Як грати в дурня?

загрузка...

На пікніку, під час зустрічі з друзями, в поїзді далекого прямування і просто в парку нерідко можна почути завзяте «бито! Твій хід », і нікому не доведеться пояснювати, що там відбувається — народ грає в карти. На пострадянському просторі гра «дурень» була і залишається найпопулярнішою серед карткових ігор, вона відома всім, незалежно від статі, віку та соціального статусу. Перерахуємо ще раз її правила, щоб точно засвоїти, як грати в дурня.

Як відомо, у грі використовується колода з 36 карт за участю двох-шести гравців. При першій роздачі кожен отримує по шість карт, масть наступної карти стає козирем на дану гру. Решта колода укладається зверху розкритої карти (сорочкою вгору), з неї гравці беруть карти в міру необхідності. Метою гри є позбавлення від всіх карт раніше за інших гравців. Останній гравець з картами залишається в «дурнях».

Починається гра з ходу гравця з молодшим козирем, в далі ходять «під дурня». Ходи виробляються за годинниковою стрілкою, зазвичай однією або декількома картами однакового гідності, а атакується гравець повинен покрити їх старшою картою тієї ж масті або козирем. Якщо гравець покриває всі карти, хід переходить до нього, а якщо ні, він забирає всі відкриті карти, і після того, як інші гравці добирають з колоди до шести карт, хід переходить до наступного гравця.

Види цієї гри — дурень простий, підкидний і перекладної, кожен з яких трохи відрізняється правилами. Підкидний отримав назву через надання всім гравцям права «підкинути» карти відповідного гідності відбиваємося; в переказному дурні гравець, на якого ходять, має право перенаправити хід наступного гравця, виклавши карту того ж достоїнства.

Щоб навчитися грати в дурня, мало знати загальні правила. Це одна з небагатьох карткових ігор, в якій можна виробити певну стратегію і тактику. Стратегія гри, по суті, заснована на запам’ятовуванні карт і розумінні статистики ігри, психології гри і теорії ймовірності. При грі на двох, знаючи, що загальна кількість карт — 36, з них 9 козирних, підраховуємо, що здається відразу третину колоди, при чому на руках у гравців в середньому виявляється півтора козиря, і один козир лежить у відкриту. На початку гри гравцям невідомо 23 карти, і чим більше карт в ході гри здатний запам’ятати гравець, тим успішніше він буде — в кінці гри з’являється можливість прогнозувати залишилися у суперника карти, щоб спланувати виграшні ходи.

Коли ви починаєте грати в карти в дурня, окрім ведення статистики, важливо також уважне спостереження за суперником, визначення його тактики і своєчасна вироблення своєї контр-тактики — фахівці у даній сфері виробили ряд конкретних рекомендацій для кожного конкретного випадку. До загальних рекомендацій можна віднести наступні: на початку гри не слід скидати козирі, відбиватися по можливості парними картами, запам’ятовувати послідовність виходу карт з гри, і в разі потреби вдаватися до блефу — як і в будь-картковій грі, метод тонкого обману суперника залишається досить ефективним .

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Розваги. Додайте в закладки постійне посилання.

Прокоментувати статтю: