Що купити в Італії?

загрузка...

Вирушаючи за кордон російський турист, як правило, переслідує одну з двох цілей: або відвідати найвідоміші куточки Італії, накупивши сувенірів, або ж пробігтися по модним магазинам. В ідеалі, звичайно, хочеться всього і відразу! Отже, що ж можна купити в одній з найдивовижніших країн Європи — Італії?

Маршрут перший — бутики

Італія — батьківщина багатьох світових дизайнерів і кутюр’є (Роберто Каваллі, Джорджіо Армані, Доменіко Дольче і Стефано Габбана, Гуччіо Гуччі, Міучча Прада, Ніна Річі, Донателла Версаче та багато інших). Якщо ви хочете потрапити на сезонні розпродажі (на італійському «saldi» — замість звичного нам англійського «sale»), то їхати потрібно або влітку, або взимку. Літня saldi в Італії з 10 липня по 31 серпня, а зимова з 7 січня по 1 березня. Найдорожчі і відомі бренди продають у бутиках — їх величезна кількість у будь-якому великому місті Італії. Наприклад, в Мілані найпрестижніші, зі світовим ім’ям бренди можна купити на так званому «золотому трикутнику». Не обов’язково їхати на Тиждень моди — можна просто прогулятися між вулицями Via Senato, Via Monte Napoleone і Via Alessandro Manzoni (які і складають цей самий «золотий трикутник»), щоб з успіхом познайомитися з останніми колекціями світових кутюр’є! У Римі загляньте на площу Іспанії (Piazza di Spagna) та прилеглі до неї вулиць — там ви знайдете всі модні бутики столиці.

Маршрут другий — сувеніри

Символ Італії, а зокрема Венеції — карнавальна маска. Її можна купити на вулиці, в магазинах — галереях і в майстернях. Найдешевші маски — з глини і гіпсу — їх можна купити за 2 долари і вище, один мінус — вони аж надто важкі. Маски подорожче — вишукані, легкі і тендітні — з пап’є-маше. Що купити в Італії, як не її!? Батьківщиною знаменитого муранського скла теж є Італія. Усілякі прикраси з цього блискучого, яскравого матеріалу можна купити не тільки на острові Мурано, а й по всій Італії. Співзвучний венеціанський острів Бурано славиться своїм мереживом. Чого тут тільки немає: починаючи від мереживного комірця і серветок, закінчуючи парасольками від сонця — на самий вимогливий смак! Канцелярські товари — досить стандартний сувенір і подарунок. Але такі не залишать байдужими нікого — не полінуйтеся сходити на вулицю ремісників Мерчерія Венеції! Відвідайте лавочку зі старовинними канцелярськими товарами — точно не пошкодуєте! Ну, і самий стандартний сувенір — статуетка. Тут величезний вибір: з Венеції гондолу в мініатюрі не пам’ять; з Мілана сувеніри, пов’язані з Феррарі, з Риму фігурку Гладіатора; з Верони статуетку Ромео і Джульєтти, з Сицилії пустуна Піноккіо.

Отже, тепер ви знаєте, що можна купити в Італії. Не важливо, в місто яке, і в який магазин ви підете за покупками. Головне пам’ятайте — в Італії при вході в приміщення завжди вітаються. На початку дня побажайте доброго ранку — «buongiorno», після обіду вживайте — «buona sera». І не забудьте подякувати послужливого продавця: класичне «спасибі» — «grazie» або більше приємне «ви дуже люб’язні» — «molto gentile». Йдучи, не забудьте сказати «arrivederci». Адже в кожній країні ввічливого людини беруть з посмішкою і привітністю!

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Відпочинок. Додайте в закладки постійне посилання.

Прокоментувати статтю: