Хто вбив Кеннеді?

загрузка...

Загадкове вбивство одного з найблискучіших політиків Нового світу до цих пір оповите таємницею. Опитування показують, що лише мала частина американців вірить в офіційну версію того, як вбили Кеннеді. Погляньмо на факти:

Восени 1963 р. Джон Кеннеді здійснював візити по штатам Америки в рамках програми з підготовки до президентських виборів 1964 р. У тому числі, 5 червня було прийнято рішення про відвідини Техасу, а саме Далласа. 19 листопада в міських газетах Далласа був опублікований маршрут руху кортежу президента, кінцевим пунктом якого був виставковий центр Далласа, в якому був намічений урочистий банкет, якому так і не судилося відбутися.

Вранці 22 листопада в Даллас прибутку подружжя Кеннеді, віце-президент США Ліндон Джонсон. В 11:50 президентський кортеж вирушив з аеропорту в місто. У лімузині, в якому було подружжя Кеннеді, також їхали агенти секретної служби і губернатор штату Техас — Джон Конналлі зі своєю дружиною Неллі. По шляху проходження кортежу його вітало понад 200 тис чоловік.

В 12:30, перед в’їздом на Торгову площу Далласа, пролунали постріли. Кулі потрапили в голову і шию президента. Йому була негайно надана перша допомога, проте поранення були дуже серйозні, і в 13:00 була офіційно зафіксована смерть, що настала внаслідок поранення голови.

Протягом десяти місяців вбивство розслідувала комісія, яку очолював голова Верховного суду США Ерл Уоррен, так звана комісія Уоррена.

Отже, основні версії того, хто вбив Кеннеді.

 • Офіційна версія. У день вбивства, через годину з невеликим був затриманий якийсь Лі Харві Освальд, який, за версією комісії, стріляв з довколишнього книгосховища. Тієї ж ночі Харві був затриманий, йому були пред’явлені звинувачення. Однак через два дні, коли він у супроводі поліцейських виходив з поліцейської дільниці, він був убитий власником нічного клубу Джеком Рубі. Тому офіційно винність або невинність Освальда ніколи не була підтверджена в суді. Версія піддавалася і піддається жорсткій критиці. Одноосібне участь ставить під велике питання хоча б той факт, що на перезарядку гвинтівки Харві знадобилося б 2-3 секунди, а проміжок між першим і другим пострілом був 1,8 сек. Також малоймовірною здавалася версія так званої «чарівної кулі», траєкторія якої суперечила всім законам фізики. Відповідно, або у Освальда був спільник, або він не причетний до вбивства взагалі.
 • Замовлення радянських спецслужб. Багато американців вважають, що до вбивства Кеннеді була причетна «рука Москви». По-перше, як скоро з’ясувалося в ході розслідування, Харві деякий час проживав в Москві і, природно, був під ковпаком всевидючого КДБ. Мотиви теж були — хоча б кубинський питання і операція «Анадир», в ході якої російські зазнали великих втрат.
 • Кубинський слід. Ще одна популярна версія того, хто вбив Кеннеді. На початку 1960-х ЦРУ проводило кампанії по скиданню політичних діячів за кордоном, у тому числі було кілька спроб проти Фіделя Кастро, і американо-кубинські відносини даного періоду ніяк не можна назвати дружніми. Ця версія, однак, має не так багато прихильників. Відомо, що коли Кастро попросили прокоментувати підозри в причетності до вбивства, він сказав, що повинен був бути божевільним, вирішивши убити президента країни, яка може стерти з лиця землі його маленьку країну.
 • Американська мафія. З початком свого президентства Кеннеді став наполегливо боротися разросшейся кримінальної мережею. До суду стало залучатися все більше і більше гангстерів. Можливо, кримінальному світу це не сподобалося і діяти було вирішено таким радикальним способом.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Держава. Додайте в закладки постійне посилання.

  Прокоментувати статтю: