Пляшечка для дитини — як не помилитися у виборі

загрузка...

Пляшечка для немовляти — річ абсолютно необхідна, навіть якщо він знаходиться на природному вигодовуванні. Дитину потрібно поїти водичкою, іноді матері просто необхідно відлучитися з будинку і тоді в стерильну пляшечку збирається грудне молоко. Обов’язковим елементом сучасної пляшечки є соска — її, так само, як і пляшечку, потрібно ретельно вибирати.

Види пляшечок для годування

В основному всі пляшечки для годування дітей розділяються на скляні та пластикові. І ті, і інші мають свої переваги. Скляні пляшечки краще миються, добре стерилізуються і довго служать. Сучасні пластикові пляшечки добре зарекомендували себе фірм (Чікко, Авент, доктор Браун та інші) нічим не поступаються скляним та мають додаткові переваги — вони дуже легкі, не б’ються. Такі пляшечки прослужать до тих пір, поки дитина не навчиться сам пити з чашки. Але є і дешева пластикова продукція, яка тріскається вже після декількох стерилизаций і стає небезпечною для дитини.

Пляшечки також бувають цільними і розбірними. Розбірні пляшечки легше мити, в них точно не залишаться залишки молока, на яких розмножуються хвороботворні бактерії.

За формою і обсягом пляшечки можуть бути різними: прямими, зігнутими, з широкими шийками і з вузькими. Безумовно, зручніше пляшечки з широкою шийками, їх легше мити. Вигнута форма пляшечки зручна, якщо дитину годувати на руках: на одній руці мати тримає дитину, в іншій — пляшечка, яку немає необхідності піднімати при її спорожненні.

Іноді на пляшечках є різні малюнки, на якісній продукції вони наносяться стійкими і безпечними фарбами, які не стираються при митті і стерилізації і не є токсичними для дитини.

Соска на пляшечці для годування

Соску винайшли двісті років тому, а до цього штучне вигодовування було вкрай рідкісним. Якщо ж дитину все ж потрібно було годувати коров’ячим молоком, то це робили через ганчірочку, опущену в пляшку.

Соски на якісних пляшечках в останні роки роблять із синтетичних матеріалів (силікону і латексу). Спеціальна форма соски і розміри для різних віків добре впливають на формування у дітей зубного ряду, смоктання такої соски найбільше наближається до фізіологічного акту смоктання грудей матері. Ці соски мають вже готові дірочки — чим менша дитина, тим менше дірочки. Дірочки по мірі використання соски не збільшуються в розмірі («не розсмоктуються») — цього не дозволяють як матеріал, з якого виготовлені соски, так і лазерний спосіб нанесення дірочок на соску.

Деякі пляшечки зроблені так, що попереджають потрапляння повітря в шлунково-кишковий тракт дитини під час годування. Їх називаю протівоколіковимі (саме проковтнутий під час годування повітря часто бувають причиною здуття живота і колік у немовлят). Соски в цих пляшечках не злипаються, так як забезпечені спеціальними клапанами, і дитині немає необхідності переривати смоктання, захоплюючи при цьому повітря.

Вибираємо пляшечку для дитини

Купувати пляшечки для годування дитини потрібно або в аптеці, або в спеціалізованих дитячих магазинах — це необхідно для того, щоб бути впевненим у якості продукції, що купується.

Для маленької дитини, яка ще не може сам тримати пляшечку, краще підійдуть невеликі (100-150 мл) пляшечки зі скла — вони добре миються і стерилізуються, а це основний критерій для дитини перших місяців життя. У міру зростання дитина намагається сам тримати пляшечку і пити з неї — це можна дозволити, але тільки під наглядом дорослих, так як дитина може випадково захлинутися, відригнути і так далі. Таким дітям більше підійдуть легкі пластикові пляшечки більшого обсягу (200-250 мл). Деяким дітям більше подобається пити з рівних пляшечок, іншим же — з вигнутих. Але намагайтеся уникати важкопрохідних пляшечок, зроблених у вигляді різних звірів: як правило, мити їх дуже важко, а якщо в пляшці залишиться їжа, то вона може стати живильним середовищем для розмноження хвороботворних бактерій.

Якщо ви купуєте розбірну пляшечку, то її потрібно розібрати і зібрати, переконавшись, що пляшка просто збирається та розбирається, надійно закриваючи всі отвори. Такі пляшки зручні ще й тим, що вони більш стійкі.

Не варто економити на купівлі пляшечки для годування. Продукція відомих фірм дорожче, але прослужить довше і в її безпеці можна бути абсолютно впевненим. Такі фірми, як, наприклад, Чікко, Авент роблять розрахунок саме на якість своєї продукції і вкладають великі гроші в розробку нових безпечних матеріалів і форм дитячого посуду.

Добре б разом з пляшечками придбати спеціальний стерилізатор для їх обробки — це дуже зручно, заощадить масу часу і дасть впевненість в тому, що маленька дитина не отримає з недомитой посудом якої інфекції.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.

Прокоментувати статтю: