Як стати дизайнером?

загрузка...

Ця стаття присвячується всім тим, хто бажає знати, як стати дизайнером. Сьогодні ми будемо обговорювати не тільки початок всіх початків, а саме, як стати на шлях дизайнерського справи, але і все те, що вам знадобиться для досягнення цієї благородної мети.

Установка починаючому дизайнерові

Не варто забувати, що видів дизайну безліч і вони суттєво відрізняються один від одного. Якщо ви хочете стати веб-дизайнером, то ваші нахили будуть дещо різнитися з інтересами тих, хто вирішував стати дизайнером одягу. Це нам зрозуміло. Отже, визначитеся, що вас цікавить, приваблює: стати дизайнером інтер’єру, одягу, реклами, веб-дизайнером. Список далеко не повний, ми розглядаємо лише найпопулярніші напрями дизайнерського мистецтва.

Вибравши свій плацдарм, займемося звуженням сфери діяльності. А саме, виробляємо свій стиль, наприклад, зайнявшись графічним дизайном, почніть заглиблюватися в премудрості цієї справи і поступово виробляйте свій фірмовий стиль роботи. Те ж саме і з інтер’єром, одягом — не прив’язуйте свій талант до базових знань, основ справи — імпровізуйте і зміцнюйте свої позиції.

Освіта, необхідне дизайнеру

Щоб стати справжнім дизайнером, необхідно щоб вас укусив інший дизайнер. Це все жарти, але насправді, де вчать дизайнерів?

Стандартний варіант розвитку подій такий: людина вступає до вищого навчального закладу на спеціальне відділення, напрям підготовки дизайнерів. Провівши там мінімум п’ять років, він отримує заповітний диплом і необхідні знання. Уміло скориставшись цим потенціалом, він може стати дизайнером.

Але … існує цілий ряд нюансів, пов’язаних з навчанням у ВНЗ. Для початку, це неясна картина розвитку подій. Ви впевнені в тому, що у ВУЗі отримаєте саме ті знання і досвід, які в подальшому дійсно знадобляться? Сам процес навчання. Не секрет ні для кого, що розмір зарплати викладачів у ВНЗ далеко не титанічна, і несоразмерен праці, який вони повинні вкладати в освіту студентів.

Звідси випливає інша проблема — якість освіти. Викладач за своїм визначенням не відповідає за те, що ви розумієте, а чого — ні. Він не Учитель, він дав і пішов, а хто там що запам’ятав — ваші проблеми. Ну і відповідно зацікавленість викладачів в якісну освіту відсутня практично начисто, є лише рідкісні приклади викладачів від Бога, для них це в першу чергу не робота, а просвітництво неосвічених. Але таких — одиниці, на жаль.

Альтернативою є платні курси. Тут ви платите гроші безпосередньо тим людям, які зацікавлені їх відпрацювати. Відповідно, відпрацьовують вони їх украй якісно, а якщо ви відчуваєте, що це не так — забираєте гроші і шукайте інші курси, благо альтернатива є.

Важливим фактором є час. Платні курси, як стати дизайнером займуть не більше трьох місяців — вигідно, погодьтеся? Плюс до цього, вірніше, виходячи з тимчасового ліміту, вам не доведеться вивчати додаткові дисципліни, які за великим рахунком, вам не знадобляться, будь ви дизайнером інтер’єрів. Навіщо вивчати інформатику і вищу математику, якщо ви хочете стати дизайнером одягу?

Існує варіант для сепаратистів. Як казав один великий чоловік, цитую: «Вища освіта допоможе заробляти на життя. Самоосвіта — зробить тобі стан ». Я згоден, і вам раджу вдуматися в ці слова. Дійсно, самоосвіта — вибірково, ви самі контролюєте рівень своєї успішності і підкованості в будь-якій області. Єдиним мінусом самоосвіти є відсутність документального підтвердження, але … якщо ви вирішите влаштуватися на роботу дизайнером — просто покажіть своє приголомшливе портфоліо і вас напевно оцінять по заслугам.

Що потрібно, щоб стати дизайнером самостійно

Виділимо основні напрямки ваших потреб, щоб самонавчанням на дизайнера.

Потреба в інформації

За аналогією з будь-яким видом діяльності, спочатку необхідно зібрати всю необхідну вам інформацію. Потім обробити її, тобто структурувати і упорядкувати. У наш комп’ютерний вік все це легко робиться за допомогою мережі інтернет і базових знань комп’ютера. Знайшовши щось цікаве для себе не поспішайте відразу застосовувати цю інформацію — постарайтеся дістатися до першоджерела, адже там швидше за все ви знайдете ще багато «вкусняшек», на те він і першоджерело.

У порівнянні виявляється краще

Ви щохвилини повинні бути в курсі всього, що сталося в світі дизайну, або в тій його області, якою ви вирішили займатися. Ставши веб-дизайнером, наприклад, не лінуйтеся вивчати найбільш відвідувані портали і виводити для себе якісь основні поняття про дизайн. Про успішне дизайні — справедливо помітити. Переймайте досвід старших колег, постійно порівнюйте свої задумки з їх реалізаціями.

Технічні засоби

Ну ось ми і підійшли до того, що в першу чергу викликає запитання у початківців дизайнерів. Конкретніше, ніж нам, дизайнерам, працювати? Розслабтеся, згадайте про епоху, відхилитеся назад на вашому кріслі і расфокусіруйте свій зір з монітора. Ось він, наш основний інструмент! Всі ескізи, начерки, моделі легше і продуктивніше всього обробляти на комп’ютері. А вже для тих, хто став web-дизайнером, взагалі нічого понад не потрібно. Хіба що додаткові пристрої, такі як графічний планшет, наприклад … але є й ті, кому зручніше працювати з мишею. Трохи не забув — як правило, веб-дизайнер за робочим метом викликає асоціації з фільмом «Матриця» — вже дуже багато моніторів його відгороджують від реального світу =)

Ось ми і розглянули основні пункти, як стати дизайнером. Хотілося б побажати вам успіхів у цьому починанні, будьте впевнені в собі, імпровізуйте і будьте успішні!

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Робота. Додайте в закладки постійне посилання.

Прокоментувати статтю: