових шишок значно полегшить вам роботу. Захистіть вогонь від вітру: обкласти камінням, якщо грунт вологий зробіть платформу. Сухе паливо в мокру погоду ви виявите під поваленими деревами.

Як розвести вогонь без сірників

Перш за все, необхідно заготовити сухі займисті матеріали, захистити їх від вітру і вологи. Відповідними можуть бути шматки одягу, мотузки, папір, стружки, тирсу, пір’я птахів, шерсть тварин, тваринний жир, а так само відразу запастися ними на майбутнє і прибрати все у водонепроникний пакет.

 • Лінза і Сонце. Окуляри, лупа, об’єктив фотоапарата, лінза від телескопа або бінокля, кілька дзеркал, — все це може бути використано для фокусування сонячного світла на легкозаймистих матеріалах.
 • Кресало і кремінь. Як правило, найпростіше взяти твердий шматок каменю і якусь сталеву пластинку. Виберіть потрібну силу, кут, щоб іскри летіли на трут. Якщо не виходить, спробуйте поміняти камінь.
 • Порох. Дуже може бути, що у вас залишилися патрони після полювання. Необхідно укласти порох і труть так, щоб після загоряння пороху, відразу ж загорівся і труть. Так само візьміть 2 каменя і насипте порох на них, а потім вдарте один про одного. Від іскор загориться порох і як наслідок труть.
 • Тертям. Отримання вогню тертям деревини дуже трудомістке, тому використовуйте цей метод, якщо інших не залишилося. Щоб спростити завдання, можна зробити лук з мотузки або шнурка, і з його допомогою прокручувати древко, вставлене в отвір.
 • Щоб приготувати їжу, мало одного вогню, необхідно пристосувати місце, куди можна поставити казанок для їжі: канавка, підставка з колод. Вогонь не повинен бути більшим. Набагато важливіше рівномірність горіння і економія тепла. Як казанка можна використовувати велику консервну банку, металевий футляр з під чого небудь. Для випічки розводьте вогонь у невеликій ямці.

  Де дістати воду

  Людині для нормального існування потрібно 1.5-2.5 літрів води в день. Але не скрізь є природні джерела питної води (озера, ставки, річки). Природні джерела води можна розділити на групи: грунтові води (джерела, ключі), відкриті джерела (озера, річки), рослини, накопичують воду, атмосферні опади (роса, дощ, лід, сніг).

 • Дощ. Викопайте ямку, викладіть листям, щоб вода не вбиралася в землю.
 • Роса. Обмотайте тканиною дерево. Роса, що стікає по стовбуру, буде затримуватися в тканини або ж стікати в посудину, поставлений внизу. Також роса збиратиметься на великих листках.
 • Струмки, ключі, джерела, гірські річки. Цю воду можна пити сирою, але якщо вода застоюється, то слід її прокип’ятити.
 • Намагайтеся запасатися водою заздалегідь. Знижуйте фізичні навантаження і ховайтеся від сонця, щоб знизити потовиділення.

  Якщо ви хочете знати, як вижити в лісі, відео ви можете подивитися, пройшовши за цим посиланням.

  Запам’ятайте, основою вашого виживання є вода, вогонь і холоднокровність. Будьте обережні, розважливі і не втрачайте самовладання, рано чи пізно вас знайдуть. Якщо вам вдасться знайти річку, не йдіть від неї, а йдіть до її гирла. Ви будете забезпечені водою, а це головне. Шанси натрапити на когось збільшаться, будь це рибалки, туристи, мости, кораблі. Та й на березі вас з вертольота або літака буде набагато краще розгледіти, ніж в густий частіше. Сподіваємося, наші поради допоможуть вам зрозуміти, як вижити в лісі.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Освіта. Додайте в закладки постійне посилання.

  Прокоментувати статтю: