Ревнощі і що з нею робити

загрузка...

І чому нам все намагалися подружки вселити, що «ревнує — значить любить »- це не так! Вірніше, любить — значить ревнує, а ревнує — ще аж ніяк не означає, що любить. Звідки ж береться це відчуття «ревнощі»? Спробуємо розібратися …

Наприклад, є у тебе обожнювач Васечка — хлюпик моторошний, а ще зануда і рохля — ясно, що любити такого ти собі не припускаєш. Але ось парадокс: якщо раптом (тьху-тьху-тьху через ліве плече і три рази постукати по дереву!), Якась нахаба на нього зазіхнути, та ще й примудритися переманити в сонм своїх залицяльників — ти відчуваєш непримиренну ворожнечу до кривдниці і непереборне бажання посадити Васечко на колишнє місце, хоча, вобщем-то, раніше ти його навіть поглядом своїм не обдаровуваного! Чому, звідки раптом нещасний Васечка викликав цю бурю емоцій? Раніше ти й уваги на нього не звертала, а тут ревнуєш! Виявляється, справа ось у чому: ревнощі — це страх втратити своє панування над іншою людиною або групою. Це частково невпевненість у власних силах і страх не впоратися з керованим об’єктом.

Що ж робити?

Деякі намагаються застрахуватися від ревнощів спочатку вибираючи собі об’єкт, на який більш не буде мисливців. Однак, описаний вище приклад з Васечко доводить можливість зворотного — це раз; а два — об’єкт тут може бути зовсім не причому, так як ревнощі — це відображення несвідомого відчуття власної слабкості і меншовартості, іншими словами тарган абсолютно твій, що не має до Васечко ніякого відношення .

Знаючи про природу згубного почуття, перш за все, працюй над собою — підвищуй власну значущість і самооцінку, впевненість у своїх силах, займися особистісним зростанням. Навіть якщо твої ревнощі підкріплюють ззовні, наприклад, документально те, до того, як вапна супостата, задається питанням: хто і з якою метою намагається зруйнувати твоє щастя? Можливо, це заздрість, а може тебе, просто-напросто, хочуть шантажувати, і коханий чоловік абсолютно ні чим перед тобою не винен, матеріали сфабриковані — спочатку все обміркуй і приймай рішення вже на тверезу голову.

Є любителі пограти на почуттях чоловіка і штучно спровокувати напад ревнощів, щоб додати гостроти відчуттів вже усталеною сімейного життя і продемонструвати оточуючим любов партнера. Викликаючи ревнощі на порожньому місці ти не тільки ризикуєш отримати каліцтво сама, але й також піддаєш небезпеки життю та здоров’ю третіх випадкового учасника своїх ігор. Крім того, не слід забувати, що результат твоїх дій може бути і зворотним, адже впевнена у собі людина поважає свого партнера і його вибір. А тому побачивши в тобі «почуття» до іншого, чоловік може поступитися вам дорогу до щастя і ретируватися. Що ти тоді будеш робити?

Але найнебезпечніше — коли один з партнерів схильний маренні ревнощів. Це абсолютно ні на чому не заснована і реально не підкріплена нав’язлива ідея, ПАРАНОЯЛЬНИЙ помірність у зраді чоловіка апріорі. Причому самокритичність у такого чоловіка взагалі відсутнє. Він може спробувати контролювати твоє життя двадцять чотири години на добу, буквально слідуючи за тобою скрізь, а може і почати знищувати потенційних супротивників або ж і зовсім зверне свою лють на тебе і ваших дітей. У такому випадку ніколи не можна бути впевненою в тому, як трансформується і втілитися в життя його нав’язлива ідея. Така людина стає небезпечний і якщо ти спробуєш на час сховатися від проблеми, переїхавши до мами, то чоловік побачить в тому лише чергове підтвердження своєї «правоти», а тому, ситуація тільки посилитися. Коли ревнощі переходить за межі розумного — це вже клінічний випадок і їм повинні займатися професіонали. Чи не ризику собою, а тим більше вашими дітьми — на це ти не маєш права.

Ревнощі — завжди небезпечне і деструктивне почуття

Фізіологічна реакція організму на нього така ж, як і на почуття страху. Патологічним ревнивцям властива найсильніша психосоматика: безсоння, головні болі, шлункові кольки, ожиріння, серцеві напади та помутніння розуму.

Але в теж час не забувай, що все добре в міру, а тому швидкоплинний укол ревнощів може спровокувати нас на більш чуйне прояв любові і турботи до партнера або стимулювати процес самовдосконалення!

Монастирська Ольга

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.

Прокоментувати статтю: