Як навчитися малювати?

загрузка...

v Відео — «Як навчитися малювати»

Що таке вміння малювати? Як би це просто на перший погляд не звучало, але вміти малювати — означає вміти бачити. Да-да, уміння бачити, що всі навколишні нас об’єкти складаються з з’єднуються ліній, простих форм і тіней. Все що потрібно зробити, це перенести ці рисочки на папір і заповнити їх тінями. Безумовно, до малювання потрібен талант, але за допомогою тренування та спеціальних вправ кожен почне малювати краще і бачити весь світ в з’єднуються лініях.

Вправи: як навчитися малювати

 • Почнемо з картинок. Знайдіть мальовану картинку (саме мальовану, а не фотографію). Поглянувши на неї, постарайтеся відзначити для себе кожну лінію. Тепер візьміть фотографію і спробуйте на ній також побачити не цілісний образ, а просто набір рис.
 • Тепер змальовувати зображення. Спочатку з мальованих картинок, а потім можна приступати і до фотографій. Дивіться на лінії і думайте про те, які форми вони утворюють. Перевертайте нові зображення догори ногами і пробуйте змальовувати з них, не замислюючись про сенс картинки, просто змальовувати лінії. Вас повинні цікавити лінії, а не те, що зображено на фотографії. Так ви навчитеся бачити як художник.
 • Коли ви зрозуміли попередні ідеї і вдосталь натренувались, можна приступати до наступного більш складного вправи. Зараз ми будемо малювати з натури. Вам належить вибрати будь-який предмет у себе вдома, але не дуже складний. Як ви вже повинні були здогадатися, «не складний» — означає «складається з малої кількості ліній». Наприклад, візьміть настільну лампу, чашку або склянку. Дивіться то на предмет, то на папір і малюйте. Пробуйте малювати різні об’єкти.
 • У звичайному житті, де б ви не знаходилися: їсте в транспорті, йдете по вулиці, сидите на роботі, розглядайте навколишні об’єкти. Дивіться на кожен хвилини 3, відзначайте його пропорції, форму, деталі. Якщо ви робите це будинки, то після 3 хвилин прибирайте предмет і малюйте його по пам’яті.
 • Як навчитися малювати — основи

  Вправи, описані вище, допоможуть вам зрозуміти суть того, як бачать навколишній світ люди, які вміють малювати. Але це дуже мала частина того, що знадобитися для малювання. Поговоримо про основи малювання, про дотримання пропорцій.

  Правила малювання:

 • Малюючи з натури, враховуйте вісь симетрії (якщо фігура симетрична, наприклад, ваза), центр тяжіння, пропорції. Щоб зрозуміти пропорції предмета, дивіться, як його частини ставляться один до одного. Наприклад, малюючи людини з натури, подивіться, скільки його голів поміститися в тулуб, в ногах, в руках. Для цього візьміть олівець, витягніть руку вперед, закрийте 1 очей, нехай кінець олівця буде перебувати на маківці голови людини. Великий палець поставте на олівець в тому місці, де починається шия. Ви отримали розмір голови. Так само на витягнутої руки відзначте скільки голів поміщається в тулуб, в ногах, в руках. Тепер ви знаєте пропорції мальованої об’єкта.
 • Якщо ви малюєте з натури предмет, позначте вісь симетрії у себе на папері (вертикальний відрізок). Навчіться малювати так: подивіться на об’єкт і побачте в ньому геометричну фігуру, круг, конус, циліндр, піраміду і так далі. Злегка змалюйте вісь симетрії цією фігурою. А потім вирівнюйте, підганяйте, додайте деталі, зберігаючи при цьому всі пропорції, про які ми говорили вище.
 • Ніколи не малюйте чіткими жирними лініями. Краще легко штрихувати. Намагайтеся менше користуватися гумкою, виправляйте олівцем свої легені штрихи. І тільки в кінці роботи прибирайте ластиком все зайве.
 • Удачи! Тренуйтеся, і у вас обов’язково вийде навчитися малювати.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Розваги. Додайте в закладки постійне посилання.

  Прокоментувати статтю: