Як розвинути пам’ять?

загрузка...

v Відео — «Як розвинути пам’ять»

Більшість людей усвідомлюють, яку важливу роль в нашому житті відіграє пам’ять. Адже розвиток пам’яті позитивно впливає на процеси мислення, уяви, уваги. А без цього ефективної розумової діяльності не добитися. Психологи довели, що зв’язок пам’яті з інтелектом дійсно існує, і розвивати інтелект можна якраз за допомогою розвитку пам’яті. Актуальна тема в наш час, як розвинути пам’ять у дитини, як розвивати пам’ять у дорослих, заслуговує на окрему увагу.

Як швидко розвинути пам’ять

Існує ряд умови, дотримуючись яких, ви зможете набагато ефективніше розвивати пам’ять у себе або своїх дітей. У першу чергу подбайте про добре провітрюваному приміщенні. Розумово працювати в задушливій або прокуреній кімнаті категорично забороняється, оскільки необхідно достатній вміст кисню в крові для нормальної працездатності мозку.

Крім того, організму потрібно спати достатню кількість часу. Дорослій вистачить 7-8 годин на добу, підлітку знадобитися трохи більше — 9:00. Чи не висипаючись, мозок стане працювати гірше.

Якщо торкатися питання про куріння, то, звичайно, курець, що розвиває пам’ять матиме більший успіх, ніж людина, що не залежить від тютюну і не працює над пам’яттю. Але робота над пам’яттю у людини, яка палить буде повільніше, ніж у некурящого. Вживання алкогольних напоїв також робить запам’ятовування гірше, знижує працездатність мозку.

Як розвинути пам’ять за допомогою вправ

 • Перша вправа полягає в описі того, чим конкретно був зайнятий ваш вчорашній день по хвилинах. Якщо у вас з’явиться якийсь «провал» в пам’яті, займіться чимось іншим, а через півгодини спробуйте пригадати знову.
 • Візьміть будь-яку річ, уважно огляньте її протягом 30 сек, потім закрийте очі і спробуйте, як можна точніше відтворити її. Якщо деякі деталі не чітко згадуються, подивіться на предмет знову, потім закрийте очі, і так до повного відтворення речі.
 • Якщо ви за кермом, то стоячи в пробці на дорозі, використовуйте час з толком, постарайтеся запам’ятати стоять попереду машини, включивши асоціативну пам’ять. Наприклад, перед вами машина з буквами в номері «ПА». Придумайте коротку фразу з ними, типу «пірати атакують», і ви легше запам’ятайте цю комбінацію букв. Це дозволить вам фіксувати подібні знаки навіть в екстремальних ситуаціях.
 • Дайте собі уявне завдання скласти невелику розповідь про одного дитинства. Постарайтеся згадати про нього все, що тільки можна: загальний вигляд, зачіску, ходу, обличчя з характерними гримасами, особливі фрази, одяг. Виконайте те ж саме зі шкільними вчителям і з однокласникам. І ви будете вражені тим, як хороша ваша пам’ять на обличчя.
 • Як розвинути пам’ять у дитини

 • Відмінним вправою на розвиток слухової пам’яті дитини є гра з парами слів. Вправу можна виконувати, починаючи з дошкільного віку. Отже, запишіть собі на лист 10 пар слів, пов’язаних між собою за змістом, наприклад, стілець — стіл, кішка — собака, вилка — тарілка. Тепер слід прочитати ці слова малюкові 3 рази. Обов’язково виділяйте пари слів за допомогою інтонації, не поспішайте. Через невеликий відрізок часу називайте дитині перші слова з пари, у той час як він повинен слідом за кожним вашим словом повторювати його пару. Таким чином, тренується короткочасна пам’ять, а для розвитку довгострокової — виконайте те ж вправу через пів години.
 • Як розвинути тактильну пам’ять дитини? Зауважте очі малюкові, кладіть в його руки різні предмети. Потім попросіть його назвати предмети в тому порядку, в якому він їх чіпав. При цьому працює впізнавання і запам’ятовування.
 • Також рекомендуємо розвивати зорову пам’ять дітей. Для вправи необхідно склеїти 2 башти з коробок. В одній башті буде 3 коробка, а в іншій — 4. Спочатку покладіть гудзик в одну з коробок, а завдання дитини — назвати, в якій вежі і в якому відділенні перебуває гудзик. Далі можна буде використовувати 2 гудзики в різних вежах. Починати виконувати вправу можна дитині з 3 років.
 • Щоб розвинути пам’ять і увага, добре працювати з картинками «знайди відмінності». Концентруйтеся на деталях, крокуючи по вулиці, намагайтеся якомога швидше знаходити речі за певною ознакою, наприклад, вікна з блакитними фіранками.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.

  Прокоментувати статтю: