Як пити саке?

загрузка...

Напій саке — це особливий алкогольний напій національної японської кухні. Його смак може бути наповнений фруктовими нотками, в поєднанні з хересовимі і приємно-гіркуватими тонами. Вишукані сорти саке порадують смаком свіжих грибів, сиру, соєвого соусу. У даного напою прозорий колір, або зеленувато-лимонний або жовтувато-бурштиновий.

Як пити саке?

Тут кожен вирішує сам. Саке можна пити як підігрітим, так і охолодженим, можна навіть додати шматочки льоду і пити напій крижаним. Температура напою коливається від 5 ° C до 60 ° C, і розрізняють кілька ступенів нагрівання:

 • «хінатакан» (сонячне) — 30 ° C;
 • «ітохадакан» (людська шкіра) — 35 ° C;
 • «нурукан» (трохи тепле) — 40 ° C;
 • «Дзекан» (тепле) — 45 ° C;
 • «ацукан» (гаряче) — 50 ° C;
 • «тобікірікан» (дуже гаряче) — 55 ° C.
 • Влітку в спеку легкий і солодкий саке краще пити охолодженим. У холодну пору року можна випити міцний і гострий саке. Розглянемо традиційний спосіб вживання даного напою — «кан-заке». Для того, щоб приготувати саке його треба нагріти до кімнатної температури, напій наливають в керамічну посудину і підігрівають на водяній бані. Необхідно стежити, щоб саке не перегрілося, т.к. від перегріву напій втрачає свій аромат.

  Існують деякі правила споживання саке або як прийнято говорити — культура пиття.

  Існують спеціальні набори для саке, в які входять токкурі (невеликий керамічний глечик) і чоко (невеликі чашечки). З токкурі наливають саке в чоко, до речі, чашечки розраховані всього на 2-3 ковтки. Поганим тоном є самому наповнювати свою чашку, саке прийнято наливати перед самим тостом. Коли вашу чашечку наповнюють саке, зручніше буде тримати її на вазі.

  Саке добре поєднується з різними стравами, будь то традиційні японські блюда, блюда з риби або просто сирні закуски і навіть чіпси.

  У Японії прийнято говорити «Дружба народжується там, де п’ють саке».

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Їжа та напої. Додайте в закладки постійне посилання.

  Прокоментувати статтю: