Як грати на електрогітарі?

загрузка...

Музична творчість вимагає величезного терпіння і шанобливого ставлення до себе. Наша стаття для тих, хто починає свій шлях гітариста. Припустимо, що багато читачів уже освоїли деякі навички гри на акустичній гітарі. Що ж, пора переходити і до «електрухе»! Саме про це і розповість наша стаття. Поговоримо про прийоми та методи гри на електрогітарі. Отже:

Як грати на електрогітарі новачкові

Почнемо, мабуть, з опису інструменту і з основних його відмінностей від гітари акустичної. Електрогітара — це інструмент, який створений за образом і подобою акустичної сестри. У чому ж принципова відмінність? Відмінність в пристрої. Звук на акустичній гітарі не потребує особливої підзвучки, так як він чути досить голосно. Це пояснюється тим, що гітара має дерев’яний корпус, який резонує і в результаті видає звуки приємні людському вуху. Електрогітара потребує більш складному звукопроізводстве. На кожній електрогітарі встановлений один або кілька магнітних датчиків, які вловлюють коливання струн і перетворять ці коливання в електричний сигнал. Ток йде по проводах в підсилюють пристрій, з динаміків якої, ми й чуємо звучання електрогітари. Без цих пристроїв гітара буде звучати, але її не буде чути.

Добре, будемо вважати, що різниця зрозуміла. Виходячи з особливостей звучання електрогітари виходить і її будову. Як правило, «електруха» значно менше акустики, так скажімо, по товщині. Гриф, також, звичайно тонше і менше. Але в сучасному світі музичних інструментів кордону акустики і електричного сигналу стираються досить сильно. Тому важко навчитися грати на електрогітарі.

Перейдемо до основ гри на електрогітарі. Всі правила і теорія гри на гітарах в принципі, залишаються тими ж. Ноти на електрогітарі розташовуються так само, як і на акустичній. Налаштування електрогітари здійснюється за допомогою тюнера. Це пристрій, який можна підключити до електрогітарі за допомогою шнура. Починайте налаштування з першої струни — це найтонша струна, що знаходиться нижче всіх на грифі. Її необхідно смикати без затиснення на якомусь ладу, тобто вона повинна бути відкритою. На будь-якому тюнері, як правило, є шкала, яка визначає звучання тієї чи іншої ноти. Загоряння зеленої лампочки означатиме вірний лад інструменту. Загоряння червоної лампочки праворуч означає, що струна занадто натягнута. Загоряння зліва — струна не дотягнуть.

Краще всього використовувати медіатор при грі на електрогітарі. Вибір медіатора залежить від стилю гри музиканта і від жанру музики яку він збирається виконати. Скажімо, джаз грають тонкими медіаторами, ну а важку музику більш товстими. Медіатор тримають у правій руці (якщо ви, звичайно, правша) першим і другим пальцями. Решта пальці повинні бути у вільному положенні. Удар по струні на електрогітарі класично грають зверху вниз. Це називається змінний штрих. Перший удар зверху, другий знизу при швидкій грі. Перехід з однієї струни на іншу здійснюється також при допомога змінного штриха. Таким чином потрібно грати на електрогітарі. Зігравши, наприклад, останню ноту на п’ятій струні знизу, ви повинні зіграти наступну ноту на четвертій струні вдаривши по ній зверху. Такий спосіб гри визнаний самим економічним і зручним для гітариста. Пам’ятайте, також про те, що медіатор повинен ударяти по струнах своєї найтоншої частиною, а не товстою.

Трохи про обладнання для електрогітари. Для того, щоб отримати справжнє задоволення від гри на цьому інструменті вам знадобитися комбо-підсилювач або підсилювач з колонками. Такі ви зможете знайти в будь-якому музичному магазині. Для різноманітності, ви також можете придбати педалі ефектів, яких існує величезна кількість. Доброю альтернативою для педалей ефектів можна вважати процесор ефектів — це пристрій, що містять в собі безліч різних звуків для електрогітари.

І ось ще один атрибут, який допоможе вам грати на електрогітарі. Бажання, старання й терпіння. Як відомо, будь-який справжній музичний інструмент дуже складний в освоєнні. Саме тому знадобиться багато сил для того, щоб зіграти хоч щось виразне на електрогітарі.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Розваги. Додайте в закладки постійне посилання.

Прокоментувати статтю: