Як написати характеристику на працівника?

загрузка...

Характеристики для працівника річ потрібна і важлива, вона може стати в нагоді у багатьох випадках — при зміні місця роботи, при рішеннях про преміювання або підвищення, та й просто іноді приємно отримати відомості про себе як працівника. Якщо ви не знаєте як написати характеристику на працівника, а вам необхідно це зробити спирайтеся на наступні пункти:

Що має міститися в характеристиці

 • Повністю ім’я по батькові та прізвище працівника і рік народження «Іванов Олексій Костянтинович 1975 року народження …»
 • Назва компанії, термін служби та посаду, яку обіймає працівник «… є співробітником ЗАТ« Новобуд »з 2002го року по теперішній час, на посаді фахівця кадрової служби». Тут також можливо вказати зміни посади і кар’єрне зростання «2002-2004 помічник фахівця кадрової служби, 2004 по теперішній час фахівець кадрової служби».
 • Відомості про трудові якостях і навичках роботи «За час роботи в нашій фірмі Олексій Костянтинович зарекомендував себе як фахівець своєї справи, компетентний і висококваліфікований працівник. Проявив чуйність і розуміння до проблем співробітників, відповідально підходив до будь-яких доручень і уважно і акуратно поводився з письмової звітністю ». Тут також вказуються професійно важливі якості — якщо це працівник соціальної сфери, ми пишемо про його навичках спілкування, якщо робітник, то про його працездатності, акуратності і витривалості, якщо педагог, пишемо про його контакті з дітьми та результатах роботи. Корисно використовувати дієслова дії «Зробив, підвищив, переміг на конкурсі, взяв активну участь, організував» та інші.
 • Якщо хочете, можна написати про конкретні навички роботи та функціональні обов’язки в організації «Здійснював відбір і підбір персоналу, первинну діагностику співробітників, допомагав новачкам адаптуватися в колективі, здійснював процедури оцінки кваліфікації персоналу і проводив навчальні семінари для співробітників і керівників, вів кадровий облік, прекрасно працює в програмах MC Office та 1С ».
 • Відомості про відносини в колективі «У колективі нашої компанії Олексій Костянтинович важливий і шанований співробітник, колеги завжди можуть звернутися до нього за допомогою або конструктивною критикою. Багато хто вважає його справжнім товаришем, а керівництво завжди готове на нього покластися як на виконавчого і відповідального працівника ».
 • Відомості про додаткову освіту і підвищення кваліфікації, пройдених в організації, а також прагнення до підвищення кваліфікації та отримання нових знань. Це продемонструє не тільки якість знань і умінь працівника, але і їх розвиток, покаже можливості його адаптації до нових умов.
 • Основні риси характеру працівника — «Відповідальність та працьовитість, є основними рисами характеру Олексія Костянтиновича».
 • Мета написання характеристики «Характеристика дана для пред’явлення за місцем вимоги» — загальна мета, підходить практично для будь-яких установ, або можна написати спеціальну характеристику за конкретним запитом.
 • Підпис керівника відділення (якщо співробітник перебуває в підпорядкуванні у нього) і керівника організації «Начальник відділу кадрів Ольга Володимирівна Петрова (підпис) Директор ЗАТ «Новобуд» Юрій Іванович Алексєєв (підпис) » Характеристика засвідчується печаткою організації.
 • Як написати характеристику на працівника, який погано справлявся з обов’язками — не пишіть оціночних слів «поганий, недбайливий, безвідповідальний, огидний» та інші. Говоріть тільки про факти, тому що незаперечно і не містить оцінки «є порушення дисципліни, був помічений на роботі з алкоголем, багато разів не здавав роботу в строк».

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Робота. Додайте в закладки постійне посилання.

  Прокоментувати статтю: