Хто створив Facebook?

загрузка...

v Відео — «Хто створив Facebook»

Найбільша соціальна мережа в світі Facebook з’явилася в 2004 році. На сьогоднішній день вона настільки популярна, що багато хто просто не уявляють життя без неї. Звичайно, всіх цікавить, хто створив facebook, хто створив цей сайт.

Хто створив Facebook

Звернімося до історії створення популярної соціальної мережі. Facebook був заснований в 2004 році студентом Гарвардського університету Марком Цукербергом, а також його сусідами по кімнаті Крісом Хьюзом, Едуардо Саверіном і Дастін Московіц. Тільки тоді він називався The Facebook. У свої 23 роки молодий Цукерберг став мільярдером, причому найпершим в свої роки мільярдером на планеті.

Навчаючись ще на 2 курсі, Марк Цукерберг в 2003 році створив сайт Facemash. Він зламав деякі розділи мережі Гарвардського університету, скопіював собі приватні фотографії, а потім використовував їх на даному сайті. Фото розміщувалися по парам у випадковому порядку, а користувачам пропонувалося вибрати з пари більш привабливого людини на їх погляд. Ви і подумати не можете, скільки відвідувачів набралося у сайту всього за перших 2:00 роботи! Цілих 450 осіб і 22 000 переглядів! Facemash розвивався величезними темпами, але незабаром адміністрація Гарварда його закрила, а Цукерберга звинуватила за порушення авторських прав, безпеки та недоторканності приватного життя. Марка виключили з університету.

На щастя звинувачення були зняті через деякий час. І на початку 2004 року Марк Цукерберг почав творіння абсолютно нового веб-сайту. Свою назву сайт отримав завдяки школі, в якій навчався. Там кожному учню видавався довідник, в якому знаходилися фотографії, адреси і телефони всіх однокласників. Такий цікавий довідник називався «The Photo Address Book» хоча всі його змінювали на короткий «The Facebook».

На самому початку The Facebook призначався лише для студентів Гарвардського університету. Пізніше сайт став доступний для інших навчальних закладів США з електронною адресою в домені «edu». І тільки в 2006 році в Facebook можна стало реєструватися всім користувачам мережі Інтернет від 13 років, у яких був адресу електронної пошти.

Біографія того, хто створив Facebook

Марк Цукерберг, засновник Facebook, народився 14 травня 1984 року. Якщо говорити про батьків Марка, то його мати психолог, а батько стоматолог. Марк не єдина дитина в родині, у нього є ще 3 сестри: Ренді, Донна і Аріель. Марк ще в дитинстві, поки навчався в школі, почав захоплюватися комп’ютерним програмуванням. Тоді він створив версію гри «Ризик» в мережі. Після навчання в школі Цукербергу пропонували роботу в Microsoft і AOL. Але Марк вступив до Гарвардського університету на факультет психології, відмовившись від працевлаштування. Але крім основного навчання, він додатково ходив на курси ІТ.

Звичайно, розробляв Facebook Марк Цукерберг не один, а разом з Крісом Хьюзом. У сфері фінансів йому допомагав інший студент — Едуардо Саверін. Тому не можна однозначно відповідати про те, хто створив Facebook. У 2005 році відносини Цукерберга і Саверіна перейшли в судовий розгляд. Його предметом була спроба відсторонити від управління Саверіна.

Що стосується сімейного стану творця Facebook, у свої 27 років Марк Цукерберг не одружений. Але рано радіти його прихильницям, у нього є дівчина Прісцилла Чан. Вони зустрічаються з початку навчання в Гарвардському університеті. Подруга того, хто створив Facebook, має китайсько-американське походження. Пишуть, що Марк вчить китайську мову, щоб з’їздити разом з Прісциллою в Китай. Не так давно почали ходити чутки, що Марк Цукерберг все ж зробив пропозицію своїй дівчині, судячи зі слів Білла Гейтса, який у своєму інтерв’ю назвав Прісциллу нареченою Марка. Ніхто не виключає, що це була обмовка.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Інтернет. Додайте в закладки постійне посилання.

Прокоментувати статтю: