Відновлювальна пластична хірургія обличчя — коли вона необхідна?

загрузка...

Відновлювальна пластична хірургія обличчя — це цілий комплекс пластичних операцій, спрямованих на корекцію будь-яких лицьових дефектів. На відміну від косметичних операцій, спрямованих на зміну зовнішності відповідно до індивідуальних побажань пацієнта, відновлювальна пластична хірургія особи призначена для усунення дефектів, істотно псують зовнішність. Це можуть бути, наприклад, вроджені дефекти або дефекти, викликані якимись травмами в результаті нещасного випадку. При цьому можливості сучасної медицини настільки великі, що відновна пластична хірургія особи дозволяє успішно усунути більшість лицьових дефектів.

Усунення наслідків травм ділянок обличчя

Основна область застосування операцій по відновної пластиці обличчя — це усунення лицьових дефектів, причиною яких стали якісь аварії чи побутові травми. Відновлювальна пластична хірургія допомагає вирішити більшість проблем із зовнішністю та усунути наслідки найрізноманітніших ушкоджень, будь то переломи (наприклад, перелом щелепи, носа, лицьових кісток), глибокі порізи, інші пошкодження. У деяких випадках відновна пластика навіть дозволяє пацієнтові знайти абсолютно нове обличчя — наприклад, після опіку великій мірі, що викликав пошкодження великих ділянок шкіри особи. Основні методики відновлювальної пластики у випадку з усуненням викликаних травмами лицьових дефектів — трансплантація окремих «донорських» ділянок шкіри, перерозподіл тканин, накладення швів і подальша корекція постопераційних шрамів.

Відновлювальна пластична хірургія обличчя і усунення вроджених дефектів

Ще одна область застосування методик відновлювальної пластичної хірургії обличчя — це корекція вроджених дефектів, тобто дефектів зовнішності, що утворюються вже в ході розвитку плода, на ранніх термінах вагітності. При цьому виконання пластичної операції можливо не тільки для дорослої людини, але і для маленької дитини: фактично деякі вроджені дефекти — наприклад, розщеплену губу або розщеплене небо — можна виправити методами відновної пластичної хірургії в самому ранньому віці, всього через кілька місяців після народження малюка. Зрозуміло, можливість проведення пластичної операції і її успішність залежать від віку і стану здоров’я.

Ще один важкий природжений дефект, що вимагає втручання пластичних хірургів — мікротія, патологія зовнішнього вуха, при якій вушна раковина або деформована, або відсутній зовсім. Якщо багато лицьові дефекти ніяк не позначаються на мовної, слухової або зорової функції, то у випадку з мікротією це не так — патологія зовнішнього вуха може призвести до порушення або навіть втрати слуху. У таких випадках відновна пластична хірургія не тільки бажана, але навіть обов’язкова: методи пластики допоможуть реконструювати деформовану вушну раковину, повернувши їй максимально природну форму, розташування і розмір. Робити таку операцію у ранньому віці не рекомендується: усунення мікротією засобами пластичної хірургії дозволено після досягнення дитиною шести років.

постоперационной реконструкція

У деяких випадках необхідність застосування методів відновної пластики може бути викликана перенесеним тяжким захворюванням або якої-небудь операцією на обличчі. Особливо актуально це у відношенні деяких видів раку шкіри, що потребують видалення злоякісного новоутворення хірургічним шляхом. Зрозуміло, така операція неминуче призводить до пошкодження тканин, лицьових м’язів і нервів, усунути яке допомагає післяопераційні пластика. У таких випадках відновна пластична хірургія особи дозволяє реконструювати пошкоджені ділянки особи (часто за рахунок трансплантації або перерозподілу тканин і шкірних покривів), відновити нормальну функцію пошкоджених лицьових м’язів і периферичних нервів. Одночасно виконується і корекція шрамів — наприклад, за допомогою шліфовки, яка дозволяє зробити післяопераційний рубець менш помітним.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.

Прокоментувати статтю: