Що означає червоний колір?

загрузка...

Психологи і фізіологи виявили прямий зв’язок між темпераментом, характером людини і кольором, якому він віддає перевагу.

З психології про червоному кольорі

Що означає червоний колір? Якщо ви зустріли особу у відвертому червоному вбранні з виразними губами того ж кольору, можете бути впевнені — це пристрасна й самодостатня особистість. Люди віддають перевагу в одязі червоного кольору відрізняються шаленою енергетикою, комунікабельні і заповзятливі, їх мало турбує думка оточуючих.

У любовних відносинах вони захоплюють своєю палкістю і темпераментом. Чоловіки, що віддають перевагу червоний колір, схильні до епатажу і люблять завойовувати. Жінкам в червоних нарядах подобається відчувати себе королевою, викликати захоплення і відчувати обожнювання з боку шанувальників.

Про вплив на здоров’я

Червоний колір викликає психічний і нервове збудження, якесь хвилювання і викликає прагнення до дії. Прискорює реакцію і фізичну витривалість. Цей колір допомагає при розумовій роботі, піднімає настрій і штовхає на подвиги. Однак при значному перенасичення червоним настає втома, як після шаленої активної діяльності.

Багато хто використовує червону кольоротерапія при лікуванні деяких хвороб. Явна ефективність пурпура доведена при лікуванні депресій. Так само цьому кольору приписується болезаспокійливу дію, за рахунок безпосереднього впливу на нервову систему. Здавна люди інтуїтивно прив’язували червону вовняну нитку до хворого місця, щоб зняти біль.

У дітей червоний викликає таке виділення адреналіну, яке викликає збільшення числа еритроцитів, при цьому підвищується фізична активність і поліпшується травлення. Зростає апетит, нормалізується вага, таким чином, кольоротерапія впливає на лікування апатії та анемії у дитини.

Доведено, що червоний сприяє регенерації ран, знижує запалення. Візьмемо, наприклад, червоний світловий промінь ендоскопа, що застосовується при лікуванні запальних генітальних процесів і виразці шлунка.

Червоний колір підвищує температуру тіла, благотворно впливає на роботу залоз внутрішньої секреції і впливає на органи розмноження.

Трохи історії

Що означав червоний колір в давнину? У стародавньому Єгипті червоною охрою посипали тіла померлих, як символ смерті. Так само цей колір наділяли символікою мужності і безстрашності, про це свідчать пурпурні шати воїнів.

У християнській культурі червоний сприймається як кров Христова, змиває гріхи і символізує очищення. Католицька церква наділяє цей колір духовною силою і гідністю, в поєднанні з вірністю віросповіданням. Не дарма кардинали одягнені в червоні одягу.

У Російській історії це колір мав важливе значення, і ніс суперечливу семантику. У стародавній Русі «червоний» — був синонімом «красивий». Згадайте народні казки, в яких фігурує красна дівиця, що значить гарна, ставна, приємна дівчина.

По-іншому цей колір сприймався в часи революції. Червона армія — символізувала активна дія, різкі зміни, бадьорість духу і справедливість.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.

Прокоментувати статтю: