Як грати в доміно?

загрузка...

Доміно — настільна гра, що з’явилася в 12 столітті в Китаї. У 18 столітті ця гра прибула і в Європу, де й придбала сучасний вигляд і назву. Набір доміно складається, як правило, з 28 кісточок, серед яких 7 дублів (1-1, 2-2, 3-3, 4-4, 5-5, 6-6 і 0-0) і 21 суміжна гральна кістки ( 1-2, 2-3, 4-5 і т.д). Як правильно грати в доміно, яке може бути максимальна кількість гравців в доміно, по скільки кісточок видають на початку гри, як підраховують очки і як визначається переможець? Про все це далі …

Класичні правила: як грати в доміно

У цю настільну гру грають від двох до чотирьох чоловік. Для двох гравців здають по 7 кісточок, для трьох або чотирьох — по 5. Починає гру той, у кого на руках виявився дубль 6-6, він і виставляє цю кістку, інші прилаштовують до неї 6-1, 6-2, 6-3, 6-4 або 6-5. Якщо ж на початку гри жодному з гравців не попався дубль 6-6, то гру можна починати і з інших дублів (5-5, 4-4 і т.д.). А якщо нікому не попався дубль зовсім, то починають гру з доміношки з великим значенням, наприклад 6-5. Під час гри необхідно викладати гральні кісточки за наступним принципом: наприклад, до дублю 5-5 можна прикласти кістку, яка має у себе 5: 5-3, приміром, до кістки 5-3 можна прикласти як доміношка, що має 5, так і кісточку з 3. Якщо у гравця немає відповідної кісточки, то він бере її з тих, які залишилися не розіграними, або ж пропускає хід. Але не можна пропускати хід, якщо на руках є хоча б одна підходяща кістку. Гра продовжується до тих пір, поки один з гравців не покладе на стіл свою останню гральну кістку. Переможцю записують суму очок всіх переможених. Окуляри підраховуються за значеннями доміношек, що залишилися на руках у інших гравців (наприклад: 4-1 = 5 очок, 3-6 = 9 очок, 2-5 = 7 очок). Варто зазначити, що 0-0 приписує учаснику 25 очок. Також, гра може закінчитися, коли у гравців ще є гральні кістки, але покласти на стіл нічого. Ця ситуація називається «риба» і тут виграє той, у кого найменше очок. Йому записують різницю очок програли. Гра закінчується тоді, коли один з гравців набере заздалегідь обумовлену суму очок, наприклад, 100.

Вищеописані правила розповідають, як грати в доміно в традиційному його виконанні. Але крім цього існують і інші різновиди гри в доміно.

«Козел»

Найпопулярніша варіація гри в доміно називається «Козел». Найчастіше в неї грають учотирьох, два на два, але можна грати втрьох або вдвох. Гра ділиться на раунди. На руки кожному видається по 7 кісточок доміно, якщо грає менше, ніж 4 гравці, то залишилися доміношки утворюють «базар». Якщо гравцеві попадається п’ять і більше дублів, то кісточки перездати. Починає гру той, у кого в руках перебуває найменший дубль, тобто 1-1, коли грають вчотирьох або інший найменший дубль, якщо гравців двоє чи троє. Хід необхідно починати з цього меншого дубля. Гра рухається за годинниковою стрілкою, кожен наступний гравець повинен покласти кістку, значення якої збігається з останньою викладеної на стіл кісткою в місці зіткнення (див. правила гри в традиційне доміно). До базару звертається гравець, черга якого ходити, але в нього немає необхідних доміношек. Ловить їх до тих пір, поки не знайде потрібну. Після закінчення кожного раунду проводять підрахунок очок. Переможені гравці записують на свій рахунок суму доміношек, що залишилися на руках. Але відкрити рахунок можна лише в тому випадку, коли на руках не менше 13 очок. Гравець, набравши перші 101 очко і більше, вважається переможеним і отримує титул «Козла». Також в «козла» можна грати два на два, тобто об’єднатися в команди.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Розваги. Додайте в закладки постійне посилання.

Прокоментувати статтю: