Як вибрати пральну машину?

загрузка...

Як вибрати пральну машину? Для початку потрібно зрозуміти, який тип пральної машини вам потрібен. Існують два основні види: пральні машини з фронтальним і вертикальним завантаженням. Чим вони відрізняються і яку саме модель варто вибрати вам. Про все це ми і постараємося розповісти.

Як вибрати фронтальну пральну машину?

Найпоширеніші моделі — це пральні машини з фронтальним завантаженням речей. Це найбільш зустрічаються пральні автомати, з дверцятами по середині. При покупці таких машин, потрібно врахувати вільний простір у вашому будинку, приготуйтеся, що цей апарат буде займати не мало місця. В автомат як правило вміщається приблизно 5 кг речей, хоча є й такі, в які можна завантажити від 7 кг до 10 кг.

Класифікація:

 • Повнорозмірні — висота (85-90 см), ширина (60 см), глибина (60 см), завантаження (5-7 кг);
 • Вузькі — висота (85-90 см), ширина (60 см), глибина (35-40 см), завантаження (3,5-5,2 кг);
 • супервузькі — висота (85-90 см), ширина (60 см), глибина (32-35 см), завантаження (3,5-4 кг);
 • Компактні — висота (68-70 см), ширина (47-50 см), глибина (43-45 см), завантаження (3 кг);
 • При виборі пральної машини з фронтальним завантаженням, орієнтуєтеся на те, яка кількість речей ви будете прати.

  Як вибрати вертикальну пральну машину?

  Основна причина чому люди все більше і більше купують пральні машини з вертикальним завантаженням, це її компактність і універсальність в установці. У таких моделях немає дверцята по середині, кришка розташована зверху, в таку пральну машину завжди можна покласти забуте білизну, або навпаки вийняти його.

  Характеристика пральних машин з вертикальним завантаженням, схожа з фронтальними машинами, 85-90 см — висота, 40 см — ширина (як правило). Глибина у вертикальних пральних машинах — 60 см. Такі машини досить не широкі, і тому вони відмінно впишуться в маленьку квартирку.

  Бак і барабан машини

  Необхідно дізнатися з якого матеріалу виготовлений бак пральної машини. Барабан завжди зроблений з неіржавіючої тканини, а ось основою для бака служить, емальований або нержавіюча сталь. Нержавіюча сталь, це надійний і довговічний матеріал, але по галасливості в роботі вона поступається. Інші матеріали, такі як, карборан, полінокс, полиплекс та ін, менш якісні, але зате володіють зносостійкістю і менш галасливі, також для них характерний високий коефіцієнт теплоізоляції. Щоб прання була більш якісна, барабан роблять зі спеціальними захватами, вони піднімають миючу рідину вгору, у результаті відбувається рівномірне перемішування.

  «Клас» та енергоспоживання пральної машини

  Налічується 7 класів віджиму: від A до G.

  Самі ідеальні машини, це машини класу «А». Барабан у таких машин обертається з більшою швидкістю, а віджим краще. Такі машини акуратно виперуть білизну, і заощадять електроенергію. Пральні машини класу A і В мають кращі показники; С, D і Е — середні показники; F і G — низькі показники.

  Такими ж буквами позначають і класи віджимання. Є такі варіанти: від сухої білизни, при 1600 оборотів в хвилину, до вологого, 400 оборотів в хвилину. Варто зазначити, що для махрових тканин підійде віджимання на високих оборотах, а для м’яких тканин краще всього буде віджимання на мінімальній кількості оборотів.

  Програми прання

  Стандартні програми прання для різного виду білизни (шовку, вовни, синтетики, бавовни та льону) вже закладені в багато сучасні пральні машини.

  Існують і додаткові програми:

 • «Швидке прання» — якщо білизна слабо забруднене;
 • «Замочування» — якщо білизна сильно забруднено;
 • «Додаткове полоскання» — для людей з маленькими дітьми або алергією;
 • «Половина завантаження» — при неповному завантаженні;
 • «Економічне прання» — при низькій температурі.
 • У моделях різного класу, кількість програм буде відрізнятися. Якщо пральна машина не дорога, то і кількість програм буде не більшим, ну а якщо ваша машина преміум-класу, то їх кількість відповідно буде більш значним.

  Підключення пральної машини

  Є два варіанти підключення пральної машини. Заощадити електроенергію допоможе підключення до гарячої та холодної води, але мінус в низькій якості подається гарячої води. Більш правильне рішення, це підключення тільки до холодної води, проте кошти для пом’якшення жорсткої води, також будуть потрібні. Також необхідно подивитися на шланги, за допомогою них машина підключається до водопроводу. Жорстка труба небажана для подібного з’єднання, краще всього, якщо в комплекті вже є гнучкі шланги. Вони бувають одношарові або двошарові. Двошарові завдяки зовнішньому захисному шару більш надійні, але і за вартістю вони в кілька разів дорожче, ніж одношарові.

  Вбудована сушка

  У кожній сучасній пральній машині, є вбудована сушка. Ця функція дуже зручна, тому що речі з барабана витягуються практично сухими, і залишається лише погладити їх. Гаряче повітря проходить через вологу білизну, отримуючи всю вологу, яка надалі конденсується в спеціальному резервуарі.

  У цій функції є свій недолік, це збільшення витрати електроенергії. Також, під час сушіння речі швидко зношуються. Рекомендується не досушувати речі, тому що в іншому випадку вони будуть заминатися.

  Безпека в роботі

  Щоб не зіткнутися з неприємностями під час експлуатації своєї пральної машини, розробники оснастили моделі різноманітними режимами, що відповідають за безпечне використання.

  Практично в кожній пральній машині зараз є така функція, як:

 • «Блок від дітей» — заблокувати пральну машину можна, за допомогою комбінації клавіш, розблокувати точно так же. На дисплеї буде відображено «захист від дітей»
 • «Блок від протікань»:
 • повна — в разі пошкодження чого-небудь в пральній машині, в шланги перестає надходити вода. Передбачено захист від переливу
 • часткова — частковий захист зазвичай встановлюється в недорогих пральних машинах. В шланги в разі проблеми перестає надходити вода. Додаткового захисту від переливу, не передбачено.
 • «Блок від відкривання дверцят під час прання» — блокувальний пристрій вбудовано в замок, яке виключає довільне відкриття.
 • «Захист від перепадів напруги в електромережі» — корисна функція, якщо ваша прання переривається неполадками в електромережі. Деякі моделі пральних машин запам’ятовують той період, коли довелося зупиниться, і при відновленні, вони продовжують роботу саме з цього місця. Працездатність прального автомата зберігається в діапазоні від 170 до 255 Вт
 • Останні моделі пральних машин, славляться своєю безшумністю. Це не заважає вам займатися своїми справами, не відволікаючись на звуки, також це дуже зручно якщо у вас є маленькі діти. При виборі машини, звертайте увагу на децибели, чим менше децибел, тим краще. Пральні машини мають рівень шуму 55 децибел при пранні, а при віджиманні величин децибел збільшується до 70-75.

  Як правильно вибрати пральну машину: якість збірки

  У висновку хотілося б згадати про якість збірки. Так наприклад, виробництво пральних машин в Туреччині повністю автоматизовано, і на довгий експлуатування не доводиться розраховувати (4-5 років), хоча в Австрії та Швеції, машини здатні прослужити вам до 20 років. Також, німецька збірка досить якісна, і готова прослужити близько 15 років, італійська збірка — 8 років.

  А тепер вибір за вами! Ми сподіваємося, що після наших рад, у вас не виникне питання «Як вибрати пральну машину автомат?» Удачи!

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Техніка. Додайте в закладки постійне посилання.

  Прокоментувати статтю: