Що робити якщо загубив паспорт?

загрузка...

v Відео — «Що робити якщо втратив паспорт»

«Без папірця ти комашка» — в такій ситуації, на жаль, виявляється людина, що не має відповідного документа. А що робити, якщо цей документ — паспорт, та до того ж втрачений? Що робити, якщо ти втратив паспорт? Кожному громадянину відомо, що паспорт — основний документ, що засвідчує особистість і дає безліч прав. При його відсутності життя в правовій державі стає дуже складною. Тому потрібно терміново вживати якихось заходів, щоб якомога швидше отримати найголовніший документ.

Спочатку спробуйте згадати всі обставини, при яких Ви могли втратити свій паспорт. Де, коли, як давно, наскільки було людне місце, яка ймовірність, що паспорт хтось знайде і т.д. Якщо Ви впевнені, що Ваш паспорт навряд чи хтось знайде і вопользуется їм, то сміливо йдіть в найближчий підрозділ ФМС (Федеральна міграційна служба), де Ви сплатите штраф за втрачений документ і напишіть заяву на видачу Вам нового паспорта. Якщо Ви звернетеся за місцем проживання, то паспорт Вам зроблять протягом 10 днів, якщо Ви підете в іншу ФМС, то паспорт доведеться чекати протягом двох місяців. Витрачений час іде на перевірку даних і підготовку нових документів.

А якщо Ви втратили паспорт в людному місці? Що робити тоді? Багато людей пишуть оголошення з проханням повернути загублений паспорт за винагороду і вішають його в тому місці, де втратили документ. Це звичайно, теж вихід, але далеко небезпечний і не найдієвіший. Чому? Уявіть собі, що проходить повз людина знайшла Ваш паспорт, взяв його з собою і пішов геть, не помітивши Вашого оголошення. А може, Ви повісили його занадто пізно, а людина, яка знайшов паспорт, проходив в тому місці абсолютно випадково і навряд чи туди повернеться, вже тим більше, незабаром. А може, Ваш паспорт впав десь в абсолютно непомітному для людських очей місці? Тому навіть якщо Ви і повісите оголошення, то не факт, що паспорт Вам повернуть. А якщо і знайдуть, то невідомо, що це за людина буде. За його чесність ніхто, крім нього, не відповідає. А зараз відомі випадки, коли шахраї оформляють за чужими паспортами нечувані кредити, оформляють фірми-одноденки і здійснюють кримінальні злочини. Вам таке треба?

Так що ж робити? Треба якомога швидше звернутися в найближчий поліцейський відділ або до дільничного інспектора, якого можна знайти на опорному поліцейському пункті. Ви поясніть пропажу паспорта і зажадаєте від правоохоронних органів вжити Ваша заява про зникнення документа при невідомих обставинах. Будьте наполегливі, Ваша заява зобов’язані прийняти. Після цього його належним чином зареєструють і видадуть Вам таллон про те, що заяву прийнято. Зберігайте таллон — він забезпечить Вам безопасноти від шахраїв. З моменту отримання таллона Ви не несете відповідальність за втрачений паспорт. Потім Вам доведеться деякий час почекати. На Вашу заяву повинен прийти відповідь. Ця постанова про згоду або відмову від порушення кримінальної справи. Відповідь прийде на ту адресу, яку Ви вказали в заяві.

У разі відмови Ви йдете разом з постановою в ФМС. Там, в залежності від того, в яку саме ФМС Ви звернулися, Вам зроблять новий паспорт у встановлені терміни. В цьому випадку також доведеться заплатити штраф за загублений документ. Проте, після всього цього Ви можете бути впевнені в тому, що захистили себе від шахрайства, та отримайте новий паспорт.

Найкоротший спосіб — це просто звернутися в паспортний стіл (він є підрозділом ФМС) із заявою на видачу нового паспорта. Однак пам’ятайте, що це, звичайно, набагато швидше, але захистити Вас від махінацій з Вашим старим паспортом вже не вийде.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Держава. Додайте в закладки постійне посилання.

Прокоментувати статтю: