Таблетки цетрин — антигістамінний засіб останнього покоління

загрузка...

Алергія — це бич нашого часу. Щоб справитися з нею потрібно багато зусиль. Але фармацевтична промисловість не стоїть на місці — вона випускає все нові, більш досконалі, ніж раніше лікарські препарати проти алергії. Саме до таких препаратів належать таблетки цетрин.

Як формуються алергічні реакції

Алергією називається підвищена чутливість організму до тих чи інших речовин (алергенів або антигенів). При попаданні в організм алергену розвиваються алергічні реакції, вони можуть бути специфічними (з особливими проявами, характерними саме даного алергену) або неспецифічними (псевдоалергічні).

Специфічна алергічна реакція проявляється спочатку сенсибілізацією організму — виробленням до даного антигену специфічних антитіл, яка ніяк зовні не виявляється. Якщо ж даний антиген надходить в організм повторно, відбувається реакція антиген-антитіло, яка супроводжується виділенням великої кількості гістаміну та інших речовин, що є безпосередніми «виконавцями» алергічного процесу. Ці процеси супроводжуються судинною реакцією, набряком тканин, спазмом бронхів і так далі.

Неспецифічна алергічна реакція розвивається вже при першому надходженні алергену в організм. Такі реакції часто розвиваються на спеку, холод, сонячне світло. При цьому медіатори алергічних реакцій (наприклад, гістамін) утворюються без участі імунної системи. Зовні прояви специфічної і неспецифічної реакції можуть бути однаковими.

Як таблетки цетрин справляються з алергічними реакціями

В основі специфічних і неспецифічних алергічних реакцій лежить виділення великої кількості біологічно активної речовини гістаміну — він-то і викликає все ті прояви алергії, які ми бачимо. Гістамін є медіатором — він передає збудження з клітини на клітину. Для того щоб така інформація передавалася, на клітинах тканин є особливі утворення — рецептори, чутливі до гістаміну (Н1-рецептори гістаміну).

Цетрин відноситься до групи антигістамінних препаратів — блокаторів Н1-рецепторів гістаміну. Він блокує передачу гістаміну на Н1-рецептори і перериває тим самим ланцюг алергічної реакції.

Особливістю Цетрин (як і решти блокаторів Н1-рецепторів гістаміну третього покоління) є виражена вибірковість його дії: цей препарат блокує тільки Н1-рецептори гістаміну, не зачіпаючи рецепторів, чутливих до інших медіаторів. Це дозволяє уникнути багатьох побічних ефектів, характерних для антигістамінних препаратів попередніх поколінь. Крім того, в терапевтичних дозах цетрин не проникає через гематоенцефалічний бар’єр в тканину головного мозку і не чинить пригнічувальної дії на центральну нервову систему.

Ще одна особливість цього препарату полягає в тому, що він здатний подавити алергічну реакцію на самому початку або навіть попередити її появу. Це досягається тим, що цетрин пригнічує міграцію клітин крові, які відповідають за алергію (еозинофілів), які першими кидаються доречно алергічної реакції. В подальшому приєднується дію гістаміну, яке також пригнічується Цетрин. Таким чином, таблетки цетрин здатні придушити розвиток алергічної реакції на будь-якому її етапі.

Кому варто приймати цетрин

Таблетки цетрин відносяться до лікарських препаратів безрецептурного відпустки, тому при алергічній реакції їх можна застосовувати самостійно, але нетривалий час, після чого потрібно буде все ж звернутися до лікаря.

Прийняти таблетку цетрин можна при загостренні алергічного хронічного нежитю або кон’юнктивіту — це дозволяє хворим з алергіями вести звичайний спосіб життя. При алергії на пилок рослин, які бувають сезонними і називаються полінози, таблетки цетрин буквально рятують хворих і дозволяють їм не виїжджати на час цвітіння рослин з рідного міста чи села.

Нарешті, при укусах комах також часто розвиваються алергічні реакції — цетрин допоможе і в цьому випадку.

Таблетки цетрин допоможуть і при сверблячці нез’ясованого походження, адже будь свербіж і набряк тканин розвиваються за участю гістаміну.

Протипоказаний цетрин при вагітності, в період лактації, у віці до шести років і при підвищеній чутливості до нього організму. Виробники попереджають, що з обережністю і тільки половину рекомендованої дози можна застосовувати при виражених порушеннях функції нирок.

Побічна дія Цетрин зведено до мінімуму, тим не менш, він іноді викликає головні болі, запаморочення, сонливість, нудоту, блювоту або сухість у роті, а також алергічні реакції.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.

Прокоментувати статтю: