Пустушки: використовувати чи ні?

загрузка...

У маленьких дітей є сильна потреба в ссанні. Навіть в утробі малюки смокчуть свої пальці. Є різні думки про використання пустушок, але найчастіше батьки задаються питанням, чи впливає тривале використання пустушки або пляшечки на мовленнєвий розвиток?

Вплив пустушки на процес розвитку дитини

Дослідження показали, що використання пустушки дітьми до двох років значно збільшує ризик виникнення вушних інфекцій. Також наголошується, що якщо дитина до досягнення дворічного віку два рази на рік або частіше переносив вушну інфекцію, його мовленнєвий розвиток, а також здатність сприймати інформацію на слух, можуть відхилятися від норми.

Тривале використання пустушки може також призвести до викривлення зубів. У маленьких дітей небо ще продовжує формуватися, а разом з ним формується розташування зубів. Якщо пустушка або соска пляшечки часто стикається з небом, це може призвести до утворення високого вузького неба. Мова — сама сильна м’яз, і саме він у нормі допомагає формуванню неба. Вузьке небо зазвичай заважає нормально ковтати і правильно говорити.

Годування з пляшечки може мати і психологічні наслідки. Зокрема, зменшується довіра дитини до батьків; дитині важко самостійно впоратися зі своїми емоціями. Соска не може замінити для дитини контакт з людиною. Якщо ви помітили, що, почувши плач дитини, автоматично шукайте соску, а не берете малюка на руки — викиньте подалі цю силіконову імітацію. По крайней мере, до тих пір, поки не навчитеся заспокоювати дитину самостійно.

«затикання» рота соскою частіше необхідного може стати причиною того, що дитина пізно почне розмовляти, а його мова буде недостатньо виразною. Дитина може вирішити, що йому зручніше вказувати на потрібні речі і спілкуватися зі світом жестами — адже він звик не розкривати рота через соски.

Безумовно, іноді пустушка і соска дуже і дуже до речі. Але немає ніяких даних, які говорили б про те, що їх тривале використання приносить хоч якусь користь.

Коли найкраще відучувати дитину від соски і пустушки?

Більшість лікарів вважає, що це потрібно робити, як тільки дитина навчиться тримати в руках кухоль і почне їсти тверду їжу. Зазвичай це відбувається у віці дванадцять-вісімнадцять місяців.

У віці близько двох років і старше у дітей з’являються досить стійкі звички і особисті бажання, і змусити їх відмовитися від них може бути зовсім непросто. Краще всього не допускати того, щоб смоктання пустушки стало звичкою.

Щоб відучити дитину від пустушки, уникайте укладати його спати за допомогою соски. Він повинен уміти засинати і без неї. Замість пустушки у нього може бути улюблена подушка або ковдру, які зроблять ліжечко привабливим для нього місцем і зможуть його заспокоїти і налаштувати на відпочинок. Не дозволяйте дитині ходити і грати з соскою в роті. Якщо він порушить ваш заборона, не кричіть на нього, але поясніть, що він вас дуже засмутив. Так ви швидше досягнете свого і заслужите повагу дитини.

Замість пляшечки, годуєте дитину з тарілки. Йому буде приємно, що тепер він їсть «як дорослі» і, швидше за все, він сам буде радий відмовитися від соски.

Деякі діти починають говорити досить пізно. Не хвилюйтеся, це цілком нормально. Однак є те, що повинно викликати у вас занепокоєння:

 • Відсутність виразної мови до двох років
 • Дитина видає дуже високі або носові звуки
 • При спробах розмовляти у дитини похмурий погляд
 • Він явно не звертає уваги, коли з ним розмовляють і / або дивляться на нього
 • Постійне повторення мови дорослих без будь-яких варіацій, змін у ній «від себе»
 • Якщо Ви помітили які-небудь з цих ознак, як можна швидше поговоріть з вашим лікарем.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.

  Прокоментувати статтю: