Прикрити дитини — краще не поспішати

загрузка...

Незважаючи на те, що Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ ) рекомендує вводити прикорм з 6 місячного віку малюка (за умови правильно організованого природного вигодовування), деякі районні педіатри наполягають на ранньому прикорму — в 2-3 місяці.

Багато молодих мам, прислухаючись до поради таких педіатрів, а також бабусь, дають водичку грудничку, не встигнувши приїхати з пологового будинку (особливо цим грішать мами літніх малят — їм здається, що маляті жарко). І вже, починаючи з 3-4 тижневого віку, вводять по крапельці яблучний сік, в три місяці годують дитину фруктами чи овочами, в чотири — м’ясом, а в п’ять місяців отримують розлад шлунково-кишкового тракту (ШКТ) у малюка.

Покупної сік — це дуже важкий продукт для дорослого, не кажучи вже про дитинку. Він містить декілька видів кислот, мінеральних солей, цукор, що негативно впливають на ШКТ. Як для дорослого, так і для дитини сік краще готувати самостійно: він виходить з м’якоттю, а значить, містить клітковину, яка нейтралізує агресивні речовини і пом’якшує дію на ШКТ. У будь-якому випадку, маляті навіть з любов’ю приготований мамою сік слід давати після року.

Отже, сік відкладаємо до кращих часів. З чого ж почати прикорм: з овочів, фруктів або каш, а може бути, м’яса? З м’ясом познайомимо малюка трохи пізніше, а почнемо прикорм з варених овочів. Для цього зовсім необов’язково готувати окремо для дитини, достатньо скористатися овочами з супу для дорослих. Але пам’ятайте, ваша мета в перший час — не нагодувати малюка, а познайомити його з новим продуктом! Це означає, що доза для дитини повинна бути розміром з сірникову головку. Частинка картопельки або капусти, моркви або буряка пропонується маляті під час прийому їжі мами. Наступним етапом можуть бути фрукти, крупи, локшина, а потім вже і м’ясо. Але не забувайте, що, додаючи новий продукт в раціон малюка, треба уважно спостерігати за його реакцією: якщо він відмовляється від «новинки» — не наполягайте, якщо помітили алергічну реакцію у вигляді почервонінь або висипань — зробіть тайм-аут.

Не поспішайте збільшити дози прикорму. На початковому етапі основним завданням є ознайомлення маляти з гастрономічними пристрастями дорослих. Він пробує їжу не тому, що хоче їсти, а тому що йому цікаво дізнатися, що це роблять дорослі. Скільки за часом повинен тривати ознайомлювальний процес — залежить від індивідуальних особливостей малюка. Це може бути і місяць, і два. Основною їжею для 7-9 місячної дитини по колишньому є мамине молоко, воно як і раніше містить всі необхідні маленькому чоловічкові речовини, саме воно служить будівельним матеріалом для росту і розвитку, а не доросла їжа, як вважають багато.

У 7-9 місяців дитина тягне ручки до всього, що здається йому цікавим, і вміст тарілки не є винятком. Інтерес до їжі — це лише одна з ознак готовності маляти до нової їжі. Не менш важливими ознаками є і наступні фактори:

Вага дитини. Якщо вага збільшилася в два рази з дня народження (для недоношених діточок коефіцієнт дорівнює 2,5), то цілком можна подумати і про прикорме;

Малюк позбувся виштовхуючі рефлексу. Це легко перевірити, якщо дати дитині попити з ложечки, і якщо вміст буде проковтну, то все в порядку. До речі, годувати малюка слід тільки з ложечки, пляшки з рідкими кашками — виключаються. Їжа повинна проходити обробку слиною, а маленький гурман повинен відчувати смак, уживаного продукту;

Вводити прикорм дитині можна тільки тоді, коли він навчився добре сидіти, щоб у разі необхідності була можливість відмовитися від їжі, відхиляючись назад або відвертаючись.

Всі перераховані фактори можуть проявитися і в 5-6 місяців, і в 9-10. Дітки всі різні, тому не варто переживати, якщо ваш малюк ще не готовий до прикорму. Всьому свій час. Враховуйте всі індивідуальні особливості свого малюка, поступово знайомте його з дорослою їжею, не відмовляючи при цьому в грудному молоці. І зовсім скоро ваша дитина буде із задоволенням уплітати запропоновану їжу. Результат вас порадує: маля здорове, бабусі задоволені, ви — щасливі!

Яна Кит

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.

Прокоментувати статтю: