Як до ноутбука підключити монітор?

загрузка...

Як підключити до ноутбука монітор? Це досить проста справа! Дуже багато хто використовує додатковий монітор, або телевізор через ноутбук, для перегляду фільмів на великому екрані, або ж для розширення робочого простору. Ця стаття допоможе Вам розібратися в основних технологіях підключення, і визначитися з тим яке підключення будете використовувати Ви.

Які інтерфейси використовуються для підключення монітора до ноутбуку?

Перед тим, як бігти в магазин за кабелями і перехідниками, для підключення монітора, визначимо, які виходи є на ноутбуці і моніторі. Існують три типи інтерфейсів використовуються в комп’ютерах для передачі відео:

 • VGA — найпростіший і низькоякісний інтерфейс. Використовується практично на всіх ноутбуках, нетбуках, і моніторах. VGA передає аналоговий сигнал, з цього в ньому найбільше шумів, і більш низька роздільна здатність зображення на відміну від інших.
 • DVI — рідко використовується на ноутбуках, але все частіше на стаціонарних ПК, і моніторах, характерезуется цифровим зображенням більш високої якості.
 • HDMI — на даний момент найпопулярніший інтерфейс, через великих можливостей, крім відео, так само здатний передавати і звук 5:1, що робить його дуже зручним для підключення до телевізора і інших пристроїв такого типу.
 • Розглянемо можливі комбінації

  VGA — VGA

  Це сама стандартна ситуація, ноутбук та монітор оснащені VGA роз’ємом. Такі кабелі найдешевші, і продаються у всіх комп’ютерних магазинах.

  VGA — DVI

  При підключенні VGA до DVI потрібно перетворення цифрового сигналу в аналоговий, що несе за собою втрату якості. Якщо вам підходить тільки цей варіант, перехідники VGA-DVI, дуже поширені.

  VGA — HDMI

  Одна з найскладніших ситуацій, коли на одному пристрої тільки HDMI, на іншому, тільки VGA. Завдання не проста, але цілком вирішувана покупкою перехідника. Такий перехідник коштує набагато більше ніж у всіх інших ситуаціях, і мало де він продається. Слідчо спосіб не дієвий, тому що якість зображення буде низькою через використання VGA, і перехідники коштують дорого.

  HDMI-DVI

  Ситуація HDMI-DVI, хороша ситуація, так як обидва цих інтерфейсу використовують цифровий сигнал, і прекрасно сумісні один з одним. Якість зображення набагато краще (у порівнянні з VGA) і без шумів. Недоліком є лише те що DVI не підтримує передачу звуку, але при підключенні монітора до ноутбуку, цим можна знехтувати.

  HDMI-HDMI

  Якщо на ноутбуці і на моніторі використовується інтерфейс HDMI, можна сміливо плескати в долоні! Це на даний момент кращий із способів, так як картинка буде кращою з можливих.

  Як підключити монітор до ноутбука?

  І ось ми підійшли з Вами до істини, на даному етапі у нас вже є все що нам потрібно, ми визначили типи роз’ємів на пристроях, вибрали найкращий спосіб підключення, і збігали в найближчий комп’ютерний ларьок а кабелем.

  Для початку вимкніть комп’ютер, деякі комп’ютери визначають наявність другого монітора при включенні.

  З’єднайте пристрої кабелем, і запускайте.

  У стандартній ситуації, ноутбук буде дублювати зображення на комп’ютер і на монітор. Змінити цю ситуацію можна в налаштуваннях графіки вашої операційної системи, або гарячими клавішами на ноутбуці. Зазвичай це поєднання клавіш «Fn» + Функціональна клавіша позначена значком монітора (стандартно «f4» або «f5»). Після чого Вам на вибір представитися 4 варіанти використання монітора:

 • Дублювати зображення;
 • Використовувати тільки монітор;
 • Використовувати тільки дисплей комп’ютера;
 • Розширення монітором основного дисплея;
 • Чи можна використовувати дисплей ноутбука як монітор для ПК?

  Питання досить цікавий і не має однозначної відповіді. Дисплей ноутбука не призначений, для використання іншими пристроями. Ноутбуки не оснащені відео-входами, для передачі на них зображень. Проте, використовувати і підключати ноутбук як другий монітор можна, використовуючи локальне з’єднання. Була написана досить цікава утиліта MaxiVista, яка налаштовує віддалений доступ з ноутбука на комп’ютер так, що ноутбук перетворюється на другий монітор. Утиліта не дуже відома, і до того ж не безкоштовна.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Комп'ютери. Додайте в закладки постійне посилання.

  Прокоментувати статтю: