Як дізнатися температуру відеокарти?

загрузка...

Часто користувачі PC стикаються як з проблемами в продуктивності комп’ютера, так і з різними «графічними артефактами», що заважають комфортному використанню техніки. Як правило головним винуватцем подібних проблем є один з головних споживачів енергії в системному блоці — відеокарта. Величезне навантаження падає на цей пристрій, а так само не завжди добре продумане виробником охолодження дуже часто призводять до перевищення передбаченої виробником температури, появи проблем в роботі пристрою, а в кінці — до загибелі відеокарти. Як же запобігти подібний сумний результат? Дуже просто — потрібно просто стежити за температурою відеокарти, за тим, щоб вона не перевищувала встановлені виробником норми.

Максимальну допустиму температуру відеокарти дізнатися елементарно — вона вказана в специфікаціях вашого пристрою, які можна знайти на сайті виробника, але як дізнатися температуру відеокарти? Самим точним способом буде звичайно вимір «вручну» — тобто установка електронного термометра на корпус відеокарти і вимір. Але, незважаючи на те, що цей спосіб покаже найбільш точний результат, для більшості користувачів він неприйнятний — не фахівцеві краще в системний блок не залазити, і вже тим більше нічого там не закріплювати, щоб не завдати шкоди самостійно.

Набагато більш простим способом є вимірювання температури відеокарти за допомогою спеціальних утиліт, що дозволяють отримати дані з встановлених виробником датчиків. Важливо відзначити, що користувачі відеокарт nVidia можуть дізнатися температуру за допомогою встановлюваної разом з драйверами утиліти nVidia-settings, що особливо актуально для користувачів ОС Linux. Однак найбільш популярними програмами для вимірювання температури відеокарти є:

 • Speed Fan;
 • Everest Ultimate Edition.
 • Speed Fan

  Утиліта Speed Fan дозволяє виміряти температуру елементів вашого PC — жорсткого диска, процесора і відеокарти. Програма почне вимірювання температури з моменту запуску. Особливістю цієї програми є багаторівневий індикатор температури. Індикатор показує не тільки саму температуру девайса, але ще і вказує, чи перевищує вона встановлені межі або знаходиться в нормі. Програма дозволяє вивести дані про температуру одного з пристроїв у вигляді значка в треї.

  Everest Ultimate Edition

  Програма Everest Ultimate Edition є мультифункціональної утилітою, яка містить в собі різні бенчмарки, тестові перевірки і вимірювання. На відміну від Speed Fan, Everest, не просто дозволяє дізнатися температуру відеокарти, але надає набагато більше інформації — утиліта не тільки надає вам дані з датчиків, а й аналізує роботу вашого комп’ютера і операційної системи.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Комп'ютери. Додайте в закладки постійне посилання.

  Прокоментувати статтю: