Як правильно точити ножі?

загрузка...

v Відео — «Як правильно точити ножі»

Будь кухня або майстерня потребує хороших і гострих ножах. Навіть важко собі уявити, наскільки часто ми користуємося ножами, хоча б на одній тільки кухні. На жаль, ножі мають схильність втрачати свої властивості, особливо свою гостроту. Сьогодні, ми з вами, дорогий читачу, розберемося як правильно точити ножі. Мабуть почнемо. Отже:

Як правильно точити ножі:

Перш за все, потрібно знати, що є ножі, які не потребують заточування. Такі ножі покриті спеціальним твердо металевим шаром, який забезпечує заточку самостійно. Якщо ви зробите заточку такого ножа, то він безповоротно втратить всі свої властивості. Інший вид ножів, не потребують заточування, — це ножі з керамічними лезами. Як недолік можна виділити лише їх крихкість. Хоча обробка керамічного леза оксидом цирконію надає ножу деяку гнучкість. Також не варто точити ножі з зубчастої крайкою. Заточка таких ножів призведе до зносу кромки і ніж втратить всі свої властивості.

Самий головний інструмент заточування — це точильний камінь. Ці камені мають різну ступінь зернистості, що дає різні результати при заточуванні. Грубі камені — це камені, де видно розміри зерен. Такий камінь потрібен для відновлення правильного кута заточування і форми ріжучої кромки. Середні камені використовуються для відновлення кромки. І нарешті тонкі потрібні для чистової доведення і правки ножа. Найголовніше — це розмір бруска. Чим більше розмір, тим краще. Наприклад, 12х5 см.

Приступаємо до правильної заточенню ножів. Якщо ваша задача — це заточка недавно купленого ножа, тоді його можна підточувати на тонкому камені. Це можна робити кілька разів, але рано чи пізно потрібно буде точити ніж грунтовно. Зазвичай ножі точать на середньому камені. В залежності від призначення ножа, потрібно правильно застосовувати кут заточки. Ножі невеликого розміру для тонкої роботи, точать під кутом менше 20 градусів. Господарські ножі та ножі для рубки точать під кутом до 30 градусів.

Як потрібно точити? Під час заточування ніж повинен рухатися ріжучої крайкою вперед. Поступово зміщайте область заточування від рукоятки до вістря. Кут заточування повинен бути однаковим на всьому протязі процесу. Це архіважливо. Точити необхідно, змінюючи боку ножа. Для деяких видів ножів потрібна заточка з різним співвідношенням сторін, наприклад 70:30 відсотків.

Після того як ви виконаєте заточку на середньому камені, ви отримаєте досить гостре лезо. Однак, для того, щоб ніж зберіг властивості своєї кромки, потрібно реалізувати другий етап — заточка на тонкому камені. Кромка стає більш рівною. Це впливає на тривалість служби ножа. При перевірці ножа на момент гостроти, будьте гранично уважні. Якщо ви поріжетеся щойно правильно наточеним ножем, то рана ще довго не буде гоїтися.

Якщо ви відчуваєте, що вам не під силу заточити ніж самостійно, тоді слід звернутися в майстерню. В залежності від майстерні, ви отримаєте хороший наточеними ніж. Але будьте уважні, тому що в деяких майстернях можуть зіпсувати кут леза ножа, що досить негативно позначиться на його властивості. Не довіряйте свої дорогою ніж першій-ліпшій майстерні. Зберіть інформацію і тоді ви уникнете проблем з псуванням ваших ножів.

У майстернях, крім точильного каменя використовують також і інші прилади для заточки. Сталевий або керамічний стрижень. Його виготовляють з високоміцної сталі, кераміки або алмазного покриття. Також використовують пристрій для редагування. Воно містить кілька металевих дисків, які вкладені одна в одну. Якщо поставити лезо ножа в такий диск, то воно набуде правильний кут в 10-20 градусів. Ці пристрої максимально безпечні і, в принципі, не вимагають особливих навичок і знань роботи.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Побутові поради. Додайте в закладки постійне посилання.

Прокоментувати статтю: