Як грати на баяні?

загрузка...

Сьогодні мова піде про дивовижний і незвичайному для багатьох народів інструменті. Ми спробуємо розповісти вам про ази гри на баяні. Сподіваємося, що наведені матеріали, дорогий читач, виявляться для вас корисними в справі освоєння цього непростого інструменту. Отже:

Як грати на баяні: загальні моменти

Для того, щоб краще зрозуміти схему гри на баяні, необхідно уявляти собі яким чином цей інструмент звучить. Баян володіє двома наборами клавіш для правої і лівої руки, відповідно. Кожна з рук відповідає за ту чи іншу партію твору. Крім використання пальців і кистей рук, баяніст повинен вміти поєднувати і координувати рух рук до один одного і в іншому напрямку. Тільки при правильному виконанні цих трьох дій, можна витягти звук з баяна. Слід зазначити, що баяніст повинен володіти дуже розвиненою мускулатурою не тільки рук, а й усього тіла, так як даний інструмент досить важкий. При виконанні твору стоячи, потрібно мати сили не тільки утримувати інструмент в одному положенні, а ще й виконувати складну техніку рухів при грі. Саме ці фактори відлякують початківців баяністів.

Як навчитися грати на баяні? Навчання гри на баяні слід починати сидячи. Саме в сидячому положенні вам не доведеться витрачати сили на утримування інструмента. Ліва клавіатура баяна являє собою петірядовий набір клавіш з готовими акордами. Тому саме ліва клавіатура і ліва рука грає партію, що підтримує або визначальну тональність композиції. Права клавіатура має трьох-, чотирьох-, або пятірядовой структурою і призначена для відтворення окремих нот. Ну і третій атрибут гри на баяні — це ефективне використання хутряної камери. Звук видається при пропущенні повітря через мови в голосовий планці крізь хутряну камеру. Таким чином, схема гри баяніста в загальному вигляді виглядає так:

 • Ліва рука вибирає тональність і акорд звучання, тобто є акомпанує основної мелодії.
 • Права рука підтримує основну мелодію, включену в загальну гармонійну структуру твору.
 • Ну і взаємодія обох рук при стисканні і разжатии хутра виробляє потрібний, та й взагалі, будь-який звук. Ось, як потрібно грати на баяні.
 • Без сумніву, техніка не може бути поміщена в рамки нашої статті. Для повного і правильного освоєння прийомів гри на баяні необхідно звернутися за допомогою до педагога, який точно знає яким чином найкраще навчити свого підмайстер. В історії відомі випадки, коли, здавалося б, звичайні люди самостійно освоювали цей інструмент і постійно брали участь в різних домашніх або сільських святах в якості основного музиканта. Унікальність цих випадків не дає засумнівається, що даний інструмент досить непростий у використанні. Ну а що можна сказати про цих талановитих індивідах? Перш за все те, що природа нагородила їх надзвичайним даром та музичними здібностями. Сміливо беремося стверджувати, що здатність людини до самостійного навчання гри на інструменті — це дуже рідкісний випадок. Як правило, для того, щоб виростити свій талант, майбутньому музикантові необхідно дуже багато років тренувань під строгим контролем талановитого викладача. Тільки в цьому випадку можна допустити тезу про те, що людина дійсно навчиться грати на баяні.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Розваги. Додайте в закладки постійне посилання.

  Прокоментувати статтю: