Як навчитися малювати портрети?

загрузка...

Навчитися малювати портрет — заняття цікаве і складне. Не кожен знаменитий художник уміє це робити. В основному художники, які добре малюють портрети — самоучки, у яких добре розвинене почуття прекрасного, але навіть їм треба багато вчитися. Якщо ви малюєте, приміром, краєвид, то зовсім не обов’язково, щоб він був схожий на ту місцевість, яку ви хотіли зобразити, досить того бачення природи, яке у вас є. У випадку ж з портретом все трохи інакше. Адже будь-яка людина зможе порівняти портрет з оригіналом і сказати, схожий він чи ні. І не багатьом художникам-портретистів вдається домогтися стовідсоткової схожості. Секрет в тому, що головне зовсім не в цьому, а в тому, щоб розглянути в кожній людині то унікальне, що відрізняє його від всіх інших і зобразити це на папері.

Не налаштовуйтесь, що вийде відразу навчитися малювати портрет людини, приблизно портретів через п’ять, ви побачите прогрес.

Почніть з того, що уважно розгляньте модель. Ваша задача знайти особливу рису, а потім перенести її на лист паперу. Якщо ви точно визначте пропорції частин обличчя, то вже буде схоже. Якщо ви коли-небудь бачили шаржі, то помітили, що такий художник лише акцентує увагу на який-небудь частини обличчя і виходить дуже навіть схоже.

Почавши малювати, зображайте риси обличчя у вигляді геометричних фігур, потім виділіть олівцем відстань між очима, між ротом і носом, підборіддям і ротом і т.д. Дотримуйтесь розміри частин обличчя відносно один одного. Коли побачите, що почав вимальовуватися портрет, можете приступати до обсягу і відтінкам.

Кілька правил, щоб научітья малювати портрети

 • Обрисуйте контур обличчя, стежте за тим, щоб він не займав весь лист. Але й не робіть занадто маленьким, щоб зручніше було завдавати очі, ніс і губи. Щоб контур не дуже виділявся, розтушуйте його пальцями або стірательной гумкою.
 • Механічним олівцем акуратно заштрихуйте ті місця, де будуть волосся, намагайтеся виконувати штрихування в одному напрямку. Виконуючи штрихування, будьте уважні з напрямом волосся, від цього залежить, яка зачіска у вас вийде. Якщо ви будете діяти послідовно, то досягнете схожості. Волосся на голові лежать в одному напрямку, значить і малюємо їх в одному напрямку. Лінії волосся подовжуйте поступово, деякі ділянки штрихами по кілька разів, щоб вийшло затемнення, як ніби тінь. Намагайтеся, що не залишилося жодного не заштрихованого ділянки в районі волосся
 • Тепер дуже відповідальний момент. Візьміть аркуш білого паперу і акуратно розтушуйте всю зачіску, сильно не натискайте і не заходите за кордону. Так зачіска вийде цілісною і виглядатиме реалістично. Розтушовують по напрямку росту волосся.
 • Не варто забувати і про відблисках. Візьміть загострену стірательную гумку і проведіть їй лінії в кількох місцях. Зверніть увагу, що лінії не повинні бути чітко паралельними, але й не повинні перетинатися. Вони повинні як би змішуватися з олівцевими лініями.
 • Тепер зверху заштрихуйте найтемніші ділянки більш м’яким олівцем.
 • Красиво виходить, якщо додати кілька прямих або трохи хвилястого волосся близько овалу обличчя. Вони ніби підкреслюють його. Але будьте уважні і не заходите на обличчя поки воно ще не намальовано.
 • Виділіть так кілька волосин по всій голові.
 • Приступимо до очей, носа і рота. Пам’ятайте про відстань між частинами особи та про пропорції. Якщо у людини великі очі і маленький ніс, то і на портреті очі повинні бути більше носа. Теж саме і з ротом.
 • Затемните куточки очей і губ. кількома темними лініями виділіть декілька вій особливо яскраво. Так само поступите і з бровами.
 • Розтушуйте кінчик носа і його межі, крила носа можна затемнити
 • Всі кордони повинні бути розтушовані
 • Закінчите малювання портрета виділяючи вилиці.
 • Зручніше повертати лист, а не повертатися самому.
 • Сподіваюся, ви навчитеся малювати портрет людини олівцем.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Розваги. Додайте в закладки постійне посилання.

  Прокоментувати статтю: