Супрастин — найпопулярніший препарат від алергії

загрузка...

Діюча речовина супрастину — хлоропирамин, відноситься до антагоністів Н1-рецепторів гістаміну. Супрастин випускається в таблетках і у вигляді розчину для ін’єкцій. Він діє як блокатор Н1-гістамінових рецепторів, а також володіє снодійним, седативною і антигістамінним дією, а також помірним спазмолітичну і периферичних холіноблокуючі дією.

Супрастин застосовується при таких захворюваннях, як алергічний кон’юнктивіт, кропив’янка, вазомоторний риніт, ангіоневротичний набряк, сінна лихоманка, висипання, сироваткова хвороба. Крім того, за допомогою супрастину лікують такі шкірні захворювання, як екзема, контактний дерматит, атопічний дерматит, токсикодермія.

Показання

Супрастин протипоказаний людям з алергією на компоненти препарату, вагітним жінкам а також жінкам, які годують груддю; пацієнтам з такими діагнозами, як гіперплазія передміхурової залози, закритокутова глаукома і дихальна недостатність. Дітям у віці до одного місяця супрастин рекомендується тільки за відсутності більш безпечної альтернативи. З особливою обережністю приймати супрастин слід людям з виразковою хворобою, а також тим, хто приймає інгібітори МАО та інші препарати, що пригнічують активність центральної нервової системи.

Побічні ефекти

Найбільш поширеними побічними ефектами супрастину є

 • сонливість,
 • запаморочення,
 • слабкість,
 • нудота,
 • пронос,
 • сухість у роті,
 • порушена координації рухів,
 • гастралгія.
 • Передозування

  При передозуванні супрастину у дітей спостерігаються наступні симптоми: підвищена тривожність, гіперактивність, галюцинації, судоми, атаксія, атетоз, гіперемія шкіри обличчя, нерухомість зіниць, гіпертермія, мідріаз; у важких випадках і при відсутності медичної допомоги — судинний колапс і кома. Симптомами передозування у дорослих можуть бути депресія, млявість, гіпертермія та гіперемія шкіри, психомоторне збудження, судоми та кома. Найважчі наслідки настають при значному перевищенні допустимої дози і відсутність будь-яким чином мір по полегшенню стану хворого. При невеликому перевищенні дози можна спробувати самостійно викликати блювання, прийняти активоване вугілля та пити якомога більше води. Якщо доза перевищена значно і особливо якщо стан пацієнта після прийому ліків різко погіршився, треба негайно звернутися за екстреною медичною допомогою.

  Неприємних наслідків можна уникнути, якщо приймати супрастин строго відповідно до вказівок лікаря.

  Супрастин посилює ефект препаратів, які використовують для місцевої або загальної анестезії, снодійних, заспокійливих, опіоїдних аналгетиків. Він несумісний з етанолом, тому тим, хто приймає супрастин, потрібно на час утриматися від вживання алкоголю.

  Не рекомендується приймати супрастин одночасно з трициклічними антидепресантами, оскільки вони посилюють пригнічують дію, яку він надає на центральну нервову систему. Кофеїн, навпаки, послаблює таку дію супрастину.

  Седативний ефект

  Супрастин — це протиалергенний препарат старого покоління, що володіє досить сильним седативним ефектом. Під час прийому цих ліків настійно рекомендується відмовитися від керування транспортним засобом, а також від занять видами діяльності, які вимагають від людини концентрації уваги і є потенційно небезпечними для здоров’я і життя інших людей. Одночасне застосування снодійних або заспокійливих препаратів, навіть безрецептурних або виготовлених на основі трав, може призвести до пригнічення психіки людини, апатії і навіть депресії. Перш ніж приймати супрастин, оцініть співвідношення користі, яку принесе вам ці ліки, і пов’язаних з ним ризиків. При можливості настійно рекомендується приймати антигістамінні нового покоління. Всупереч завіренням виробників, деякі з них все ж можуть надавати седативний ефект, однак він значно слабкіший, ніж у супрастину.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.

  Прокоментувати статтю: