Ворожіння як психологічний феномен

загрузка...

З давніх часів людини цікавить майбутнє . У ті часи, коли людство ще не мало достатніх знань про навколишній світ, зародилися різні методи ворожіння. Пройшли століття, про навколишній світ ми тепер знаємо набагато більше, але ворожіння як і раніше популярні. Майже кожна жінка хоча б один в своєму житті раз ворожила на картах або на каву. Так що ж таке ворожіння і як до нього потрібно ставитися?

Свідомість і підсвідомість

Будь ворожіння — це діалог з підсвідомістю. Справа в тому, що вся наша психічна діяльність — це робота двох братів — свідомості і підсвідомості. Свідомість оцінює ситуацію, що склалася і вирішує, як вчинити, а підсвідомість просто все запам’ятовує і здійснює автоматичні дії. Але щоб дії стали автоматичними, спочатку потрібно свідома діяльність і лише коли ці дії стають рутинними, звичними, як чищення зубів вранці, вони закладаються в підсвідомість, і ми перестаємо думати про те, як їх зробити. І навіть навпаки, якщо ми будемо думати, то все буде відбуватися довго і складно.

Особливі стани свідомості

Ще в глибокій старовині росіяни жерці помітили, що психіка людини працює більш якісно в особливих змінених станах свідомості, які проявляють себе, перш за все, автоматизмом виконуваних дій. Цей феномен активно використовувався при підготовці воїнів. У процесі підготовки вони починали виконувати все автоматично, а тому втрачали здатність бути повільним, всі реакції ставали миттєвими, так як відбувалися на рівні підсвідомості, що не думає, не оцінює, а видає готові шаблони поведінки в тій чи іншій ситуації. Людина при цьому мало усвідомлює, що він робить.

Як працює ворожка

Саме на цьому феномені і побудовані всі ворожіння. Будь ворожка — прекрасний психолог на підсвідомому рівні. Але для того, щоб прийти до цього, потрібен досвід. Вже ваш зовнішній вигляд, мова говорить їй про що, вона навіть не замислюється про це, просто знає і все — це підсвідомість видає їй вже готові вибрані шаблони. Причому все це відбувається в зміненому стані свідомості як ворожки, так і клієнта.

ворожка для того, щоб увійти в такий стан, досить якогось простого ритмічного дії, наприклад, похитування головою. Якщо така дія буде супроводжувати кожен сеанс ворожіння, то воно стане сигналом входження в транс. Такий стан потрібно для того, щоб знизити контроль свідомості і вивести на поверхню підсвідомість.

Участь у ворожінні клієнта

Клієнт також входить в стан легкого трансу під впливом ритмічності дій ворожки, можливо, монотонності мови, а також за рахунок спеціальної техніки — узагальнення прорікань.

Напевно, багато хто помітив, що ворожки говорять загальними обтічними фразами. Якщо випадає той чи інший символ, то його можна трактувати по-різному. Завдання ворожки в тому, щоб змалювати цей символ в загальних рисах, а от конкретизувати його має вже сам клієнт. У цьому немає ніякого шахрайства, ворожка допомагає клієнту витягнути на поверхню проблему, побачити її і вирішити на підсвідомому рівні.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.

Прокоментувати статтю: