Як вибрати електронну книгу?

загрузка...

Світ не стоїть на місці, постійно розвивається відповідно до потреб людини, які, в свою чергу, стабільно зростають. Темп життя зростає, і нам потрібно прискорюватися разом з ним, вміщуючи в свій розклад все більше справ і намагаючись раціонально використовувати кожну мить. Любителі спокійного дозвілля з гарною книгою все рідше можуть дозволити собі улюблена розвага — часу на читання залишається все менше, і кожну вільну хвилину хочеться мати під рукою відповідну настрою книгу. На допомогу бажаючим постійно носити при собі цілу бібліотеку знову приходять технології, на цей раз пропонуючи нашій увазі електронні книги (рідери), які можуть стати постійними супутниками читача.

Вирішивши роздобути кишенькову бібліотеку, ми неминуче задамося питанням, як вибрати електронну книгу. На сьогодні пропозиція подібного роду продукції досить велика, і при виборі традиційно слід звернути увагу на список характеристик, на підставі яких можна вибрати необхідне. Розглянемо докладніше ці критерії, щоб знати, як правильно вибрати електронну книгу.

Дисплей

Першим і, мабуть, найважливішим критерієм при виборі електронної книги є тип дисплея — по суті, саме за його споглядання ми готові викласти необхідну суму. Існує два основних типи дисплеїв — так звана електронна папір за технологією E-Ink і рідкокристалічні дисплеї, що працюють за принципом звичайних комп’ютерних моніторів. Відмінності між цими типами дисплеїв принципові. Технологія E-Ink імітує звичайний папір, то є такий дисплей не світиться зсередини. Ця технологія має ряд визнаних переваг — виведене на дисплей зображення не відрізняється від звичайного друкованого тексту, дисплей не мерехтить, що знижує навантаження на очі; при цьому, однак, подібну книгу можна читати тільки при наявності зовнішнього джерела освітлення, що ще більше наближає її до традиційної книзі. Крім того, для подібних дисплеїв характерно низьке енергоспоживання, що дозволяє пристрою працювати довше без заряджання. До мінусів технології відноситься крихкість дисплея, невеликі паузи при гортанні сторінки, а також монохромність.

Електронні книги з РК-дисплеєм (LCD, TFT) мають розширену функціональність. Вони оснащені підсвічуванням, є кольоровими і дозволяють відтворювати мультимедіа файли. Однак насичений світло швидше призводить до втоми очей, а підвищене енергоспоживання скорочує час роботи без підзарядки до 3-12 годин (на відміну від книг з дисплеями E-Ink, які можуть працювати до 5 днів). При виборі типу дисплея варто визначитися з тим, що ви хочете отримати: повноцінний аналог книги, або багатофункціональний мультимедійний пристрій.

Розмір

Визначившись з типом дисплея, щоб вибрати гарну електронну книгу варто зосередитися на виборі правильних габаритів і ваги пристрою. Це прямо залежить від передбачуваної частоти і умов використання цього пристрою. Діагональ електронної книги зазвичай становить від п’яти до десяти дюймів — а це значна різниця. Великий дисплей дає можливість переглядати книгу у звичному форматі, але робить пристрій досить громіздким — така книга буде швидше стаціонарним домашнім гаджетом, ніж супутником в дорозі. При собі набагато зручніше мати книгу з діагоналлю від п’яти до семи дюймів. Вона досить компактна, але це не позначається на її здатності відображати текст — хіба тільки гортати сторінки доведеться частіше. Нейтральним варіантом є діагональ від семи до дев’яти дюймів — в кишеню таку не вмістити, але в сумку або папку вона увійде без проблем.

Пам’ять

Обсяг пам’яті пристрою важливий швидше для книг, які будуть використовуватися в тому числі і для відтворення мультимедіа файлів. Вбудованої пам’яті зазвичай достатньо для завантаження 200-500 книг. Якщо ж у вас є потреба завантажити медіа файли, можна розширити обсяг за допомогою карт пам’яті різних форматів об’ємом в середньому до 16 Гб.

Управління

Зазвичай електронна книга оснащена всього декількома клавішами навігації для зручності користування різними пунктами меню і гортання сторінок. Іноді подібні пристрої оснащуються також стандартної буквеної клавіатурою, але в більшості випадків це надмірно. Крім того, екрани деяких книг є сенсорними — з одного боку, це полегшує навігацію, з іншого, екран сильно брудниться

Формати

Підтримувані книгою формати є одним з найважливіших критеріїв вибору — для більшості книг це формати TXT, RTF, HTML, FB2, яких зазвичай буває достатньо. Деякий книги також підтримують формати DOC, DJVU, EPUB, TCR, PRC і PDF. Серед форматів зображень найпоширенішим для електронних книг є JPEG. Багато книги також підтримують аудіо формат MP3, що повинно порадувати любителів читати в супроводі музики, а також шанувальників аудіокниг. Більшість таких книг мають стандартний аудіо-роз’єм для підключення навушників.

Тут зібрані загальні критерії, на підставі яких ви можете вибрати недорогу електронну книгу і зупинитися на одній з топових моделей. Пам’ятайте, що усвідомлений вибір будь-якої техніки повинен грунтуватися на реальних потребах і передбачуваних варіантах її подальшого використання.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Техніка. Додайте в закладки постійне посилання.

Прокоментувати статтю: